ŞEYH EBU KATADE (Hafizehullah)'DAN AÇIKLAMAEskiden hasımlarımızla iman meselelerinde ayrı düştüğümüz için eleştirilirdik.Şimdi ise bu problem Cihadi Akımın kendisi içindedir.Şayet bu ihtilaflar ilim,insaf,adalet,akıl ve durulukla değerlendirilmezse iman ve küfür meselesine, tevhid ve şirk meselesine dönecektir!!!

Şuan Cihadi Akım özellikle de Da'iş olaylarından sonra, çoğu meselenin fıkhi ve taktiksel meseleler olduğu ortaya çıktı.Birbirimize karşı ihtilaf ahlakını gözetmek zorundayız!Hasımlarımıza karşı küfür ve iman sancağını havada tutmamız doğru degildir! Şayet bu sancağı İmam Şafi İmam Malik'e,İmam Malik İmam Ebu Hanife'ye karşı kaldırsaydı, sonuç afet,musibet ve tekfir olurdu.

Maddi manevi haklarım konusunda biri ile ihtilafa düşebilirim.Fakat dinde ve menhecte kardeş olarak kalırız.Herhangi mesele ile alakalı davranış tarzım,üslubum seninkinden farklı olabilir.Bu beni senin ve diğerlerinin indinde tasnif ettirmemelidir. Sorun sloganları tam izah,yakin bir açıklama olmadan taşımaktır.Taki açık bir delil olmadıkça,kişi dinleyicinin aklında meseleyi ilmi olarak bir yere oturtmadıkça meseleler tam kavranmadan arada kalarak bir (hüküm) verilmelidir.Kaynak Şeyh Ebu Katadenin TelegramKanalı: SeyhAbuQatadaÇeviri: https://t.me/manhajul_jihad