1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Haber Idlib'de Tsk Konvoyuna Saldırı

Konu, 'Suriye Haberleri' kısmında Şamil Basayew tarafından paylaşıldı.

 1. Şamil Basayew

  Şamil Basayew Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir.. Üye

  TSK, İdlib'de askeri konvoya bombalı araçla saldırı düzenlediğini duyurdu. Saldırıda bir sivil personelin hayatını kaybettiği duyururken, bir asker ve bir sivil personelin yaralandığı açıklandı.

  Olayın HTŞ ile ilgisi var mı? Bilen kardeşler yazsın inşaAllah.
 2. Muhammed Taha

  Muhammed Taha Allahu Ekber Üye

  HTŞ ile alakası yok. HTŞ ile TSK'nın anlaşması mevcut.
 3. Muvahidî Genç

  Muvahidî Genç Üye Üye

  TSK ile HTŞ'nin ntlaşması TSK'nın sadece Afrin'i kuşatabilmesi için değil miydi? TSK'nın Eis tepesinde ne işi var bu antlaşmaya göre?
 4. Muhammed Taha

  Muhammed Taha Allahu Ekber Üye

  İdlib'deki saldırılar artınca gözlem için geldiler(diye biliyorum).
 5. Muvahidî Genç

  Muvahidî Genç Üye Üye

  Astana sessiz bir şekilde kabul edilmiş oldu o zaman?
 6. Muhammed Taha

  Muhammed Taha Allahu Ekber Üye

  Alakası yok abi..
  Yoğun göç dalgası olduğu için gözlem..
 7. Muvahidî Genç

  Muvahidî Genç Üye Üye

  inşallah öyledir...
 8. Halid Ahmed

  Halid Ahmed İyi Bilinen Üye Üye

  Asya’nın Sesi Haber Merkezi

  Davet Merkezi Başkanı Dr. Abdullah Muheysini, Suriye’deki Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik bombalı araç saldırısı hakkında açıklama yaptı.

  Muheysini’nin açıklamalarından İdlib’te düzenlenen saldırının Suriye’de faaliyet gösteren ‘cihat yanlısı’ gruplardan biri tarafından gerçekleştirildiği anlaşıldı.

  Öte yandan Suriye hakkında haber yapan bazı ‘İslami’ kaynakların PKK ile savaşmak üzere Afrin’e giren Türkiye aleyhine kara propaganda yürüttüğü gözleniyor.

  Söz konusu kaynakların İstanbul’da eylem tehdidini de içeren yayınlarının ABD ve Avrupa kaynaklı Gazetelerin politikalarıyla örtüştüğü değerlendiriliyor.

  Muheysini Türk Ordusuna düzenlenen saldırının ‘din ve ahlak yoksunluğundan’ kaynaklandığını belirterek eylemcilerin lanetlik olduğunu ifade etti.

  Dr. Abdullah Muheysini’nin resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şunlar söylendi:

  “Anlaşma ve ittifak sonucu Türk konvoyu Tahrir Şam Heyeti eşliğinde giriyor. Sonra da konvoy bombalı araçla hedef alınıyor. Bu iğrenç eylemi ancak dinden ve ahlaktan nasibi olmayan yapar. Bu konuda Peygamber sav’in sözü yeterlidir: “Kim bir müslümanın ahdini bozarsa Allah’ın, meleklerin ve tüm insanların laneti üzerine olur. Ondan salih ameller kabul edilmez.” (Buhari ve Müslim)

  Yani; bir müslüman, insanlardan birine bir ahid verdiğinde “mümin müslüman veya kafir olsun” bir başkası gelip de ahdi bozarsa Allah’ın ve meleklerin lanetine maruz kalır. Müslümanların uğrayacağı büyük zararlara sebep olması, haksız yere haram kan dökmesinin üstüne bu günahkar kimse ne kadar lanetlere maruz kalacaktır!”
 9. eL_Muhacir

  eL_Muhacir İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  RABBİM,şeyhi islam üzere ayaklarını sabit kılsın amin her zaman ki gibi bu andlaşmadan rahatsız olan ittifaklar bunu bozmak için ellerinden geleni yapacaklardır.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş