1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Haber Misirda Ihvan Sisiye Karsi Ayaklandi

Konu, 'Mısır Haberleri' kısmında Said bin cubeyr tarafından paylaşıldı.

 1. Said bin cubeyr

  Said bin cubeyr Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  Misirda Ihvan sisiye karsi ayaklandi..

  Ayrintilar gelecektir.
 2. Omer Faruk

  Omer Faruk Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  "Garipler Devrimi" Kapsamında İhvani Müslimin Tüm Mısır'da Cihad ilan etti.

  Mısır'ın Bir çok Bölgesinde İhvan Mücahitleri İle Darbeciler Arasında Silahlı Çatışmaların Yaşandığı bilgileri geliyor.
 3. eslem berire

  eslem berire Üyeliği İptal Edildi Banned

  Subhanallah..
  Allahim kardeslerimize yardım et
 4. Cundullah el-Kürdî

  Cundullah el-Kürdî BAWERMEND Kullanıcı

  Elhamdülillah
 5. metin öztürk

  metin öztürk Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  silahsız ve büyük oranda ekonomik nedenlerden kaynaklanan protesto eylemi yaptılar
  günler öncesinden duyurulan eylem cuntanın günler öncesinden aldıkları önlemlerle başlamadan bitirildi
  ihvanın cihad ilan ettiği firavun sisi yalakası basının uydurmaları
 6. isimsiz_mucahid

  isimsiz_mucahid Allah yolunda cihad bizim gayemiz... Kullanıcı

  kesin bilgimi nerden takip edebiliriz ?
 7. Omer Faruk

  Omer Faruk Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Mısır’da Garibanlar Protestosu adıyla bugün cuma namazı sonrası yapılması planlanan hükümet karşıtı gösteriler güvenlik kuvvetlerince, günler öncesinden alınan tedbirlerle bastırıldı Mısır’da hükümetin son dönemde aldığı ve fiyatların aşırı şekilde yükselmesine neden olan ekonomik kararları protesto etmek için ‘Garibanlar Devrimi’ sloganıyla dün düzenlenmesi beklenen gösteriler güvenlik güçleri tarafından bastırıldı. Beni Suveyf (Orta), Süveyş (Batı), Dakahliyye (Kuzey), […]

  Mısır’da Garibanlar Protestosu adıyla bugün cuma namazı sonrası yapılması planlanan hükümet karşıtı gösteriler güvenlik kuvvetlerince, günler öncesinden alınan tedbirlerle bastırıldı

  Mısır’da hükümetin son dönemde aldığı ve fiyatların aşırı şekilde yükselmesine neden olan ekonomik kararları protesto etmek için ‘Garibanlar Devrimi’ sloganıyla dün düzenlenmesi beklenen gösteriler güvenlik güçleri tarafından bastırıldı.

  [​IMG]

  Beni Suveyf (Orta), Süveyş (Batı), Dakahliyye (Kuzey), Şarkiyye (Kuzey) gibi bazı illerde az katılımla düzenlenen gösterilere de, gaz bombalarıyla müdahale edilerek son verildi.

  Dünkü gösterilere karşı birkaç gün önceden başlayan tedbirler alan Mısır polisi, sosyal medya üzerinden rejime karşı kışkırtıcı çağrılarda bulundukları iddiasıyla çok sayıda muhalifi de tutuklamıştı.

  Polis, Kahire, Giza ve İskenderiye gibi büyük sehirlerin önemli meydanlarının tamamında, çok sayıda polisi de konuşlandırdı

  [​IMG]

  Mısır İçişleri Bakanlığı, dün Feyyom ilinde İhvan’a bağlı olduğu iddia edilen iki adrese düzenlenen baskınlarda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildiğini, ülkenin genelinde güvenlik makamları tarafından yapılan araştırmalar sonucunda patlayıcı üretmekte kullanılan beş terör (!!!) yuvasının basıldığını duyurdu.

  [​IMG]

  Evkaf Bakanlığı ise gösterilere karşı aldığı tedbirler kapsamında, tüm camilerin ‘göstericiler tarafından kullanılmaması’ için cuma namazının ardından hemen kapatılması yönünde talimat verdi.

  Karar gereği ülkedeki 120 bin caminin namazların hemen ardından kapatılacağı ve muhtemel kargaşayı önlemek için tüm personelin hazır bulunacağı belirtildi.

  [​IMG]

  Vakıflar Bakanlığının ayrıca tüm camilerde “tahribat uyarısı ve Mısır’ı korumanın önemi” konulu hutbe okutacağı kaydedildi.

  25 Ocak 2011’de devrim sembölü haline gelen Tahrir Meydanı’ndaki “Es-Sedat” metro istasyonunun da gösteriler dolayısıyla kapatılmasına karar verildi.

  [​IMG]

  Metro İdaresi, yayınladığı bildiride kararını, “olası sabotaj eylemlerinin engellenmesi ve yolcuların güvenliğinin sağlanması için Metro Sedat istasyonunda durmayacak. dolayısıyla sözkonusu istasyon geçici şekilde kapatılacak” diye savundu.

  [​IMG]

  Sosyal medya üzerinden örgütlenen “Garibanlar Hareketi” lideri Yasir el-Umde, “Garibanlar Devrimi” sloganı ile bugün ülke genelinde eylemler yapılacağını duyurmuş, kısa sürede eylemlere destek çağrıları gelmişti. Müslüman Kardeşler Teşkilatı İhvan, dünkü eylemlere halkın katılımı olursa destek vereceğini açıklarken, Selefi Nur Partisi ise eylemleri desteklemeyeceğini açıklamıştı

  İttihadi islam
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş