1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Küfürbaz İmam'a tepki yağıyor!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında MuhacirSelman tarafından paylaşıldı.

 1. MuhacirSelman

  MuhacirSelman Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Küfürbaz İmam'a tepki yağıyor!

  [​IMG] İmamlar, son günlerde vizyona giren bir filmde yer alan imam karakterine sert tepki gösterdi. İmamın ''küfürbaz'' olması hakaret olarak değerlendirildi.  Vizyona yeni giren bir filmde küfürbaz imamın sözlerine tepki gösteren Diyanet-Sen 'Film vizyondan çekilsin, Müslümanlar'dan da özür dilensin' dedi.
  Memur-Sen'e bağlı Diyanet Sen Giresun Şube Başkanı Fethi Karahüseyin, vizyona giren 'Sümela'nın Şifresi-Temel' filminin gösterimden çekilmesini, yapımcı firmanın da Müslümanlardan özür dilemelerini istediklerini söyledi.
  Karahüseyin, yaptığı açıklamada, 'Sümela'nın Şifresi-Temel' filminde din ile din görevlilerinin tahkir ve tezyife uğradıklarını söyledi. Hiçbir kimsenin, gerek tiyatro gerek sinema gerek basın olsun, hiçbir platformda komedi-macera türüyle de olsa dini, din adamını, Müslümanları tahkir ve tezyif etme cüretini ve hakkını kendinde göremeyeceğini belirten Karahüseyin, sözlerini şöyle sürdürdü:
  "Özellikle filmin içeriğinde din görevlisi ve ailesi tiplemesi ne amaçla olursa olsun kabul edilebilir durumda değildir. Biz burada filmin senaristinin bu filmi kurgularken art niyetli olduğunu ve inancımızla alay ettiğini düşünmekteyiz. İçerik olarak toplumsal genel ahlaka uymayan ve her yönüyle bir aile ortamında izlenemeyecek durumda olduğunu açıkça görmekteyiz."
  Karahüseyin, filmi ve filmi yapan firma ile senaristini sendika olarak kınadıklarını vurgulayarak, "Yaptıkları bu filmden dolayı yüzde 99’u Müslüman olan halkımızdan özür dilemelerini ve filmi gösterimden çekmelerini istiyoruz." dedi.
  Cihan

  Rabbim kurduğunuz tuzakları başlarınıza geçirsin!!
 2. rebel

  rebel Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  daha önceki bir çok sinema filminde de dini ve dinî hüviyeti olan kişileri itibarsızlaştırmak için senaryolar yazıldığını biliyoruz.

  fakat diyanet de dönüp kendisine bir bakmalı ve çekidüzen vermeli.(verebilirse!) birçok diyanet görevlisi gerçekten de dalga geçilecek durumda.
  konuyla alakalı cafcaf dergisinde rastladığım bir karikatürü paylaşayım:

  [​IMG]
 3. emirha_K

  emirha_K Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  ya kardeşler bir şey diyicem vallahi benim içim kan ağlıyor ya sadece cumadan cumaya cemaatle namaz kılabiliyorum o da Ahmed Kalkan Hocanın arkasında. Geri kalan vakitlerde münferid olarak imam yokki ya adam diyanete bağlı bağlı olmayanda namaz kıldırırken şeyhinin rabıtasını yapıyor diğer bildiklerim zaten islamdan bir haber yalaka takımı geçende üsküdarda iftar yaptık Ahmed Kalkan Hoca üsküdar mihrimansultan camiinde akşam namazı kıldırdı içimden dedimki eğer bizde iş olsaydı muvahhid müslümanlar olarak namazlarımızı mescidlerde hep beraber kılıardıkda o zaman tavrımızı tağutta anlardı meleklerde şahid olurdu akidemize ya Ahmed Hoca gibi bir imam olucak Vallahi sabah namazına bile bir saat önceden gidip hazır beklerim...
 4. İZZETLİ

  İZZETLİ Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  vallahi bende cuma haricinde camiye gitmiyorum bilmem doğru mu yapıyorum hani kesin emin olsam cumayada gitmeyeceğim ama bilmeden yanlış ta yapmak istemem
 5. emirha_K

  emirha_K Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  abi genelde imamların ne olduğu ortada maalesef adama desen hayatında hiç put gördünmü çağrı filminde gördüm hiç kafir gördünmü desen sultanahmette bir iki turist gördüm der tabiki tekfirde itidalli olmak lazım fakat hiç bir islami bilince sahip olmayan kimseye islami olmayan bir rejimin verdiği imamlık sıfatına daha doğrusu namaz kıldırma memuriyeti sıfatına dayanaıp ona tabi olarak namaz kılmakta doğru olmuyor mesela tanıdığım kadarıyla timurtaş uçar gibi bir imam varsa cumayıda kılarsın diğer vakit namazlarınıda benim bulunduğum çevrede küfür rejimlerini meşrulaştıracak söz ve davranışlardan sakınan Allahın kitabından başka hüküm filan tanımam diyebilecek cesarette ondan evvel o bilinçte bir imam yok. ben camilerde özelliklede çok eski camilerde namazlarımı sağlam arkadaşlarla yoksa tek başıma kılıyorum ama büsbütün camileri terk etmememiz lazım en azından imkanlar dairesinde ihlaslı müslümanlarla beraber kılınabilir cemaatle.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş