1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Duyuruyu Kapat

Mehmet Nuri Bulgan

Konu, 'Üyeler Arası Soru - Cevab' kısmında Muvahhid Faruk tarafından paylaşıldı.

1. Muvahhid Faruk

Muvahhid Faruk Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Bismillah
    Mehmet Nuri Bulgan kimdir? Bu kişi hakkında bilgisi olan var mı?
  2. Muzammil

Muzammil Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Cehaleti mazeret gören ve bunun hakkında 3 Risalesini "İslam itikad esaslari ve Mülahazalar" adlı kitabında yazan biri;
    Dinin aslı-cehalet özrü-tekfir hakikati diye.
    Kitabı karıştırmiştım biraz
    Adam nakilleri öyle yerlere çekmiş ki islam itikadı dışında herşeyi yazmış.

Zaten emekli olan,damarına basılan, yurtdışında 1-2 arapça ders gören itikad kitabı yazmaya başlayinca, sonuç olarak mürciyelik, telefilerin misyonu haline geldi.Allah (suphanehu ve teâlâ ) bize hakkı hak olarak gören gözler nasip etsin.
  3. Nurettin Zengi

Nurettin Zengi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Mehmet abi değerli bir ilim ehlidir. Kitabını tavsiye ediyorum yazdığı şeyleri delilleriyle yazan birisidir. Yukarıdaki müfteri arkadaşın dediği gibi de mürciye veya telefi değildir. Tağutları tekfir eden birisidir Mehmet abi. Ama tekfircilerin iddialarını çürüttüğü içinde harici zihniyet ondan pek hoşlanmıyor. Yukarıdaki arkadaşa sormak lazım cehaleti mazaret görmek Mürcielik mi? Eğer öyleyse delilin nedir? Ayrıca Abdulmuizz Fida abiden de rica ediyorum ilim ehli hakkında ileri geri konuşan Muzammil isimli arkadaşı uyarabilir mi?
  4. Muvahhid Faruk

Muvahhid Faruk Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Muzammil!
    Mehmet Nuri ilim tahsilini nerede almış kimlerden almış. Bu konuda bir bilgin var mı?
  5. Abdulmuizz Fida

Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

Kardeşim ; iddialarını (ehl-i sunnete aykırı gördüğün itikada ait görüşleri) kitabdan birebir nakillerle (resim de olur) delillendirir misin?
  6. Abdulmuizz Fida

?
  7. Muzammil

Kitap suan bende mevcut değil. Bunun öncesinde cevap verememin nedeni, internet kullanmaktan men edilmemdi.

Ki eğer temin edersem bile cehaleti mazeret görmeyen imamları takip ettigim için ve kendisi cehaleti mazeret gördüğü için;
    Bu yönde tezler sunarım.
    (Geç kalınmış cevap için kusura bakmayın)
  8. Abdulmuizz Fida

Ne zamandan beri bu(rada takiyye) hal(in)desin?
  9. Muzammil

Takkiye falan yapmıyorum.
    Sözlerinize dikkat edin, karşınızda çocuk yok. Herkesin olası geldiği yaftayi vurmaktan imtina edin. Ha etmiyorsanız, saman çubuğu alıp deşeceğinize olayi,banlarsinız biter.
  10. Abdulmuizz Fida

Sorularıma cevab ver,
    Sen bu akidede (takiyyesiz) olsaydın yönetime alınmazdın,
    Yok takiyye yapmadım diyorsan, murcie gördüklerinle aynı çatı altında bulunmayıb (bizi beklemeden) kapıyı dışarıdan suratına çarparsın
  11. tevhiddavam

tevhiddavam Rabbim! Benim ilmimi arttır! Kullanıcı

Abi nolur böyle yapmayin, müslümanlar bu kadar bölük pörçükken biz de bölünmeyelim. Sitede en faydali buldugum üyelerden muzzammil abla. Fida hoca zaten öyle.
    Sizi böyle görünce biz de üzülüyoruz. Müdahale etmemem gerek belki, kusura bakmayin.
    Ama ben cedeli size yakistiramiyorum. Bu konu silinse keske :(
  12. Abdulmuizz Fida

Sitede aşırı tekfir hastalarına yer yok, dolayısıyla cedel de yok
  13. cuheyman el-uteybi

cuheyman el-uteybi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Selamun aleykum, hocam belki haddim değil ama kendi şahsi düşüncemi söyleyeceğim bu düşüncemden sonra zaten ban yerim o kesin.
    Demek istiyorum ki, yaptığınız yanlış. siteye(insanlara hayr da) bu kadar faydalı birinin, ki bu zamana kadar akidesi bilinse ne bilinmese ne ? Bilindi ne oldu ? Deşmenin kurcalamanin bi manası yok hocam. Bi taraf müşrik damgası yapıştırir bi taraf murcie yapmayın hocam ümmet zaten paramparça iyice deşmeyelim..
  14. Abdulmuizz Fida

Âleykum selam we rahmetullah;
    Bize ve üyelerimize sapık muşrik damgası yapıştıranları (bile bile) evimizde ağırlayacak kadar geniş değiliz.
    Tekfirde aşırıya kaçmanın ummete verdiği zarar günümüzde bu kadar ayan beyan ortadayken "bilinse ne olacak, ummetiz" mantığı mantık değil!
  15. cuheyman el-uteybi

cuheyman el-uteybi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Devam edin o zaman hocam :) ama sonu belli bi taraf ban diğer taraf devam..
  16. Abdulmuizz Fida

Biz forum/üyelerimizin maslahat ve mefsedet konusunda, fitne ve fesâda karşı 20 senelik tecrûbeyle işimizi biliriz merak etmeyin.
  17. Ferhatttt

Ferhatttt Öğretmen Kullanıcı

İşin garip tarafı "ihtilaf üzerine hüküm bina edilmez" diye bir fıkıh kuralı vardır.Cehalet konusu ihtilaflı olduğu halde neden bazı kardeşlerimiz illa ki tekfir damgasına basvuruyor onu anlamadım.Beni aydınlatın insaAllah.Yani neden hep olumsuz tarafı görmeye çalışıyoruz.
  18. Ummu Katâde

Ummu Katâde لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ Süper Moderatör Kullanıcı

Banlansan da başka nickle geri gelirsin daha önce yapmadığın şey değil !

İlim talep ediyorsanız Allah için yerinizde oturmayıp ilim ehli insanların dizleri dibinde oturun. İtikadı bozuk kişilerden ilim öğrenmeye çalışmak bile bile zehir yutmaya benzer.

Şununda altını çizmek istiyorum.
    İlim tahsil etmeden önce edep tahsil edin.

İnsanda yok ise edep, neylesin medrese mektep.
    Okusada alim olsa
    yine MERKEP yine MERKEP !!
  19. Firak

Firak "Hayaller yeşil kuşun kursağında.." Moderatör Kullanıcı

Kardeşler niyetlerinizin kötü olmadığının farkındayız fakat işin iç yüzünü bilmediğiniz için bu konuya özel yorum yapmamanızı istirham ediyorum kendi adıma. Müsade edelim de Abdulmuiz hoca ve muzammil konuşsun.
  20. Ferhatttt

Ferhatttt Öğretmen Kullanıcı

Tamam
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş