1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Haber Sahabelerden Medet Uman Insanlar

Konu, 'Türkiye Haberleri' kısmında MUTEFEKKİR tarafından paylaşıldı.

 1. MUTEFEKKİR

  MUTEFEKKİR İyi Bilinen Üye Üye

  Diyarbakır'da, Merkez Sur ilçesindeki tarihi İç Kale'de bulunan Hz. Süleyman Cami ve 27 Şehit Sahabe türbelerine el sürülmesi ve boş deliklere taş konularak dilek dilenmemesi için müftülüğün 'çaput bağlama, taş koyma gibi aslı olmayan inanışlar hurafedir' demesine rağmen, yüzyıllardır süren bu geleneğin değişmediği görüldü. Türbeleri ziyaret eden bazı ziyaretçiler yapılanları yanlış bulurken, bazıları ise ellerini türbe duvarlarına sürüp, boş deliklere küçük taşlar yerleştirerek, dilek dilemeyi sürdürüyor.

  MÜFTÜ: GÜNAHA GİRİYORLAR

  Bazı ziyaretçiler ise, yüz yıllardır süren bu geleneğin doğru olmadığına, sadece Allah'tan dilek dileneceğine inanıyor. Diyarbakır İl Müftüsü Burhan İşleyen ise, bu tür inanışların islam dininde yeri olmadığını, çaput bağlama, taş koymak gibi aslı olmayan inanışların hurafe olduğunu söyledi. İşleyen, "Dinimizde yeri olamayan bu davranışlara girenler günaha girmiş olur." dedi.

 2. Ebu Selman et-Turkî

  Ebu Selman et-Turkî İyi Bilinen Üye Üye

  Günah değil şirk. Açıkça şirk diyemiyor mu bunlar?
 3. HasanMuhacir

  HasanMuhacir Aktif Üye Üye

  Sadece gunaha girse gene iyi sirke giriyorlar ama nerde tagutlarin parali namaz kilma memurlarinda bunu soyleyecek yurek daha kendileri bile bilmiyor olabilir.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş