1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Duyuruyu Kapat

Rasûllerin Duaları

Konu, 'Kur'an ve Hadislerle Dualar' kısmında IsLaM4eVeR tarafından paylaşıldı.

1. IsLaM4eVeR

IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

Bu hususun daha da açıklık kazanmış olması bakımından bazı Rasûllerin (a.s.) dualarından örnekler verelim:

İşte babamız Adem (a.s.) hataya düşünce şöyle dua etti:

"Dediler: "Rabbimiz biz nefsimize zulmettik. Eğer bizi bağışlamaz ve merhamet etmezsen, muhakkak ziyana uğrayanlardan oluruz." (A'raf: 7/23)
  2. Birtat

Birtat Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Ya Rabbi, neslimden çoğunu namazı devamlı olarak ve gereğince kılan kullarından eyle.
    Duamı lütfen kabul buyur ya Rabbi.

(Hz.İbrahim'in (AS) Duası - İbrahim 40)
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Eylül 2017 21:47
  3. asfiya

asfiya Islam-TR Üyesi Kullanıcı

-Ey Rabbim! İçimde öyle düşünceler uyandır ki, bana ve anama, babama bahşettiğin nimetler için sana hep şükreden biri olayım. Ve hep senin hoşnut olacağın dürst ve erdemli işler yapıyor olayım. Ve beni rahmetinle salih kulların arasına kat!"

(Hz. Süleyman (a.s) duası-27/Neml, 19.)
  4. asfiya

asfiya Islam-TR Üyesi Kullanıcı

"- Ey Rabbim! Bana nüfuz ve iktidar (mülkünden bir cüz) bahşettin olayların altında yatan gerçekleri kavrayıp açıklama bilgisi ( Te'vil-ül-Ehadis) verdin.
    -(Ey) göklerin ve yerin yaratıcısı! Dünyada ve ahirette benim yanıma, yakınımda olan (beni koruyup destekleyen) sensin. Canımı, bütün varlığı ile kendini sana adamış (müslim) biri olarak al ve beni dürüst ve erdemli (salih) insanların arasına kat!"

(Hz. Yusuf (a.s)-12/Yusuf, 101.)
  5. Muzammil

Muzammil İyi Bilinen Üye Kullanıcı

Rabbimiz, bizimle kavmimiz arasında 'Sen hak ile hüküm ver,' Sen 'hüküm verenlerin' en hayırlısısın.

《A'raf 89/ Şuayb (a.s) 》
  6. ام ضيف الله

ام ضيف الله ...يا خيل الله اركبي... Kullanıcı

إِذْ نَادَى رَبَّهُ نِدَاء خَفِيًّا ﴿٣
    قَالَ رَبِّ إِنِّي وَهَنَ الْعَظْمُ مِنِّي وَاشْتَعَلَ الرَّأْسُ شَيْبًا وَلَمْ أَكُن بِدُعَائِكَ رَبِّ شَقِيًّا ﴿٤
    وَإِنِّي خِفْتُ الْمَوَالِيَ مِن وَرَائِي وَكَانَتِ امْرَأَتِي عَاقِرًا فَهَبْ لِي مِن لَّدُنكَ وَلِيًّا ﴿٥
    يَرِثُنِي وَيَرِثُ مِنْ آلِ يَعْقُوبَ وَاجْعَلْهُ رَبِّ رَضِيًّا ﴿٦

3} Hani o, Rabbine gizli bir sesle yalvarmıştı.
    4} O, şöyle demişti: “Rabbim! Şüphesiz kemiklerim gevşedi. Saçım sakalım ağardı. Sana yaptığım dualarda (cevapsız bırakılarak) hiç mahrum olmadım.”
    5-6} “Gerçek şu ki ben, benden sonra gelecek akrabalarım(ın isyankâr olmaların)dan korkuyorum. Karım ise kısırdır. Bana kendi tarafından; bana ve Yakup hanedanına varis olacak bir çocuk bağışla ve onu hoşnutluğuna ulaşmış bir kimse kıl !”
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş