1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Soru Öğrenim Kredisi

Konu, 'Üyeler Arası Soru - Cevab' kısmında Kübra Nur Tutkun tarafından paylaşıldı.

1. Kübra Nur Tutkun

Kübra Nur Tutkun Sabır+ ilim+tek hayal+hasret=ŞEHADET Kullanıcı

Selamünaleyküm ben öğrenim kredisi aldım ama aldığım zamanda islami bir bilincim yoktu ve zamanında ödendiği takdirde bir sıkıntı olmadığını düşünerek aldım ama şuan faize bulaşmadan ödeme imkanım var mı?? İlla ki faiz mi giricek? Aldığım bu para helal mi? Aldım bi kere ama bundan sonra ne yapabilirim bir bilgim yok Bilgisi olan bana yardımcı olabilir mi? Hakkınızı helal edin Biliyorum daha önce bu konu açıldı ama ben soru soramadım.
  2. Ummu'l Hayr

Ummu'l Hayr Islam-TR Üyesi Kullanıcı

We aleykum selâm we rahmetuLLÂHi we berakâtuhû we mağfiratih ukhtim. İptal edilemiyor muydu? Bir de cevaplayan kardeşler burs konusuna da değinirlerse çok makbule geçer. RABBim ayaklarımızı dîni üzere sabit kılsın
  3. Alp Arslan

Alp Arslan ملة ابراهيم Forum Yöneticisi

Aleykumselam ve Rahmetullah. Topluca ödeme imkanın varsa bir seferde ödersen faiz olmuyor diye biliyorum. Eğer böyle bir imkanın yoksa takside böldürürsün, böldürdüğün taksitleri de günü geçmeden öde. Eğer günü geçerse o zaman faiz işliyor diye biliyorum. Allah en doğrusunu bilir
  4. Hatve

Hatve Davamda samimi olduğum gün burada olmayacağım.. Kullanıcı

Taksitleri zamanında öderseniz faize bulasmassiniz ayrıca borcunuzu işsizlik sebebi gibi mazaretle erteleme talebinde bulunursanız toplam borç enflasyon farkına göre tekrar hesaplanıyor artıyor/eksiliyor.
  5. mucahid ömer

mucahid ömer Islam-TR Üyesi Kullanıcı

e-devlet ten kredi bölümünden bakabilirisiniz ayrintilar.orda var

borcu toptan ödeyince faiz olarak ödenen paranin (yani ana paranin yaklasik yuzde 1 i) yuzde 30 unu istemiyorlar diye okumustum sanki.

ayrica genclik spor bakanligini arayip cagri merkeziyle gorusebilirsiniz ben aramistim bir defasinda.
  6. Kübra Nur Tutkun

Kübra Nur Tutkun Sabır+ ilim+tek hayal+hasret=ŞEHADET Kullanıcı

Anladım cevap yazanlara Allah hayır versin..Allah hakikatten ayırmasın cümlemizi...
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş