1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

M. Emin Akın Hoca Gözaltına Alındı!

Konu, 'Türkiye Haberleri' kısmında Muhammed Taha tarafından paylaşıldı.

 1. Muhammed Taha

  Muhammed Taha Allahu Ekber Üye

  Mehmet Emin Akın Hoca, dün sabah saatlerinde "Terör Örgütü Propagandası Yapmak" suçundan gözaltına alınmış.

  [​IMG]
 2. ruhisukut

  ruhisukut Önce tanı sonra bağlan! Üye

  Rabbim hocanın ve esaret altında olan bütün müslümanların yardımcısı olsun. Bu hayırlı ayda gecelerinizde Müslümanları unutmayın inşaAllah.
 3. f471h

  f471h İyi Bilinen Üye Üye

  Hangi söylemine yönelik bir dava bu?
 4. hebbit kerrih

  hebbit kerrih İyi Bilinen Üye Site Emektarı Üye

  Allah sbt hocaya ve ailesine sabır versin. zaten hasta. alçak zalimler!
 5. İsmail Donatimur

  İsmail Donatimur Yeni Üye İslam-TR Üyesi Üye

  Allah yardımcısı olsun.
 6. Elhamdulillah

  Elhamdulillah Üye Üye

  Alçak tağutlar.

  Nisa Suresi 56.Ayet: Şüphesiz âyetlerimizi inkâr edenleri gün gelecek bir ateşe sokacağız; onların derileri pişip acı duymaz hale geldikçe, derilerini başka derilerle değiştiririz ki acıyı duysunlar! Allah daima üstün ve hakîmdir.
 7. Şamil Basayew

  Şamil Basayew Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir.. Üye

  Yeter artık bu zulüm hala parça parçayız sokaklara dökülmemiz lazım şerefimizi, izzetimizi iki paralık ettiler Allah aşkına bizlere yol gösterecek bir imam yok mu?
 8. uKaB

  uKaB İyi Bilinen Üye Üye

  Sabir.
 9. Muhammed Taha

  Muhammed Taha Allahu Ekber Üye

  Mehmet Emin Akın Hocanın gözaltına alınmasından önceki son yazısı:

  الحمد لله رب العالمين و الصلاة والسلام على المبعوث رحمة للعالمين محمد الامين و على آله و صحبه أحمعين
  ………………………………………………………………………………………….
  [Allah’a ve ahiret gününe iman eden kardeşlere ve dostlarıma] Tanımadığım ve kendileriyle hiç bir ilmi meseleyi müzakere için bir araya gelmediğim ve şahısları hakkında hiç bir bilgim ve hiç bir seyyiem olmamasına rağmen “Seleficilik – Kralcılar- beni ve bazı Müslümanları; Müslümanların önünde tekfirci diye yaftalamak isteyen ve bize hakaret edenlerin asıl amacı; tahrif edilen ve bir Kelam Mezhebine ve cedeline dönüştürülen Meliklerin dini üzere olma akidesini bu ülkede yaymak isteyenlerin demokrasi ve aleni şirk ve küfr olanı gizleme çabasıyla hayatın lezzetlerini ve hazlarını yitirmeme ve zalim krallarına kulluk etme adına bizleri karalamadır.
  Bu karalamalar; Allah’ın dinini tahrif eden ve saptıranlara yönelecekken ne yazı ki bize yöneliyor.
  Çünkü Tevhid adına, demokrasi ve Allah’ın dini dışında hüküm koyma ve bu hükümlerle insanları yönetme ve gerekirse; Allah’ı tevhid edenleri de mahkum etmenin Kur’an’a ve Sünnet’e aykırı olmadığı, haşa Kur’an ve Sünnet’in zalim melikler ne diyorsa buna uygun indiğini söylemeseler de dini bu minvalde tahrif edip zalimlere arka çıkıyorlar.
  Böylece Hakk olan sözün bedelini ve külfetini yüklenmemek için zalimlere ve hatta kendi akidelerine; İngiliz dini, sapkınlık, Mezhepsizlik diye lanetleme bulunanlarla aynı safta durmayı tercih edebiliyorlar.
  Bu fakir bu ülkede tekfir meselesinde en çok korkan ve bu konuda en son sözü alacak olan kimse konumunda iken, bizi İslam düşmanlarına ihbar eder mahiyette “tekfirci” göstermeye çalışan münafıklaşmış selefilere diyeceğim odur ki;
  ‘Allah’ın dinini hevanıza göre te’vil etmeyin. Siz Kur’an’ı en az bilen ve Kur’an’ın fıkhından en uzak olan bir zümresiniz, fakat diliniz baldan daha tatlı zehiri engerek yılanının zehirinden daha öldürücü. Hem utanmazsınız hem de vicdansız.
  Ben Allah’ın kitabı ve Rasul’ün Sünnetini tahrif ve inkar edenlere karşı bu ülkede en azından üzerime düşen Hakk sözü söylemeye kendimi adamış iken, kendini bilmez Zahirici ve selefi müsveddesi adamların bizi tekfirciliklten başka bir isimle isimlendirmemesi asıl onların bizi tekfir etmeleridir.
  Zira bir insan mü’mine kafir ve iman olana da küfr derse o kişinin kendisi İslamdan çıkar. Bunu Allah’ın Rasulü (sallalahu aleyhi ve sellem) bize çok açık bir dile ifade etmedi mi?
  O halde sorun ne?
  Kendilerini tekfir ettiklerim -varsa onlar kimse, bu iftira çetesinin ve kubur farelerinin çıkıp bunların adlarını ve avukatlıklarını yaparak vermeleri gerekmez mi?
  Sonra kendisi tekfir ettiğimiz kimler varsa; önce bunların bizi Allah’a şikayet edip bizden hüccet istemeleri ve bizi açık bir münazaraya davet etmeleri gerekemez mi?
  Bu sermaye selefileri ve sefihler; bu ülkede önceleri; Allah semada değildir diyenin kafir olduğunu herkese öğretiyorlardı. Bu halkın çoğu da buna inanmıyor. Hatta devlet yönetenler bile.
  Şimdi ne oldu kim kimi tekfir ediyormuş?
  Bunlardan birisine sormuştum: (1996-Ankara) “Bu halk, Allah semadadır meselesini anlayamaz ve yanlış idrak eder neden “Sema”nın “uluvv” demek olduğunu bu sözün bir çok insanın zihnini bulandıracağını bunu daha anlaşılır bir dille izah etseniz olmaz mı diye itiraz etmiştim. Bilmiyorum sonradan nasıl bir yol izlediler.
  Bu insanlar bir zamanlar İmam Malik’in kadına dübüründen yaklaşmaya bile fetva verdiğini söyleyerek -hemde kadınların huzurunda bunu söyler- İmamları, alimleri rab edinmek işte budur. Onları taklid ederseniz onları Rab edinmiş olursunuz diyorlardı.
  Şimdi ise siyasette karar sahibi olanlar haramla da amel etseler Kur’an ve Sünnet dışı bir yasayla da hükmetseler bunu kabul ediyorlar?
  Bunun İslam’a muhalif olmadığını söylüyorlar. Allah’ın gökte olmadığını söyleyene kafir diyorlar, fakat kendilerinin yaptığına bir bakın.
  Bu mübarek Ramadan ayında bunları yazmak istemezdim; fakat yabancı istihbarat örgütlerine ve İslam düşmanlarına malzeme verircesine bizleri zindanlara tıkıp kendileri elvan elvan sofralarıyla telezzüz edip zevk sürmek istiyorar.
  Bu sahte seleficilik tacirleri bizi zindanlara mı tıkmak isteyip sefa mı süreceklerini zannediyorlar.
  Soruyorum onlara; siz Maturdilerin ve Sufilerin gözünde nesiniz?
  Yiğitseniz bunu açıkça konuşun ve yazın?
  Onlar sizi açıkça söylemeseler de kafir ve sapkın görüyorlar. Neden Harem İmamlarının ardında kıldıkları namazları iade ettiklerini bilmiyor musunuz?
  Tekfir ettiğiniz sufiler de AKP ye oy verdiler siz de.. Allah’tan mı korkuyorsunuz yoksa sistemden mi?
  Evet M.Emin Akın’a, ancak fıkhî mezhepleri inkar eden ve selefin fıkhına sırt çeviren; Şia ve Zahiri mezhebinin ve Mutezile akılcılığının bir karşımı olan uydurma seleficilik taraftarları iftira ediyor.
  Neden mi çünkü ben Fıkıh İmamlarımızın Sahih Sünnete aykırı olmadığı sürece taklidini “ittiabı’nı caiz görüyorum.
  Subhanallah Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyen parlamentoya girmeyi oylayıp da; Mezhep İmamlarımıza uymayı sapıklık, taklid ve hatta onları Rab edinme edinme diye niteleyenler; acaba hangi akıl ve hangi hikmet ve hüccetle benim tekfirci olduğumu söylüyorlar.
  Gerçekten bunlar selefin akidesi üzere olan kimseler mi, yoksa selef akidesinin sırtındaki keneler mi?
  Ebu Hanife’ye sapık diyen bir sefih halâ Ankara’da yaşıyor ve kimse ona dil uzatamıyor. Demokrasi’ye destek veren ve Beşşar Esed’in yerinde ben olsaydım, ben de o mücahid dediğiniz teröristlerle savaşırdım diyen bir meczup ve sapkın da selefi olduğunu söylerken, ben “Eh l-i Sünnet mezhebinden başkasını kabul etmem fıkhî mezheplere uymak ehl-i sünnet olmak demek değildir” diyenlerin AKP’yi seçmenin nasıl Kur’an ve İslama aykırı olmadığı hakkında döktükleri dil, inandıkları ve yaymaya çalıştıkları garabet akideyle ters düşmesine rağmen, utanmadan hakkımda tekfir yaftasını neden dillerinden düşürmüyorlar?
  Ebu Hanife’yi taklid onu Rab edinme, demokratik yasamaya ortak olma ise selefiliğe uygun.
  Doğru belki de Sisi selefiliğine uygundur.
  Bu zümre Suud krallarına ve onların ekmeğini yiyen alimlerin peşinden giden bir taifedir ve burada bizi rejime ve yasalara gammazlayarak bizlerden kurtulmak istiyorlar..
  29.05.2017
  Pazartesi;
  06:30
 10. Abdulmuizz Fida

  Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

  SubhanAllah, muthiş bir yazı paylaşmış hoca dün. Tâbi böyle uyandırıcı yazarsan çeşitli sapkınların ve ceberrut sistemin işlerine gelmezsin.
  Herkese yazıyı sabır ve tefekkurle okumasını tavsiye ederim
 11. Turab el kurdi

  Turab el kurdi İyi Bilinen Üye Üye

  Subhanallah. Bu tağutlarda islam yok anladık ama hiç merhamette mi yok. 60 yaşını geçmiş adamı ramazan ayında içeri almak nedir yaw ? Allah bunlara hidayet versin hidayetleri yoksa kahretsin..
 12. musafir

  musafir Aktif Üye Üye

  mehmed emin hocamı Allah rızası için seviyorum. kıymeti bilinmesi gereken nadir bir insandır. RABBİM hocamızın ayaklarını sabit kılsın ve ona haksızlık edenleri rezil etsin. zalimlerin şerrinden muhafaza eylesin. Ellahumme amin.
 13. Fada

  Fada İyi Bilinen Üye Üye

  hakki haykirmasiyla tanidigim, sohbetlerini zihnime kazircasina tekrar tekrar dinledigim, dinleyecegim, dinlettirecegim degerli hocam. yolu, yoldaki serefi, yolun insana verdigi serefi onda gorebildim. vallahi "hocam" derken gozum doluyor. ne zamandir kitaplari basilmiyor, sitesi kapatildi, twitteri kapatildi, neden kimse ses etmiyor diye satasip duruyordum ona buna. gozalti hic surpriz olmadi.
  Allah ona yardimci olsun dua edecegiz.
  Rabbim teala bu ayda ona yasatilan zulm ile onun mukafatini, serefini artirsin, yasatanlara da veyl olsun.
 14. uKaB

  uKaB İyi Bilinen Üye Üye

  ALLAH in izniyle yakinda cikacaktir abdulkadir sen gibi butun bunlarin anlami hakki fazla haykirmayin boyle sesinizi keserizdir.oysaki yaniliyorlar
  İceri aldiklari disari cikinca dinini daha fazla haykiriyor emin hocamda boyle olacaktir.hayati sedef geldi bir an aklima harfi harfine anlatmisti.ne yasadigini.
  Amaclari belli usaklarin

  hakki dile getirmekten uzaklasip kendi bidati batillarina baglamak.
  ALLAH zulcelal de elbette buna musaade etmeyecektir.
  Hasbunallahi ve nimel vekil.
 15. sirati mustakim

  sirati mustakim İyi Bilinen Üye Üye

  Rabbim esaretten kurtarsin.hakki haykiran,ilmiyle amel eden cok deger verdigim allah icin sevdigim hoca.Rabbim yardimcisi olsun.
 16. Hatve

  Hatve İyi Bilinen Üye Üye

  Bir yandan mezhep imamlarını savun bir yandan saray seleficikleriyle mücadele et ve diğer yandan khayırda öncü olmaya çalış. Hoca 36 yaşında , 63 yaşında olan biziz!

  Bu konuşması hâlâ hafızamdadır...  Allah'ın indirdiği kitapta bulunan birşeyi gizleyerek onu birkaç para karşılığında satanlar var ya, onlar karınlarına ateşten başka birşey indirmiyorlar. Allah Kıyamet günü onlarla konuşmaz ve kendilerini günahlardan arındırmaz. Onları acı bir azap beklemektedir. Bakara/174
 17. Ümmü Yasir

  Ümmü Yasir İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım... Üye

  İnna lillahi ve inna ileyhi raciun...
 18. Muhammed Taha

  Muhammed Taha Allahu Ekber Üye

  Mehmet Hoca adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 19. Ümmü Yasir

  Ümmü Yasir İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım... Üye

  Elhamdulillah
 20. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

  Ehli sünnet mutedil hocalar arasinda, hakki hak bilip, bildigini dobra dobra konusan, birilerine yaranmayi asla düsünmeyen, adam gibi adam deyip türkce sorunsuz sekilde gerektiginde sert gerektiginde yumusak hitap edebilen cok ender hocalar arasinda bana göre suan bu dediklerimle beraber yasayanlar arasinda türkler arasinda ilk 3 e girecek niteklikde.

  Allah ondan razi olsun ve tez zamanda Rabbim benzerlerini daha iyileriyle bu ümmete nasip etsin.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş