1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Reşad Halifeyi Deşifre Reşad Halifenin Yalanları Reşad Halifenin Psikolojik Analizi

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında ahmetelhanefi tarafından paylaşıldı.

 1. ahmetelhanefi

  ahmetelhanefi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  Reşad Halife adlı kafirin çelişkilerini yalanlarına sahte mucizelerini bu yazımızda deşifre ediyoruz;
  Reşad Halifenin Biyografisi;
  Reşad Halife (19 Kasım 193531 Ocak 1990) Kur'an'da 19 Mucizesi olarak bilinen ve İslâm Dünyası'nda tartışmalara yola açan "matematiksel sistemi" 1974 yılında keşfeden bilim ve reformist din adamı. 1935 yılında Mısır'da doğdu.ABD'de biyokimya dalında doktora yaptı. Bir süre Birleşmiş Milletler'de bilim danışmanı olarak çalıştı. Uluslararası bilimsel dergilerde yayımlanmış iki düzine makalesi bulunmaktadır.
  1974 yılında Kur'an'da 19 sayısı ve katları üzerine kurulu bir matematiksel sistemin mevcut olduğunu ve 9:128-129 ayetlerinin bu matematiksel sistemi bozduğunu iddia ederek bu ayetlerin Allah'a ait olmadığını öne sürdü ve bu ayetleri içermeyen Kur'an nüshasını çevirisi ile beraber 1989 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde yayımladı. Allah'ın 3:81, 33:7, 46:9-11 ve 72:26-28 ayetlerinde haber verilen elçisi olduğunu iddia etmesi ile İslâm Dünyası'nın tüm tepkilerini üzerine çekti. Reşad Halife, hadis ve sünnetin "şeytanî öğretiler" olduğunu, hadislerin Peygamber adına uydurulmuş, kitleleri dinden ve Allah'dan uzaklaştıran palavralar olduğunu, sadece Kur'an'nın dînî kaynak alınması gerektiğini savundu.
  19 Mart 1989 yılında toplanan ve aralarında Şeyh Abdülaziz Bin Baz ile Yusuf Kardâvî'nin de bulunduğu 38 kişilik "Dünya İslâm Fıkıh Konseyi" tarafından Salman Rüşdi ile birlikte ölüme mahkûm edildi. Kendisi hakkındaki ölüm fetvası ve tehditlerine rağmen her gün sabah gün doğmadan önce Tucson Camisi'ne gitmeyi rutin haline getiren Halife, bu davranışnın bedelini hayatı ile ödedi. Camiye saklanan iki kişininin saldırısına uğrayan Halife, yirminin üzerinde yerinden bıçaklanarak 31 Ocak 1990 tarihinde öldürüldü. Cinayetin El-Kaide örgütünde "The Manager" olarak bilinen ve ikiyüzün üzerinde kişinin öldüğü Amerika Birleşik Devletleri'nin Tanzanya ve Kenya elçiliklerinin bombalanması olayına karışan, 1998'da yakalanarak ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Wadih el-Hage tarafından organize edildiği anlaşıldı. 19 yıl boyunca sürekli sahte isimler kullanan ve yer değiştiren diğer katili Glen Cusford Francis ise 2009 yılında Kanada'da yakalanarak Amerika Birleşik Devletleri'ne iade edildi.
  Aralarında Filipin İslâmî Araştırmalar Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Cesar Adib Majul (ö. 2003) ile Dr. Edip Yüksel'in de bulunduğu taraftar kitlesi, başta Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada olmak üzere Dünya'nın çeşitli ülkelerine yayılmıştır.

  Edip Yükselin Reşad Elçi Mi Sorusuna Cevabı;
  Adsız.jpg
  Yukarıdaki iddiaya göre Reşad Halifeye 1974da vahiy gelmiştir ve o o vahitden 19 sistemini icad etmiştir Ama Reşad Halife 1980'den beri Resul olduğunu bildiğini söylüyor 4:23'cü dakkalar

  Bu iddianın sahibi Reşad Halifeyse demekki Reşad Halifenin iddiası doğru(yani nezaman kendine vahiy geldiğini uydurduğu zaman iddiası)
  Reşad Halife 19 sistemini bulmasının bir mucize olduğunu söylüyor aşağıdaki makalede bunu görüceksiniz

  Mucize olması için peygamberlik gelmesi gerektiğini unutan bu iki şapşal saçmalamaktadır Çünkü Reşad Halife 1980 den beri resul olduğunu bildiğini söylemekte ama birde 1976 da icat ettiğini söylemektedir Peygamberlik gelmeden (kendisi 1980de geldiğini söylüyor) nasıl vahiy alıp mücize göstermiş olabilir ki zaten bu mucize değildir çünkü tevratta da 19 sistemi gibi bir uyduruk şey vardır şimdi bunu Edipin sitesinden kanıtlayalım;
  Adsız.jpg
  Not;Eğer 19 sistemi bir koruma sistemiyse ve tevrattada bulunduysa bu tevratın korunduğu manasına gelir ve Kuran ayetleriyle ters düşer =)=)=)=):yaleVe Edipin sitemi çöker birde Reşat Halife bu mucizeyi kendine atfetmektedir her 19 sistemini bulan peygamberse o rahip te peygamber olmuş olur ama onlar Tevrattaki iğrenç şeylere iman etmişlerdir bu yüzden böle bişey olamaz birde Reşat Halifeye eğer şeytanlar 1980 de resul olduğunu bildirdiyese 1976da kendisine vahiy gelmemiş ve kendisinin 19 sistemini uydurmuş olduğu ortaya çıkar ve en önemlisi 1980de peygamberliğini ilan etmek için daha doğrusu böle insanlar genellikle güç isterler ve cinlerde onların mesihsin mehdisin resulsun nebisin diye kandırırlar kendisi ilk başta cinlerin fişfişlemesiyle Kuranı computerı aktardı ve onda araştırma yaptı ve böyle şeyleri buluncada 1980de ona resul olduğu bildirirdi ve onun 1976dada bu yaptığının mucize olduğu söylendi demekkki Reşad Halife bu sayede peygamberliğini ilan etti ve kendisinin yalanını yani aslında peygamberlik gelmeden şeytanın resulluğu yani bulduğu 19'u kendisinin mucizesi olarak göstermeye çalışmaktadır
  Reşad'ın Mucizesi


  Aşağıda gördüğünüz ve 1988 yılında Reşad Halife tarafından İslam dünyasındaki krallara ve devlet başkanlarına iletilen mesajda; Reşad Halife'nin bu kuşağa getirdiği mucizenin, Musa'nın, İsa'nın ve önceki tüm peygamberlerin mucizelerinden çok daha büyük bir mucize olduğu söylenmektedir. Ayrıca, Reşad, inkarcıları yakın bir azaba karşı da uyarmaktadır!

  [ATTACH=full]5147[/ATTACH]

  Reşad'ın getirdiği mucizenin, önceki tüm peygamberlerin mucizelerinden daha büyük olduğunu iddia eden bir başka bildiri:

  [ATTACH=full]5148[/ATTACH]


  [FONT=Helvetica Neue Light]Reşad'ın Kehaneti
  [FONT=sans-serif]

  Reşad, Suudilerin Allah'a karşı savaş ilan ettiğini ve Allah'ın da bu savaşı kazanacağını; böylece [COLOR=#CC0000]Kral Fahd'ın son Suudi kralı olacağını duyurmuştur!

  Gelecekten haber veren Reşad'ın, haber kaynaklarının pek de sağlam olmadığı anlaşılıyor!.. Çünkü Fahd, son Suudi kralı olmadığı gibi; Reşad da kehanetinin tutmadığını görecek kadar bile yaşayamamıştır!..

  Kaynak: [url=http://www.masjidtucson.org/publications/books/SP/1985/may/page1.html]Fahd: The last Saudi King; Muslim Perspective May 1985[/url]

  [ATTACH=full]5149[/ATTACH]

  Not:Kral Fahd çoktan öldü şu an Suud Kralı Abdullahdır
  Yukarıda Reşadın cinler tarafından kandırıldığı açıkca görülmektedir
  Gördüğünüz üzere yukarıdaki belgeler onların tuscon mescidi sitelerinde yayınladıkları dergilerdir
  Bu yazım Edip Yüksele açık bir mektubdur artık gerçeği saklamasın ve sahtekarlıklarını itiraf etsinler

  [ATTACH=full]2378[/ATTACH]

  [ATTACH=full]2379[/ATTACH][/COLOR][/FONT][/FONT]
 2. hebbit kerrih

  hebbit kerrih Administrator Forum Yöneticisi

  :D gece gece güldürdü.
 3. Hakpeşinde

  Hakpeşinde Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş