1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

"kara Fatma" Diyorlar.

Konu, 'Bâtıl Fırka, Mezheb ve Cemaatler' kısmında EBU HANİFE tarafından paylaşıldı.

 1. EBU HANİFE

  EBU HANİFE Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  "Kara Fatma" Diyorlar.

  •Ehl-i küfrün müslümanlarî karalama yöntemlerinden biri de "KARA" kelimesini kullanmalarıdır.
  Kafirler "kara" kelimesini kullanmak suretiyle bir kaç yönden müsîümanlara saldırmış oluyorlar; Kara Cum'a, kara sakal, kara çarşaf... gibi ifadelerle İsîâmi değerlere saldırmayı küfürlerinin marifeti sayıyorlar.
  Cum'amiza kara, sakalımıza kara, örtümüze kara, Ki-tab'ımıza kara diyen bu kara kaîb'ii mahluklara karşı çok dikkatli olmak müslümanm firaseti gereğidir. Aksi halde şerlerinden kurtulmak son derece zordur.
  Küfrün tuzağına düşmemek lazım. Ama ne yazık ki, cehalet içinde bırakılan müslümanların küfrün emellerine âlet olmaları son derece üzücüdür. Çünkü saldırıların hiçbirisi tesadüfi değil hepisi planlı programlıdır.
  Kim iddia edebilir, siyah bir böceğe, Peygamberimizin kızı Hz. Fatıma'nın isminin verilip "Kara Fatma" denilmesinin tesadüfi olduğunu? Ve yine kim iddia edebilir, bir Çeşit sebze cinsine Peygamberimizin hanımı, mü'rninlerin annesi Hz. Aişe validemizin isminin verilip, o sebzeye "Ayşe Kadın Fasulye" denilmesinin tesadüfi olduğunu?
  Müslümanlar nazarında çok mübarek olan üç aylardan Recep, Şaban ve Ramazan aylarından ikincisine "İnek Şaban", Ramazan ayına da "Ramazan eğlenceleri" demekle, mübarek aylarımızı eğlenceleştiren zihniyetin masum olduğuna siz inanıyor musunuz? Bilin ki, bütün bunlar planlanmış, programlanmış sinsice çalışmaların ürününden başka bir şey değildir.
  Bu yakıştırmaların bir sebebi de, küfrün isimlerimiz üzerindeki hegomonyasım sürdürme gayretidir. Bunlar Hz. Aişe'yi, Hz. Fatıma'yı, Hz. Muhammed'i, Hz. Aliyi, Hz. Fatıma'yı, Hz. Ömer'i unutturacaklar. Şaban ve Ramazan aylarının faziletini unutturacaklar. Bunların taşıdığı ruhu unutturacaklar. Sonra da müslümanlarî kendilerine köle haliiıe getirecekler. Bu zalimlerin hedefi bu. Çok uyanık olmaya, herşeyi çok iyi hesap etmeye mecbu-
  ruz.
  Üzülerek ifade edelim: Geneli itibariyle müslümanlar-da bu uyanıklığı göremiyoruz. Küfrün ekmeğine yağ süren nice gafil müslümanlar ehî-î insafın yüreğinden kan damlatıyorlar.'Meşhur hikayedir bilirsiniz: Ormandaki ağaca demişler ki: Nedir bu sıkıntın, kesilmek mi seni üzüyor? Ağaç, yok yok beni gamlandıran kesilmem falan değil, beni üzen, beni kesecek olan baltanın sapının benden oluşudur, diye cevap vermiş.
  Gerçekten de öyle, Küfür tabiatının gereğini yapacaktır. Bu onun tıynetinin icabıdır. Peki müslümanım diyenlere ne oluyor ki, küfrün kâfirliğini kolaylaştırıyorlar.
  Hele şu "hoca kılıklı" sahtekâra bakın siz. Bir mesele karşısında komiklik olsun diye ve Kur'an-ı Kerim'i kastederek:
  -.Hele şu "Kara kaplı Kitap" ne diyor diye, Kur'an ile alay etmesi, Kur'an-ı karalaması kâfirin karalamasından kat kat daha tehlikelidir. Bunların şerrinden de Allah'a sığınırız. Cenab-ı Hakk bunların şerrinden müslümanlarî korusun ve kurtarsın.
  Hâsılı, yerli ve yabancı düşmanların İslâm'ı karalama yarışı büyük bir hızla devam etmektedir. Böyle bir ortamda müslüman, küfrün bu yarışına ne derece engel olabilmektedir; bunu düşünmelidir. Düşünmezse bu yarışın ortasında cahili bir yaşantı içinde kalakalır. O zaman kâfir ile "müslümamm" diyenin ne farkı olur? Eabb'ımız bizleri düşüncesizlikten ve düşüncesizliğin tehlikelerinden korusun ve kurtarsın.....
 2. Ümmü Yasir

  Ümmü Yasir İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım... Kullanıcı

  Şey aklıma geldi mesela " arap saçı" veya " anladıysam arap oluyum" " arap Çorbası " da aynı şekilde peygamberin soyunu kötülemeye yönelik çalışmalar herhalde, yanılıyor muyum ?? Çünkü bütün bu tabirler negatif anlamda kullanılır Türkçe'de. Birde insanları ırkçılık ve milliyetçiliğe götüren söylemler..
 3. EBU HANİFE

  EBU HANİFE Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Arap olayim ;arap olmanın pek hoş bir şey olmadığı kanaati uyandıran manasinda

  Corba ve sac deyimleri ise cozumleneneyecek derecede karisik olan mesele hakkinda.
 4. Tarık Yıldız

  Tarık Yıldız Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Siyah Köpeklere "Arap" ismi verilir mesela.
 5. Away

  Away Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  geçenlerde türk Dili dersimize giren hoca anlatıyor: babasının(sanırım) bir köpeği varmış, ona arap diyorlarmış. bide bunu geçmişten bahsederek gülümseye gülümseye anlattı. ben ilk kez bu sözü işittim."bizim bir köpek vardı adı araptı" deyince ben şok oldum.
 6. Aleyna

  Aleyna Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  ben de bunu ekleyim... çarşaflı bacılara kara fatma diyorlar yaaa.:mad:

  [​IMG]
 7. nereyeboyle

  nereyeboyle Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  akhi bence abartı olmuş ... yani komplo teorileri gibi olmuş :)
  kara cumu'a yı hiç duymadım kara perşembe diye biliyorum ....
  kara fatma , Ayşe Kadın fasulye filan bunların kafirlerin verdiği isimler oldugunu delil olarak gösterirsen sevinirim ...
  aslında ingilizce fransızca gibi dilleri incelersen sözcüklerin kökeninde İncil , müslüman halkların konustugu türkçe , peştunca arapça dillerini etimolojik olarak incelersen Kuran ı Kerim ve hadis-i şerifleri görürsün...
  bence dilimize yerleşmiş her deyim ve söz için kafirler dilimize yerleştirdiler demek çok sağlıklı birşey değil ....
 8. EBU HANİFE

  EBU HANİFE Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Butun deyimleri katmamis olabilirler ama buda icimizde munafiklar,fasiklar olmadigi anlamina gelmez...Bugun bu tarz kelimeler kullanilmiyor olabilir (solun hakim olmadigi)ama bir bilinc ve algi olusturmak muslumanlarin uyanik davranmasina vesile olabilir.o_O(kara cumayi bende ilk defa duydum :))
 9. enes Özdemir

  enes Özdemir el_enguri Kullanıcı

  Hepsinde olmasada cogunda din dusmanlarinin parmagi wardir. Ecdadimiz hacilara hocalara gosterdikleri hurmeti okuyoruz biliyoruz lakin ne olduysa "bu devirde hacidan hocadan korkacaksin" gibi laflarla hacilara hocalara saygiyi hurmeti azalttirdilar gosterilmiyor artik zindiklarin kelime oyunudur diye dusunmemek farketmemek ahmakliktir.
  Hani demisya yazarin biri
  Bize bir nazar oldu
  Cumamiz pazar oldu
  Bize ne olduysa hep azar azar oldu
  Allah in laneti uzerlerine olsun.
 10. enes Özdemir

  enes Özdemir el_enguri Kullanıcı

  Ayrica ebu hanife akhim bu konuya dikkat cekip hatirlattigin icinde Allah razi olsun senden
  Bu tur sinsice planlanan saldirilari akhilerin uhtilerin hatirlatmasinda da fayda war.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş