1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Referandum Sonuçları(2017)

Konu, 'Türkiye Haberleri' kısmında Muhammed Taha tarafından paylaşıldı.

1. Muhammed Taha

Muhammed Taha Allahu Ekber Kullanıcı

Türkiye'de Genel Referandum Sonuçları

Evet: %51,4 - Hayır: %48,6

Toplam Sandık: 174.456
    Açılan Sandık: 170.072
    Toplam Seçmen: 58.366.647
    Kullanılan Oy Sayısı: 48.628.023
    Katılım Oranı: %83,31

(20:18)
  2. muwahhida Humeyra

muwahhida Humeyra Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Yüzde 51 le Tayyibin diniyle yönetilcek türkiye yine...Allah müslümanların yardımcısı olsun Allahumme amin
  3. cuheyman el-uteybi

cuheyman el-uteybi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Amin..
  4. Kozsoy

Kozsoy Islam-TR Üyesi Kullanıcı

katılmıyorum başkanlık fikri tamamı ile turgut özal döneminde gülencilerin ortaya attığı bir fikirdir , şu anda yönetim şekli gülen ve onu yönlendirenlerin hizasına çekildi , tayyipin ise sadece nefsi besleniyor olacak. bakın milyonlarca mühürsüz zarfın kabulü söz konusu buna batıdan çıkacak ses sadece göstermelik olacak . 15 temmuzu kaybettiler ama başkanlık sistemini yerleştirdiler . şimdi sadece kandıracakları yeni bir kahraman türetmeye kaldı iş , sadece bir kişi yetiyor artık .
  5. Melhame-i kübra

Melhame-i kübra Erkek Kullanıcı

katılıyorum. kardeşim sana,kafir her türlüsünü düşündü zaten,onlar kendilerini ne kadar avuturlarsa avutsunlar.
  6. Kozsoy

Kozsoy Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Onlar tuzak kuruyorlar. Allah da tuzak kuruyordu. Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır... enfal 30, Bekliyelim !
  7. Süleyman Incek

Süleyman Incek Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Hani diyorlardı ya ... Oy vermeyelim de CHP mi gelsin başa diye ...
    Siddin sene başa gelemiyecek CHP'nin artık başa gelmesi yüzde 50 ihtimal ...
    Belkide uyuyanların uyanması için bir yola girdik Allahualem. ..
  8. Muhammed Taha

Ahrar'u Şam, Ceyş'ul İslam ve ÖSO komutanları başta olmak üzere birçok muhalif komutan, referandum sonuçları sonrası Türkiye'yi tebrik etti.
  9. muwahhida Humeyra

Körler sağırlar birbirini ağırlar....
  10. Abdulafuv

Abdulafuv Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Ahrar Erdoğana kardeşim dedi ve referandumu kutladi bende diyorum Ittekullah, genel ev mudurunden nasıl kardeş olur.
  11. Muhammed Taha

Erdoğan'ı A Haber'den önce tebrik ettiler. Ben de bu hız için Ahrar'ı tebrik ederim.
  12. hebbit kerrih

hebbit kerrih İyi Bilinen Üye Site Emektarı Kullanıcı

Kazananlar Allah sbt'nın anayasasını tercih edip mevzuyu reddedenler :)
  13. Ümmü Yasir

Ümmü Yasir İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım... Kullanıcı

Tağuttan, ona kulluk etmekten kaçınıp da tam gönülle Allah'a yönelenlere gelince, müjde onlaradır. Haydi müjdele kullarımı.

Zümer / 17
  14. ::IM4M`UL-HAREMEYN::

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Tevhid ve Cihad Kullanıcı

Subhanallah. Allah (subhanehu ve teala) cümlemizi doğru yoldan ayırmasın inşaallah.
  15. Serdengeçtii

Serdengeçtii Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Yuzde 25 oyu olan chp nasıl iktidara gelcek ? Koalisyonda olmadıgına göre gelme ihtimali nerdeyse kalmadı ...
  16. Ebu Selman et-Turkî

Ebu Selman et-Turkî Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Seçimle gelmez belki ama darbeyle yahut dış müdahale ile başa gelebilir. Gerçi şu ana kadar hiç seçimle başa gelmediler de neyse.
  17. Muhammed Taha

Tağutları tebrik etmek onları reddetmemek demek midir? Yani bi insan akpyi tekfir edip yine de tebrik edemez mi? Zaten o gruplar akpyi tekfir etmiyor ama onu hesaba katmadan sadece tebrik etmek tekfir sebebi midir?
  18. muwahhida Humeyra

Tebrik ettiğin sebebe bağlı sen Allahın hükümlerinden başka hükümle yönetecek bi durumda tebrik ediyosan kafiri dost edinmişsindir zaten..ama ne bilim insanlara faydalı bişi yani hastane yol ws gibi bi durumda tebriğin bi sakıncası olmaz Allahu alem
  19. Muhammed Taha

Bi yarışın içindeler ve bu yarışta diğer kafirleri geçtiler. Bunun için tebrik etmek sorun değildir diye düşünüyorum.
  20. muwahhida Humeyra

Kafir kafiri geçti diye tebrik edilir yani hemde şirk küfür olan bi konuda öylemi?
  21. Muhammed Taha

Bilemiyorum. Aferin onları geçtiniz demesi neden küfür oluyor anlayamıyorum.
  22. cuheyman el-uteybi

cuheyman el-uteybi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Sonuç olarak yine müslümanlar zarar görüyor. Bence küfür de birbirleri ile yarışıyorlar ve bi tebrik bilmiyorum ilginç. Bu olay suna benziyor "aaa evet akp daha az şirk kosuyor" bu yüzden tebrikler.. Sen 3 tl de çalsan hırsızlıkdır bunun adı sen 3 bin TL de çalsan hırsızlık değişen pek birşey yok.. sadece sayı..
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş