1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Üç sakıncalı imam: Hırsız, tecavüzcü, küfürbaz!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında selsebil tarafından paylaşıldı.

 1. selsebil

  selsebil Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  [​IMG]
  Bu imamlardan biri hırsızlık, diğeri tecavüz ve en sonuncusu küfürbaz olduğu iddiasıyla haber değerini çoktan hak etmiş durumdalar. İmamlardan ikisi cezaevine, diğeri mahkeme kararıyla başka bir camiye nakledildi.
  ADAPAZARI'NDA HIRSIZ İMAM!
  Adapazarı'nda kendisine ait büfeden iki yıldır çeşitli zamanlarda karton karton sigara çalınan Mustafa Kodak, hırsızı bir türlü tespit edemeyince yanına gelen arkadaşlarından şüphelenmeye başladı. Sigaraların üzerine işaret koyan Kodak, hemşerisi olan ve Karaağaç Kuran Kursu'nda imanlık yapan 27 yaşındaki Selçuk Mert'i büfeye sohbete çağırdı. Kodak, imamın büfeden ayrılmasının ardından iki karton sigaranın eksildiğini tespit etti ve hemen polis ekiplerini arayarak durumu bildirdi. Büfeden ayrılan ve bir dolmuşa binen imamı takibe alan polis ekipleri, Mert'i Yenicami'de bulunan bir markete sigaraları sattığı sırada suçüstü yakaladı. Gözaltına alınarak emniyete götürülen Selçuk Mert, ifadesi alındıktan sonra Sakarya Adliyesi'ne sevk edildi. İmam Mert çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Sakarya L Tipi Cezaevi'ne gönderildi.
  ''Kuran okuyan para çalmaz diye düşünüyordum''
  İmam arkadaşının böylesine utanç verici bir olaya karışmasından büyük üzüntü duyduğunu söyleyen büfe sahibi Mustafa Kodak, "İki yıldır muhtelif zamanlarda param da sigaram da eksik oluyordu. İmam olduğu için bundan şüphelenilmiyordu. Sonuçta Kuran okuyan adam para çalmaz diye düşünüyordum. Kasamdaki para sık sık azalıp, sigaralar çalınınca huylandım. 2 bin lira borç alıyorum koyuyorum param bitiyordu. 10 gün önce bu işi fark ettim ve takibe başladım" diye konuştu.
  'Ben ölürsem çocuklarım davayı sürdürsün''
  Kodak, "İmam gitti ve sigarları saydık. İki karton yoktu. Polisle beraber bu imamı yakaladık. Bana 100 TL zarar verdi ve bu iş tam 2.5 yıldır sürüyor. Her gelişinde 100 TL'den imamın bana verdiği zararı hesaplayın. Zararım ortaya çıksın. Ayrıca imam her çaldığı sigara kartonu için bir deftere çetele tutmuş. Bu nasıl imam ve biz kime güveneceğiz. Bu adamdan davacıyım. Ben ölürsem çocuklarım davayı sürdürsün. Hakkımı helal etmem" dedi.
  MANİSA'DA TECAVÜZCÜ İMAM!
  Manisa merkezde bulunan İstasyon Camii'nde çalışan 41 yaşındaki iki çocuk babası imam A.I. Manisa İmam Hatip Lisesi'nde eğitim gören dört erkek öğrenci ile bir yıldan bu yana cinsel ilişkide bulunduğu, bazı öğrencilere de cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı.

  Manisa'da şok etkisi yaratan olay, yaşları 15 ile 17 arasında değişen mağdur çocukların yakınları tarafından polise yapılan ihbar sonucu ortaya çıktı. Çocuklarının garip davranışlarından şüphelenen ailelerin başvurusu üzerine Asayiş Şubesi ve Çocuk Şubesi birimleri, soruşturmayı derinleştirerek önce imam tarafından cinsel ilişkiye zorlanan öğrencilerin ifadelerine başvurdu. Öğrencilerin ifadeleri doğrultusunda Manisa Merkez İstasyon Camii İmamı A.I gözaltına alındı. "Küçük yaştaki çocuklarla cinsel ilişkiye girmek" suçundan Manisa adliyesine sevkedilen A.I. tutuklanarak Manisa Cezaevi'ne gönderildi.
  Asayiş Şubesi ve Çocuk Şubesi birimleri olayın soruşturmasını derinleştirerek önce imam tarafından cinsel ilişkiye zorlanan imam hatip lisesi öğrencilerinin ifadelerine başvurdu. İmam hatip lisesi öğrencileri E.O., A.T., E.T., ve H.B.'nin ifadelerinde olayı anlatmamaları için imamın kendilerine cep telefonu hediye ettiğini ve kendileriyle namaz kıldırdığı camide ilişkiye girdiğini söyledikleri öğrenildi.
  KÜTAHYA'DA KÜFÜRBAZ İMAM!
  Kütahya'nın Simav ilçesinde ise mahkeme kararıyla önceden görev yaptığı camiye dönen imamı protesto eden grup ile bu protestoyu engellemek isteyen cemaatten bazı kişiler arasında kavga çıktı. Polisin müdahale ettiği kavga sonrası cemaatten iki kişi gözaltına alındı.
  Yaklaşık dört yıldır Hisarardı Camisi'nde görev yapan imam Rasim Doğan, daha önce bu camide imamlık yapan Mehmet İpek'in mahkeme kararıyla görevine dönmesi sonucu başka bir camiye tayin edildi.
  Bunun üzerine cemaatten bir grup, öğle namazı öncesi cami önünde toplanarak, ''Ramazanda hatim ile namaz kıldıran hocamızı göndermek istemiyoruz'', ''Cemaate küfür edenleri istemiyoruz'', ''Mahkeme kararıyla gelen imam istemiyoruz'' yazılı pankartlar açıp hazırladıkları basın açıklamasını okudu.
  Açıklamada, Ramazan aylarında bu camide hatimle namaz kılındığı ve başka bir camide görevlendirilen Rasim Doğan'dan memnun oldukları belirtilerek, ''Hatimle namaz kıldıramayan, mahkeme kararı ile geri gelen ve cemaate küfrettiğini duyduğumuz bu imamı istemiyoruz'' denildi.
  Gruptakiler daha sonra öğle namazını kıldırmak üzere camiye gelen imam Mehmet İpek'in üzerine yürümeye çalıştı.
  İmamı protesto eden grupla bu girişimi engellemeye çalışan cemaatten bazı kişiler arasındaki tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu olay yerine polis çağrıldı.
  Polis ekipleri, pankartları toplayarak kavga eden gruptan M.T. (51) ve A.B'yi (52) gözaltına aldı. Her iki gruptakiler bunun ardından cami önünden uzaklaştı.
  AHT / AA
 2. selsebil

  selsebil Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  başlıkla falan oynamadan açtım konuyu...ama bana pek inandırıcı gelmedi.habertürk'ün haberi bu...karalama amaçlı olabilir...
 3. laylay

  laylay İyi Bilinen Üye Site Emektarı Kullanıcı

  Hmm...Enteresan Bir durum
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş