1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Suriye'de Cihad Eden Gruplar Hakkında Yapılan Yorumlar

Konu, 'Suriye Haberleri' kısmında IsLaM4eVeR tarafından paylaşıldı.

 1. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

  Selamun aleykum,

  Fitne adam öldürmekten beterdir. Bakara 191


  Sitemizde Suriyede cihad eden gruplar icinde aciktan demokrasi dinine bagli oldugunu (aciktan aciga desifre edercesine) ve ehli sünnet düsmani nusayri ve siaya bagli oldugunu ilan edenler haricinde, gerek gruplar, gerek komutanlar, gerekse de Allah icin savasan mucahidler hakkinda, ileri geri konusup, bu gruplar arasinda, fitne ve fesada tesvik eden yorumlari yazan üyelerimiz uyarilmaksizin ve tekrar forumda yazmalari engellenecek sekilde banlanacaktir.

  Üyeleren ricam, oturduklari yerden bazi insanlarin fitne cikarici yorum ve mesajlarina kanip fitneleri körüklememeleridir. Bu konularda haberlere ulasmak bakimindan ehil, sitemiz moderatörleri ayni zamanda suriyedeki gruplarin haberlerini medyaya tasiyan kisilerdendir. Bu konularda ehil kisilerin sahih haberlerini beklemenizi tavsiye ederim.

  Infak ve dua edemiyorsaniz, bari müslümanlar (mucahidler ve mucahid gruplari) hakkinda ileri geri konusmaktan haya ediniz!!!
 2. Ebu Yusuf

  Ebu Yusuf İyi Bilinen Üye Üye

  Yerinde ve güzel bir karar vermişssin kardeşim Herkesi banla cokda güzel olur :)

  Ben sonuna kadar arkandayım. İnşaAllah.
 3. mervanbinmübarek

  mervanbinmübarek Üyeliği İptal Edildi Banned

  en cok bunu yapan gulattir.adam oturmus yerinde iste RASULULLAH in dedigi garipler kimdir bu belli deildir.gurabanin hangi taife oldugu belli deildir ki amenna.burdan Adamlar konuyu bagliyorlar ve diyorlar ki hepsi kafirdir.onlari savunanda kafirdir.akliniza gelen hangi büyük komutan varsa onlarda kafirdir.kim onlara müslüman derse o da kafirdir.savas taktigi anlamayiz biz diyorlar.hepsi kafirdir diyorlar.üstelik bu adamlar evlerindeler.sabah 11 e Kadar yaiyorlarlar.üstelik bu adamlar infak etmiyorlar cünkü müslüman yok diyorlar.üstelik bu adamlar ekmeklerini cikolatali yiyorlar.üstelik bu adamlar sobali evde deil dogalgzli evde oturuyor 35 milyarlik arbaya biniyorlar.üstelik bu adamlar tekfiri ucurtmaya baglayip yolluyorlar.vallahi onlara selam vermekten haya ediyorum
 4. Mervan Hadid

  Mervan Hadid İyi Bilinen Üye Üye

  Yukarıdaki uyarı halen geçerlidir.

 5. ruveyda

  ruveyda İyi Bilinen Üye Site Emektarı Üye

  Rıdvan Kaya'dan Fehim Taştekin'e: "Sen Gazeteci Değil Şebbiha'sın
  [video=youtube_share;4eaX5KBg0-E]http://youtu.be/4eaX5KBg0-E=1234567[/video]
 6. abdullah13

  abdullah13 İyi Bilinen Üye Üye

  Bugün toplumumzda müslümanların çok az bir bölümü hariç geri kalanı mücahidlere terörist demektedir ki görüyor ve duyuyoruz.

  Bugün cihad eden her örgüte bir kulp takıyorlar, falanca örgütü cia kurdu, filancasını ingilizler, bir diğeri zaten israile hizmet ediyor diye bilmeden etmeden kulaktan dolma bilgiler ile bu iftiraları ediyorlar. Kafire göre zaten cihad eden müslümanlar teröristtir onu anladım da müslümanlara ne oluyor? Allah yolunda cihad eden mücahidlere nasıl olur da terörist diyebilir bir müslüman? O zaman şu cevap akla gelebilir: Bir mücahidden, onun verdiği savaştan ve şeriattan korkan biri mücahidi terörist diye adlandırabilir. Haliyle bir kafir sadece onlara terörist diyebilir.
  Sormak lazım tabi o müslümanlara Rasulullah (sas): "ümmetimden bir gurup kıyamete kadar savaşacaklardır" hadisi kimler için söylenmiş acaba? Küçük alametler bir bir yaşanmış ve yaşanıyorken eğer şu an cihad edenler teröristse ne zaman gelecek asıl mücahidler?

  Cevap veremezler tabi çünkü ilim yok, çünkü nefislerinin peşinde, bir gün daha fazla yaşayabilmek için, barış, barış barış diye zırvalayan, katledilen müslümanları "onları barış için öldürdük" diyen kafirleri destekleyerek, kafirlerle beraber mücahidlere "terörist" diyenlerden elbette mücahidlere destek beklenmez.
  Yahu hadi ne canınızla ne malınızla katılmıyorsunuz anladım bari dil uzatmalısın..
 7. heycan

  heycan İyi Bilinen Üye Üye

  güncellemek için en uygun zaman!
 8. Ebu Huzeyfe eş Şami

  Ebu Huzeyfe eş Şami İyi Bilinen Üye Üye

  aynen
 9. ouzhan90

  ouzhan90 Adalet timsali Üye

  En cokta zoruma giden mücahid kardeşlere , dava erlerine terörist denmesi,
  Ondan daha kötüsü batili böyle diyebilir,islamiyeti önlemek için fitne fesat ile olta atabilir ama ülkedeki müslüman kardeşlerin böyle düşünmesi.
  Atilan fitne fesatlara aklen yakalanmasi insani derinden üzüyor
  Allahualem.
  Allah in hükümlerini kural ve kaidelerini koymak adaletsizliği zulmü ortadan kaldirmak için savaşan mücahid kardeslerimize yardim et Allah im.
 10. Abdullah Turab

  Abdullah Turab Yeni Üye Üye

  Suriye'de gözlemlediğim en büyük hata mücahitlerin bölünmesi oldu.Ve Bu beraberinde çatışmayı getirdi. O zaman şu anda onlara ulaşabilecek kardeşlerime mesajım onların süratle ilk olarak aralarında birliği sağlamalarıdır.Farklı ordular halinde koordineli savaşabilirler.Lakin hizipler çok tehlikeli ve malesef zaferi ya erteliyor yada iptal ediyor.Rahmet birlikteliğimizdedir.
 11. Ebu.Cendel

  Ebu.Cendel İyi Bilinen Üye Üye

  Adam sıcacık koltuğunda oturmuş masanın üzerine sıcak demli çayı bir elinde de maus ile klavyeyle birlikte Cihad(!) ediyor Facebook'ta yorumlara bi bakıyorsun adam resmen risale yazmış,bide üşenmemiş büyükce bir liste yapıp bunları tekfir etmeyen müslüman değildir demiş.
  Şimdi bu gibi klavye müteahitlerine göre Yeni müslüman olan kişiye bi liste verilecek bu liste ezberlenip tekfir edilecek sonra da Müslüman kabul edilecek.
  Bi şey duymuştum ama nerden duyduğumu hatırlamıyorum,
  Yabancı avrupalı adamın biri Müslüman oluyor,biri geliyor diyor ki Atatürkü tekfir et.
  Adam atatürkü nerden bilsin,Sen ona o menheci ver zaten o neyin ne olduğunu bilir inşaAllah
 12. uKaB

  uKaB İyi Bilinen Üye Üye

  Bismillahirrahmanirrahim.
  Bu konuyla alakalı Abdullah el muhaysını kı su anda ŞAMDA mucahıtler ıle bırlıkte İlim ASkeri yonetımsel çalışmalarla mucahıtlerı TEK catı altında toplamaya calısan güzel bır ınsandır.
  Her yönden insanları ALLAH a teşvik edip değişik fikirlerde olan mucahitlerede olması gerekeni anlatıp doğruya cekmektedır.Ki yakından takıp ettıgım bır ımamdır.
  KAbede camisini bırakıp kardeslerıne faydalı olmak ıcın VE ALLAH tan korktuğu ıcın su anda orada bızım gormedıgımız ve bılmedıgımız bır bıcımde mücadele etmektedir.Vakti olan kardeslerım dınlesınler ınsaallah faydalı bır insandır.
  Gruplara ıse soyle seslenmektedir.
  ALLAH katında nusra kapısı yada ahrarus sam yada dıger gruplar adı altında bır kapı yoktur.diyor cunku gruplaşmanın zararını ensar ile muhacırlerın bır adamın tekmelenmesı hadısını hepımız okumuşuzdur.Onu ornek verıp insanları gruplarına degıl ALLAH a davet edın dıyor ve gelen kım olursa mücahitlere kım katılırsa katılsın ıstedıgı grupta ALLAH ın rızasını gozetsın dıyor.Cunku seytan birbirinize düşürmek ıcın yol aramaktadır.
  Dogru bır karar. Ki cogu FETİH ORDULARI adı altında hareket edıyorlar.ALLAH onlardan razı olsun.
  YANLIS OLAN BAZI KIMSELERI HEPIMIZ BILIYORUZ ZATEN.TEKFİR EDENLER ANCAK VE ANCAK İLİM EHLİ ALİM KİMSELER TARAFINDAN TEKFİR EDİLİR EDİLECEK VARSA NORMAL BIR MUSLUMANIN BU DURUMA YAKLASMAMASI GEREKMEKTEDİR.BİZİM NE İLMİMİZ NE DE DURUMUMUZ BUNA MUSAİT DEGİLDİR.ALLAH MUHAFAZA bu durumdan uzak durmamız gerekmektedir.
  RAbbımden Tum Cİhat erlerını TEVHİD ordusu adı altında İSLAMI VE ALLAH ı savunan hıc bır mezhebı hıcbır ırkı hıcbır grubu gozetmeksızın FİTNE YERYUZUNDEN KALKIP DIN TASTAMAM ALLAHIN OLUNCAYA KADAR. SAVASAN bir ordu nasip eylesin inşallah ama bu yakındır RAbbım doğrusunu bılır. Hepsi ALLAH yolunda savasan doğru erlerdir.ALLAH onlardan razı olsun ALLAH ıcın canlarından vazgeçtiler.İnsaallah tekbir catı altında bırlesıp Kufre karsı bir olarak İSLAMİ SAvunan Ve onu peygamberımız s.a.v zamanındakı gibi ASR_I SAADET dönemine geri dönmesini sağlayan birlik ve beraberlik nasip eylesin. elhamdulillahi rabbil alemin.Esselamu aleykum ve rahmetullahı ve berekatuhu.!
 13. Furkan el turki

  Furkan el turki Kötü Bilinen Üye Üye

  Bize Sufyân (es-Sevrî) tahdîs edip şöyle dedi: Bana Mansûr, Mücâhid ibn Cebr'den; o daTâvûs'tan; o da İbn Abbâs(R)'tan tahdîs etti ki, Peygamber (S) Mekke fethi günü: "Fetihten sonra (artık Mekke'den Medîne'ye) hicret yoktur, lâkin cihâd ve niyet vardır (Mekke'den yalnız cihâd kasdıyle ve faziletler tahsili niyetiyle çıkıla-bilir). Binâenaleyh cihâda da'vet olunduğunuzda hemen icabet ve hareket ediniz" buyurmuştur

  buhari..
 14. remziocaktan

  remziocaktan Namahrem ile yazisma yok Üye

  Bu yorum kayda deger iyi okusun bence uyeler . Allah ecrini veesin kardesim ..amin.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş