1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Hz. Adem'in Çocukları Kardeş Evliliği Ile Mi Çoğaldılar

Konu, 'Bâtıl Fırka, Mezheb ve Cemaatler' kısmında Sırad-ı Müstekim tarafından paylaşıldı.

 1. Sırad-ı Müstekim

  Sırad-ı Müstekim Üyeliği İptal Edildi Banned

  Hadis İnkarcılarından Sapıkça İnkar!
  --------------------------------------------


  Klasik anlayışta Allahı'ın Hz. Adem (A.S)'mı ve Adem'in kaburgasından eşini (Havva) 'yı cennette yarattığı , burada geçen yasak meyva olayı sonucunda cennetten kovularak dünyaya intikal ettirdikleri anlatılır. Dünya hayatında ise ikiz çocuklar doğurdukları bu ikiz çocuklarında birbiriyle çaprazlama evlenip çoğaldığı anlatılır.


  Fakat bu düşüncelerin kaynaklarını araştırdığımızda israiliyattan geldiğini açıkça görüyoruz. Kurana bakarsak bu konu gaybi bir konudur fakat ayetler üzerinden taakkul edersek yaradılışla ilgili fikirler edinebiliriz.

  Aslında ilk insanlar cennette değil dünyada yaratılmıştır , Adem'in eşi kaburgasından değil , Adem'in de yaratıldığı nefsi vahideden yaratılmıştır , bir çift değil birkaç çift insan yaratılmıştır , çoğalmada kardeş evliliği ile değil değişik çiftlerden doğan erkek ve kızların evlenmesi ile olmuştur.


  Daha detaylı anlatım için videoyu izleyiniz:

  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Şubat 2017
 2. İbn Muhammed

  İbn Muhammed الله اكبر و العزة الله Kullanıcı

  Klasik fıkıh vs. Modern fıkıh?!

  Not: videoyu izlemedim yukarda alıntıladıklarımın delilini istiyorum. Hoş açtığın diğer konulara da baktım forumdaki kardeşlerin yazdıklarına da ama yine de sormak istedim.
 3. Sırad-ı Müstekim

  Sırad-ı Müstekim Üyeliği İptal Edildi Banned


  Öncelikle ben "modern fıkıh" diye bir tabir kullanmadım. "Klasik fıkıh" tabirinide yerleşmiş fıkıh anlayışı anlamında kullandım. Yoksa birilerini ötekileştirme babında kullanılmış bir tabir değildir.

  Söylenenlerin delilini istiyorsan videoda ayetlerle ve kaynaklarıyla beraber detaylıca anlatılmıştır. Arzu eden açıp izliyebilir.
 4. İbn Muhammed

  İbn Muhammed الله اكبر و العزة الله Kullanıcı

  Selametle kardeşim...
 5. Tarık Yıldız

  Tarık Yıldız Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Bu mevzunun fıkıh ile ilgisini çözemedim??
 6. Sırad-ı Müstekim

  Sırad-ı Müstekim Üyeliği İptal Edildi Banned

  Başlıklara offtopic mesajlar atmak yerine fikrinizi bildiren cevaplar yazmak daha münasip olur. Belirtecek fikrin yoksa hiç yazmamak kuru gürültü yapmaktan daha faziletlidir. Bi hatamız , eksiğimiz varsada düzeltiriz ;) . Biz başkaları gibi beynimizi 1300 sene önce yazılmış kitaplara esir eden insanlardan değiliz (Elhamdülillah) .
 7. hebbit kerrih

  hebbit kerrih İyi Bilinen Üye Site Emektarı Kullanıcı

  tamam.
 8. Tarık Yıldız

  Tarık Yıldız Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  İslam fıkhına öyle bir düşman olmuşsun ki herşeyi fıkhın suçu olarak görüyorsun.Bence sen forumda Abdulmuizz Hoca'nın yazılarını biraz oku.Bu meseleleri daha iyi öğrenirsin İnşallah.
 9. simsim

  simsim Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  "Anlatıldığına göre, Havva gebe kaldığı zaman her vakit biri kız, diğeri erkek olmak üzere daima ikiz çocuğa hamile kalırdı. Böylece Havva Âdem (A.s.)'üı sulbünden gelmek üzere onun için yirmi batında erkek ve kız evlat olmak üzere kırk çocuk dünyaya getirdi. Bunlardan erkek olanlar, kendi ikizi hariç olmak üzere diğer batınlardan doğan kız kardeşlerinden istediği ile evlenebilirdi; ancak ikizi olan kız kardeşiyle evlenmek helâl değildi, çünkü o zaman anneleri Havva ile kendi kız kardeşlerinden başka kadın bulunmuyordu. Bu yüzden Hz. Âdem oğlu Kabil'e Hâbİl'in ikiziyle, diğer oğlu Hâbil'e de kardeşi Kabil'in ikiziyle evlenmelerini emretti." (İbnul Esir-el Kamil Fit Tarih- Hz. Âdem (A.s.)'in Zamanında Dünyada Meydana Gelen Hâdiseler)
 10. simsim

  simsim Islam-TR Üyesi Kullanıcı

 11. Sırad-ı Müstekim

  Sırad-ı Müstekim Üyeliği İptal Edildi Banned


  Ben bu görüşlere itibar etmiyorum . Sizin görüşlerinizede saygı duyarım. Sonuç itibari ile gaybi bir konudur.

  Lakin Mehmet Okuyan hoca nın naklettiği durumun sünnetullaha daha uygun olduğu düşüncesindeyim.
 12. eL_Muhacir

  eL_Muhacir İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi


  bizde sizin açmış olduğunuz konuları ve düşüncelerinize itibar etmiyoruz bu sebepten kendinize uygun bir yer bulun hadi selametle
 13. Mutedil Olun

  Mutedil Olun Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  bu adam akıl zehirlenmesine uğramış birisidir. uzak durmanızı tavsiye ederim. Mutezili olmasından korkarım. Onunla cedelleştikçe hem onun bu bataklıkta iyice dibi boylamasına sebep olursunuz, hem kendi zihninizi gereksiz, farazi işlerle, vesveselerle meşgul edersiniz. bu tip insanları, ayet ve hadislerle ikna etmek çok zor. Çünkü bu akım felsefecilere Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem'den daha fazla önem veriyor. Bu akım şu an da ayetleri ''bana göre'' diye yorumlama aşamasında. yarın bazı ayetleri ''tarihsel'' diye Kur'an'dan çıkaralım deseler şaşırmam. Çünkü bu yolun yolcusu ''edip yüksel'' bu küfrünü ağzıyla izhar etmiş, Kur'an'dan bir ayetin fazla olduğun kanısına varmıştır. Rabbim bizlere hidayet verdikten sonra kalplerimizi eğriltmesin, bizleri Mü'minler olarak katına alsın, şam, filistin bombalarla imtihan oluyor, biz de bu deccal akıllılarla...
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş