1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Hz.yusuf (a.s) Demokrasiyle Alakası Yoktu.o Allah'in Peygamberiydi...

Konu, 'İslami Kavramlar' kısmında KavaFiL tarafından paylaşıldı.

1. KavaFiL

KavaFiL Bir kişiyi kurtarmak için çapalayınız.. Kullanıcı

Yusuf Aleyhisselam’ın melikin yanında tam ve gerçek anlamda bağımsız bir durumu ve dokunulmazlığı vardı. Allah-u Teala şöyle buyurur:
    "Onunla konuşunca şöyle dedi: Sen bugün bizim nezdimizde önemli bir mevki sahibisin, eminsin." (Yusuf/54)
    Ona, tam bir hürriyet verilmişti. Allah-u Teala şöyle buyurur:
    "İşte böylece o yerde Yusuf'a iktidar verdik. O, orada dilediği yerde konaklardı." (Yusuf/56)
    Ne yaparsa yapsın, ona karşı çıkan, onu hesaba çeken, yaptığı şeylerde onu gözetleyen kimse yoktu... Bugün tağutların yanında bakanlık görevini üstlenmiş olan rezillerin durumu acaba böyle midir ? Yusuf'ta Aleyhisselam olduğu gibi tam bir bağımsızlıkları ve dokunulmazlıkları mı var? Bakan, baş tağutun işlerine burnunu soktuğunda, ona muhalefet türünden bir şey yaptığında, liderin çizgisinden ya da melikin dininden çıktığında acaba durumu ne olur? Onlara göre bakan, melikin ya da derin devletin siyaseti için bir hizmetçidir. Onun emirlerini emreder, yasakladıklarını yasaklar. Onun, Allah-u Teala ' nın emirleri ve dini konusunda dahi olsa , melikin emirlerine ya da anayasasına karşı çıkma gibi bir hakkı asla bulunmamaktadır! Yusuf Aleyhisselam’ın durumunun da günümüz rezillerinin durumu gibi olduğunu iddia etmek, şüphesiz büyük bir iftira ve Allah'u Teâla'nın, Yusuf Aleyhisselam hakkındaki tezkiyesini yalanlamadır.
    Ebu Muhammed el-Makdisi
  2. KavaFiL

yorumları bekleriz...
  3. fi_emrillah

fi_emrillah Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Yusuf (a.s) kastederek memur olmayı caizdir demek dinen doğru mudur?
  4. KavaFiL

konu linki ile beraber soru cevap bölümüne yazarsanız net cevap alabilirsiniz
  5. Abdulmuizz Fida

Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

6. muhammed bin ali

muhammed bin ali Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Bugun Seyh Makdisi nin bu konu ile alakali uzunca kismini facede denk geldi okudum Allah razi olsun kisimlara ayirarak cok guzel aciklamis. Ardindan cubbelamin sitesi denk geldi orada ayni konuyu ele alip aciklamislar ve iki yaziyi ele alip dusundum ve belamlarin insanlarin kafasini nasil karistigini acikca gormus oldum.
    Rabbim bize imani sevdirsin, iman dan sonra kufre dusmeyi atese atilmak gibi gostersin .
    Allahumme Amin
  7. Süleyman Incek

Süleyman Incek Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Konu varken niye aynı konu açılır anlamıyorum ...
  8. KavaFiL

aynı konuyu binlerce konu arasında görmemiş olabiliriz özür dileriz...

yeni daha önce açılmamış Konuya göz at bakalım sende :) https://www.islam-tr.net/konu/oylar-kime-gitti.43081/
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş