1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Duyuruyu Kapat
  3. Duyuruyu Kapat

Onların Sözleri

Konu, 'Güzel Sözler' kısmında Habibullah tarafından paylaşıldı.

1. Firak

Firak "Hayaller yeşil kuşun kursağında.." Moderatör Kullanıcı

"Dar kafalıyız!
    Kur'an ve sünnet dışında olan şeylere aklımızı kapatacağız. Açmayacağız!"

Şeyh Abdullah Azzam
  2. Ümmü Yasir

Ümmü Yasir İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım... Kullanıcı

Ebu Hureyre ra secdesinde; zina yapmaktan, hırsızlık yapmaktan, kâfir olmaktan ve büyük günah işlemekten Allah’a sığınıyordu. Ona:

-Sen bunlardan korkuyor musun? dediler. O da:

-İblis hayattayken, kalpleri çeviren Allah, onları istediği şekilde evirip çevirirken ben kendimi nasıl güvende hissedebilirim? diye cevap verdi.
  3. Hatve

Hatve Çevrimdışı Kullanıcı

Micheal Hart, “En etkili 100 kişi” kitabı için 28 yıl boyunca araştırma yaptı. İlk sıraya Hz. Muhammed’i (Aleyhisselatü Vesselam) koydu.

Londra’da verdiği konferans sırasında yuhalandı ve “neden Muhammedi (s.a.s) ilk sıraya koydun” tepkisine maruz kaldı.

Dedi ki:

“Hazreti Muhammmed 611 yılında Mekke’nin göbeğinde “Ben Allah’ın Rasulüyüm” dedi. Üç kişi ona bu sırada iman etti, en iyi arkadaşı, karısı ve bir çocuk! Ve şimdi bile milyarlarca insan 1400 yıl sonra bile ona inanıyor ve bu sayı gün geçtikçe artıyor. O bir yalancı olamaz, çünkü bir yalan 14 asır sürmez. 1 milyar insanıda aynı anda aptal yerine koyamazsınız. Ve unutmayın ki, şuan bile milyonlarca müslüman hayatını Muhammed (s.a.s) için feda etmeye hazır.

“Acaba bir hıristiyan kendi hayatını İsa için feda etmeye hazır mı?”

Ve salonda büyük bir sessizlik...

وَرَفَعْنَا لَكَ ذِكْرَكَ
    Senin zikrini (şanını) yüceltmedik mi? (İnşirah 4)
  4. Aşk-ı Cihad

Aşk-ı Cihad Islam-TR Üyesi Kullanıcı

İmanı eksik olanın tevekkülü de eksik olur.
  5. Firak

Firak "Hayaller yeşil kuşun kursağında.." Moderatör Kullanıcı

İnsanların kalbinde oluşan, rızkın kaybolması korkusu veya geleceğin bilinmezliğinden kaynaklanan gelecek kaygısı, hakikat itibarıyla değerlendirildiğinde kalblerindeki şirkin tezahürüdür.

Şeyh İbn Teymiyye رحمه الله
  6. Ümmü Yasir

İblisin askerlerinin insanların ağzına attığı şu iki kelimeden daha avlayıcı, daha çirkin ve daha ahmakça kelime görmedim. Birincisi, birinin yaptığı kötülüye başkaları örnek gösterilerek falan da yapmıştı diye mazeret saymaları. İkincisi ise bu kabahat yalnız bugün yapılmış değil ki, önceden de niceleri yapmıştır diyerek hafife almalarıdır. Ya da bugün yaptığı şeyi canım ben bunu yalnız sana yapmadım ki, falanada yaptım bir şey olmadı, gibi sözlerdir ki, bu sözler şerri kolaylaştırmak, hatta o şerri şer olmaktan çıkararak maruf sınırları içerisine sokmak ve normal gösterilerek reddedilmesini önlemek yolunda iblisin silahıdır.

İbn Hazm
  7. Ümmü Yasir

Beni eleştirenler iki durumda hali kalmaz, üçüncü şıkkı yoktur. Ya yalancı ya da doğrudur. Eğer yalancı ise Allah onun diliyle bana peşinen yardım etmiştir, kendisi yalancılardan olmuştur, dinleyicilerin büyük bir kısmı aynı zamanda yalan olduğunu anlamışlardır, bir kısmı ise araştırdıktan sonra anlamıştır, bana isnat ettiği şeyin bende olmadığı hususunda da uyarmış oldu. Eğer doğru ise üç durumdan hali değildir. Ya sırrıma onu ortak ettim, emin olarak gördüğü birine içini açarak rahatlayan biri gibi rahatladım, ama o emniyeti kötüye kullandı, düşüklük yaptı, kendisi kaybetti. Ya da suç olmayan bir şeyimi suç zannederek açıklamıştır, o zaman da onun cehaleti beni kurtarmıştır, zira ayıp kendi üzerine kalmıştır, ayıpladığı kişiyi temize çıkarmıştır. Veya gerçekten kabahat olan bir şeyimi işitti, o da dilini kaptı koyuverdi etrafa yaydı. O zaman da onun kınamasından çok kendimi kınamam ve suçlamam gerekir ki, o beni haklı olarak suçladığı için onu değil kendimi suçlamalıyım.

İbn Hazm
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş