1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Pdf Kitap Isteği Olanlar Ve Herhangi Bir Dökümanı Pdf Ye Çevirmek Isteyenler Için

Konu, 'Kitap Tavsiyeleri' kısmında morueqq tarafından paylaşıldı.

1. morueqq

morueqq لا إله إلا الله Kullanıcı

PDF Kitap İsteği Olanlar ve Herhangi Bir Dökümanı PDF ye Çevirmek İsteyenler İçin İsteklerinizi Bu Başlık Altında Belirtirseniz Yardımcı Olurum İnşaAllah (özellikle .chm uzantılı dosyaları çeviriyorum)
  2. hamdi

hamdi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Selamu aleykum
    mevdudi''nin Hilafet ve Saltanat adli eserinin pdf formati mevcut mu?
  3. morueqq

ve Aleykumselam akhim internette o kitap mevcut değil sanırım benim arşivimde de yok malesef
  4. Said El Ensariyy

Said El Ensariyy Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Arşivimde çok .chm uzantılı dosya var onları pdf ye çevirmeyi düşündüm ama çok fırsatım olmuyor zaman bulamıyorum akhi sen çevirebilir misin inşaallah ?
  5. morueqq

zaman buldukça çeviririm akhim inşaALLAH çok vaktimi almıyor zaten... isimlerini söyle akhim sen bende olmayan olursa söylerim upload edersin
  6. Said El Ensariyy

Said El Ensariyy Islam-TR Üyesi Kullanıcı

7. sirati mustakim

sirati mustakim Islam-TR Üyesi Kullanıcı

talbis iblis(el cevzi)
    el muvafakat(satibi)
    insallah ki sende olur akhi
  8. morueqq

9. sirati mustakim

sirati mustakim Islam-TR Üyesi Kullanıcı

10. asrinsirri

asrinsirri Islam-TR Üyesi Kullanıcı

İSLAM HUKUKU AÇISINDAN CEHALET ÖZRÜ

Müellif:
    Ebu Yusuf Midhat b. El-HASAN AL-İ FERRAC

Bunun PDF Formatını bulabilir misin Akhi ?
  11. morueqq

12. asrinsirri

asrinsirri Islam-TR Üyesi Kullanıcı

13. morueqq

güncel ^
  14. nrsn15

nrsn15 Misafir

ben vehbe züheylinin fıkıh kitabını arıyorum pdf. chm de olabilir. 10 ciltlikmiş ben onu arıyorum Allah Celle Celaluhu razı olsun hakkınızı helal edin
  15. Ahmed1

Ahmed1 Üyeliği İptal Edildi Banned

Kardeş o daha internet ortamına aktarılmadı.Ama bende kitap olarak var.10 cilt
  16. morueqq

vehbe zuhayli-Fıkıh usulü
    Fıkıh Usulü-Vehbe Zuhayli.rar

Tefsir'ul-Munir-Vehbe Zuhayli
    Tefsir'ul-Munir-Vehbe Zuhayli.rar
  17. Ahmed1

Arkadaşın bahsettikleri -fıkıh usulu- veya -tefsir- değil. Fıkıh Ansiklopedisidir.4 mezhebe göre fıkhi hükümleri açıklamış.Ama bunlar içinde sağol.Faydalansın.

Gerçi Ceziri nin 4 mezhebe göre fıkıh eseri internette var.Onu indir.O da fıkıh alanında şaheser bi eserdir.Bir de Serahsinin El-Mebsut'u var 30 küsür cilt hanefi fıkhı tercümesi o da internette vardı galiba.
  18. farkındayız

farkındayız Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Bi arkdaşım Ahmet Ferit - tezkiyeti'l Nufus kitabını sordu. içeriği hakkında bir bilgim yok. Hem kitabı, hem de içeriği hakkında bilgi arıyorum
  19. Ahmed1

تَزْكِيَة النُّفُوس - أحمد فريد
    Ahmed Ferid El-Mısrî-Tezkiyetün Nufûs (Nefis Tezkiyesi)

المحقق : ماجد بن أبي الليل

Muhakkik : Macid ibni Ebî Leyl

نبذة عن الكتاب: اسم الكتاب : تزكية النفوس وتربيتها كما يقررها علماء السلف : ابن رجب الحنبلي، ابن القيم ، أبي حامد الغزالي - دار

Kitap hakkında : Kitabın ismi ''Nefis tezkiyesi ve terbiyesi'dir , ki tıpkı İbn Recep Hanbelî,İbnül Kayyim , Ebî Hamid El Ğâzâlî olan Selef Ulemâsının kararı,ölçüsünde olduğu gibi...

القلم -بيروت - الطبعة الأولى - 1405 هـ - 1985 م - 160 صفحة - 2 ميجا

Kalem : Beyrût - İlk Baskısı - 1405-1985

يبدأ الكتاب بمعرفة ما يقبل به العلم من شرطى الإخلاص والمتابعة ثم فضل العلم والعلماء، ثم بيان أحوال القلوب وأقسامها وعلامات مرضها وسقمها، وأسباب صحتها وأسباب سقمها فإن الناس لا يحتاجون إلى الوصية بأجسادهم لحفظ حياتها ودفع هلاكها، فكلهم يأكل ما يفيده ويترك ما يتحقق مضرته، ولكنهم يتناولون السموم الضارة المهلكة لقلوبهم،ثم يذكر باباً فى محاسبة النفس، وباباً فى الزهد وأضرار حب الدنيا،ثم يذكر عدة عبادات من أحب العبادات إلى الله عزّ وجلّ لا تصلح القلوب إلا بها كالصبر والشكر والرجاء والخوف والمحبة والتوكل والرضا، وختمت هذه الجولة الطيبة فى الرقائق وما تزكو به النفس بالتوبة التى هى وظيفة العمر والسبب الموصل إلى محبة الله عزّ وجلّ ( إِنَّ اللّهَ يُحِبُّ التَّوَّابِينَ وَيُحِبُّ الْمُتَطَهِّرِينَ ) ( البقرة : من الآية222)

Kitap , İlmin ihlas şartıyla kabul olacağını bilmek ile başlıyor.Sonra ilmin ve Ulemânın faziletleri ile devam ediyor.Sonra kalbin halleri,kısımları,hastalıkları, neden iyi olduğu ve neden hastalıklı olduğu beyan ediyor.Sonra nefis muhasebesinden bahsediyor.Daha sonra zühdden ve dünya sevgisinin zararlarını beyan ediyor.

Sonra ibadetin çeşitleri ve Allaha en sevgili gelen ibadetleri zikrediyor ki bunun gibi sabr,şükür,korku,muhabbet,tevekkül ve rıda gibi bunların dışında kalbin ıslah olmayacağından bahsediyor.

Kitabın son kısmı ise nefis tezkiyesi,tövbe ve Muhabbetullaha ulaşma sebebleri'nden bahsediyor ki tıpkı şu ayette olduğu gibi (Yüce Allah çokça tevbe edenleri ve temizlenenleri sever) Bakara ,222

Bildiğim kadarıyla kitabın Türkçe Tercümesi yok.Eğer arapça istersen aşağıdaki linkten kitabı indirebilirsin.

http://www.saaid.net/book/open.php?cat=82&book=2416
  20. nrsn15

nrsn15 Misafir

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş