1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Haber Misyonerler Artık Her Yerde

Konu, 'Türkiye Haberleri' kısmında ibnikayyim tarafından paylaşıldı.

 1. ibnikayyim

  ibnikayyim İyi Bilinen Üye Üye

  resim-1383640602.jpg


  Misyonerler artık her yerde

  Şişli, Taksim ve Beyoğlu çevresinde yoğun olarak görülen misyonerlik faaliyetleri alt gelir grubu kitlelerin yoğun olarak yaşadığı semtlere de sıçradı. Şimdi de Bağcılar, Güngören, İkitelli, Esenyurt ve Beylikdüzü’nü hedef alan misyonerlerin, gençleri toplamak için gitar çaldığı, daha sonra da içerisinde 10 TL bulunan İncil dağıttıkları belirlendi.


  Şişli, Taksim ve Beyoğlu çevresinde yoğun olarak görülen misyonerlik faaliyetleri alt gelir grubu kitlelerin yoğun olarak yaşadığı semtlere de sıçradı. Anadolu’dan göç alan, düşük gelir grubuna mensup kitlelerin yoğunlaştığı Bağcılar, Güngören, İkitelli, Esenyurt ve Beylikdüzü’nü hedef alan misyonerlerin, gençleri toplamak için gitar çaldığı, daha sonra da içerisinde 10 TL bulunan İncil dağıttıkları belirlendi.

  Önceki gün Bağcılar’da da tezgah açan grubun yoldan geçen gençleri ve çocukları etkilemek için gitar çalıp şarkı söylediği daha sonra da, Yuhanna İncil’i dağıttığı belirtildi. İncillerin içinden 10 TL bulunduğu kaydedilirken, bilinçli bir gencin kendilerini sorgulaması üzerine panikleyen misyonerlerin apar topar uzaklaştığı ifade edildi. Bilinçli gencin misyonerlere “Ne hakla böyle yapıyorsunuz?” dediği, İncil dağıtan kişinin ise, “İznimiz var” şeklinde cevap verip alele acele kaçtıkları kaydedildi.

  KAYNAK: presmedya
 2. ibnikayyim

  ibnikayyim İyi Bilinen Üye Üye

  Bundan 3-4 sene evvel tirende bir yahova şahidi hırıstiyan bana dinini tebliğ etmeye kalkışmıştı... çetin cevize çarptığını anlayınca geri adım attı lakin .. düşündüm... bu adam her gün tiren ile ylculuk yapıyorsa ve hergün bir gence sinsice yaklaşıp dinini tebliğ ediyorsa ... düşünün hıristiyanlık türkiyede ne durumda... adamın yaklaşma tekniği çok etkileyici... soru ile yaklaşıyor ve seni araştırmaya yöneltmek için kafanda soru işareti bırakacak şeyler söylüyor...


  -adam bana ; kitap okurmusun diye sordu
  -ben, evet okurum
  -adam, ne okursun?
  -ben, islami yayınlar okurum dedim..
  ve adam, evet okurum dediğimde çantasından yarıya kadar çıkardığı dergiyi ben islami yayınlar okurum değince yerine gberi soktu...

  -adam hiç incil okudunmu ?
  -ben hayır okumadım
  -adam tevrat okudunmu
  -ben, hayır okumadım
  -adam, hiç merak etmiyormusun ne yazıyor
  -ben, tahrif edilmiş kitabın neyini merak edeyim
  -adam, sence Allah gökten indirdiği kitabın tahrif edilmesine müsade edermi
  -ben, eğer bana bunu gökten indiğine iman ettiğim kitap haber veriyorsa evet tahrif edilmiştir dedim
  -adam ( kafir) apışıp kaldı
  - ve sözü vijdani redde falan getirdi... ben ona aslında ortak yönlerimiz var fakat taban tabana zıtız dedim...
  o vijdani reddi sabvunuyor ama sebebi benimkiyle çok farklı... o an anladım vijdani red ile imani red arasındaki farkı.. :) vesselam
 3. farkındayız

  farkındayız İyi Bilinen Üye Üye

  Ayni yerde Bedava kurani kerim dagitilsa kimler neler derdi.
  Zannedersem bi ara yapilmisti . Tepkileri tam hatirlamiyorum.

  Once dinsiz birakildi toplum. Sonra hurafeler, uydurma (sozumona) islami yaydilar, gizli gizli misyonerlik yapiliyordu. Artik alenen yapiyorlar demek. Way be
 4. Kalbi Mühürlü Sorgulayan Us

  Kalbi Mühürlü Sorgulayan Us Üyeliği İptal Edildi Banned

  Burası laik bir ülke olduğundan, böyle şeylerin olması normaldir.
 5. Kalbi Mühürlü Sorgulayan Us

  Kalbi Mühürlü Sorgulayan Us Üyeliği İptal Edildi Banned

  Burada böyle bir şey yapmaya kalkarsanız başınız belaya girebilir. Ya hakkınızda yasal işlem yapılır ya da tehdit ettiğiniz ve ağzını burnunu kırmak istediğiniz kişiler ağzınız ile burnunuzun yerini değiştirebilirler. Burası laik bir ülkedir. Bu ülkede, başkalarına dayatmamak koşuluyla herkes istediği inanca sahip olabilir ve inancını insanlara anlatabilir. Usunuzu başınıza almanızı tavsiye ederim.
 6. antitağut1979

  antitağut1979 Üyeliği İptal Edildi Banned

  herkes istediği inanca sahipmi olabilir allah seni yaratırken sana sordumuki senin inancınıda sana bıraksın
 7. Kalbi Mühürlü Sorgulayan Us

  Kalbi Mühürlü Sorgulayan Us Üyeliği İptal Edildi Banned

  Evet, burası laik bir ülke olduğundan (kendi inancını başkalarına dayatmamak koşuluyla) herkes istediği inanca sahip olabilir. İnsanları var edenin Allah olduğu sizin inancınızdır. Laik bir devlet "insanları Allah yarattı" demez ve Allah'ın kurallarına göre hareket etmez. Bu yüzden de, inanmak ya da inanmamak için Allah'tan izin istemez.
 8. antitağut1979

  antitağut1979 Üyeliği İptal Edildi Banned

  sence insanları kim var etti
 9. Kalbi Mühürlü Sorgulayan Us

  Kalbi Mühürlü Sorgulayan Us Üyeliği İptal Edildi Banned

  Kendiliğinden var olmuş olamazlar mı sizce?
 10. Ebu & Dücane

  Ebu & Dücane Misafir

  iman gücümüzü bu kör ve körpe kuzulara kullanarak harcamayalım.Karşımızda daha büyük kafirler vaR.bunlara karşı şu anda bunlar gibi mücadele etmemiz gerekir.Bunlara karşı mücadele sınırlarını kendi konumuna göre ayarlamak gerekir.Allah için öfkelenmek herkes için vaciptir bu tür din tüccarlarına karşı lakin mücadele yöntemini kuran ve sünnete dayanarak en akılcı şekilde yapmak gerekir.zayıf olduğun yerde daha zayıf kalmana sebep olacak ölçüsüz davranışlardan kaçınmak gerekiyor.
 11. antitağut1979

  antitağut1979 Üyeliği İptal Edildi Banned

  en basit bir lamba bile kendi kendiliğine yanmıyor sen bil ananın karnından kendi kendine çıkmıyorsun bu müthiş kainatmı kendi kendine oluyor senin aklın alıyormu
 12. dua.

  dua. Yeni Üye Üye

  ateistler iki yüzlülerdir kardesim , isleri gucleri hayatlari dusunceleri celiski uzerine kurulmustur benim agnostik doktor bir karsi komsum var onunla konustuktan sonra ne kadar iki yuzlu olduklarini anladim . forumdaki sorgulayan isimli insanla konusun gulme krizi gecirirsiniz , komsumla baya bir konustuktan sonra ve kitaplar verdim tabii adam simdi yaraticiya inaniyor fakat simdide budizm dinini benimsedigini soyluyor,.
 13. Hilafet Sancağı

  Hilafet Sancağı İyi Bilinen Üye Üye

  sorgulayan us;sen herkesi kendin gibi korkak mı sanıyorsun?uyarı olarak temiz bir dayak atmaya hakkımız vardır elbet.Bizim yaşadığımız ülkede misyonerlik yapmak ne oluyor?aynı cins kafirler daha yeni incirlik hava üssünde Kuran-ı Kerim'i yaktılar.Laik devletin belamları konuyu geçiştirdiler.Bırak da bu kadarcık tepki verelim yani.İslam devletimiz olsaydı daha fazlasını yapardı emin ol.
 14. seyfuAllah

  seyfuAllah İyi Bilinen Üye Üye

  bir cep telefonunu çölde bulsan toraktaki plastik çıkmış ve cam kırıntıları bir araya geldi ve metal bu şekli alıp kendi kendine gelmiş dermisin? peki ya içerisindeki bulunan bilgi kendi kendine gelmiş dermisin? mantık der imkansız beki ya insan oğlu tüm bütünüyle içeriğinde dna bilgisiyle oluşumuna nasıl "Kendiliğinden var olmuş" dersin. benim Allahımın tafsiyesi insanlığa düşün sağa sola gökyüzüne yaradılışa bak ve düşün 88 gaşiye 18 "Ve semaya nasıl yükseltilmiş?,Ve dağlara, nasıl dik olarak yerleştirilmiş? Ve yeryüzüne, nasıl düzleştirilmiş (bakmıyorlar mı)?"
 15. Kalbi Mühürlü Sorgulayan Us

  Kalbi Mühürlü Sorgulayan Us Üyeliği İptal Edildi Banned

  Sanal alemde delikanlılık yapmak kolay tabi. Bunu dışarı çıkıp açıkça söyle de görelim gerçekte delikanlı olup olmadığını. Bu birincisi. Ben uyarımı yaparak görevimi yerine getirdiğimi düşünüyorum. Uyarımın dikkate alınıp alınmaması ise size kalmıştır. Uyarımı dikkate alıp uyarsanız lehinize aksi halde aleyhinize olur. Benden söylemesi. Bu da ikincisi.
 16. Kalbi Mühürlü Sorgulayan Us

  Kalbi Mühürlü Sorgulayan Us Üyeliği İptal Edildi Banned

  Neden olmasın? Birini kainatı yaratırken görmedim. Görmediğim bir şeye nasıl inanabilirim? Hep şöyle diyorlar. "Bir iğne ustasız, kitap katipsiz olmaz o halde koskoca kainat nasıl sahipsiz olur?" Derim ki, iğnenin ustasını, kitabın katibini görebiliyoruz. Kainatın sahibini görebiliyor muyuz peki?
 17. Kalbi Mühürlü Sorgulayan Us

  Kalbi Mühürlü Sorgulayan Us Üyeliği İptal Edildi Banned

  Korkaklık derken? Ben sadece iyiliğiniz için bir uyarıda bulundum. Sizin bu ülkede kimseye dayak atma hakkınız yok. Böyle bir şey yapmaya kalkarsanız canınıza okurlar. Burası sadece sizin yaşadığınız bir şeriat ülkesi değil. Burada her inançtan insanın yaşadığı laik bir ülkedir. İnancınıza yapılan saldırılara tepki verebilirsiniz ancak kalkıp da inancınıza saldırmayan birinin kılına dahi dokunamazsınız.
 18. Hilafet Sancağı

  Hilafet Sancağı İyi Bilinen Üye Üye

  peki kim okuyacak canımıza?
 19. Kalbi Mühürlü Sorgulayan Us

  Kalbi Mühürlü Sorgulayan Us Üyeliği İptal Edildi Banned

  Cehenneme sokan Allah ise, cehennemlik olan kişinin suçu ne?
 20. EBU HANİFE

  EBU HANİFE İyi Bilinen Üye Üye

  Namuslu bir insan mısın ?
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş