1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Haber Hollanda'ya Tepki Olarak 40 Inek Sınırdışı Edildi

Konu, 'Türkiye Haberleri' kısmında Cundullah el-Kürdî tarafından paylaşıldı.

?

Bu uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz?

1. Son derece doğru bir karar

oy sayısı 1
    5,9%
  2. Vatandaşı olmasan eğlenceli ülke aslında

oy sayısı 8
    47,1%
  3. Yetmez ama evet

oy sayısı 4
    23,5%
  4. Saçmalık

oy sayısı 4
    23,5%
  1. Cundullah el-Kürdî

Cundullah el-Kürdî Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Hollanda ile olan diplomatik krizin faturası, Holstein ineklerine kesildi. Biga'daki kırmızı et üreticileri, bu ülkeden ithal edilen 40 kadar ineği geri gönderdi.

Hollanda krizi sonrası Hollanda ineğini keseceğini açıklayan İBB Meclis Üyesi ve Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Avni Sipahi, "Öfkeyle kalkma, özür dile, ineği kurtaralım" dedi.

© FOTOĞRAF: DHA
    Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı, Hollanda'ya tepki olarak ineğini kesecek
    Bağımsız Meclis Üyesi ve Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Avni Sipahi meclis kürsüsünden "Öfkeyle kalkan zararla oturur. Ben öfkeyle kalktım, inekten zarar ettim. Şimdi Hollanda'ya çağrı yapıyorum. Öfkeyle kalkma, özür dile, ineği kurtaralım" dedi.

İneği cuma günü keserek Meclis'te dağıtmayı planladığını söyleyen Hüseyin Avni Sipahi, "Ben aslında ineğin satılmasından yanaydım ama meclis başkanımız kesilmesinden bahsedince ‘bahara doğru keselim' dedim. Eğer Hollanda ineğini kurtarmak istiyorsa bir an önce özür dilemeli. Hollanda umarım bir an önce yanlıştan döner. İnek cuma günü kesilecektir. Benim de gönlüm kesilmesinde yana değil ama zaten binlerce hayvan kesiliyor" dedi.

'BÜTÜN HAYVANSEVERLERİ VEJETARYENLİĞE DAVET EDİYORUM'

İneğin kesilmesine tepki gösterenlere ise Sipahi, "Vejetaryenler zaten yemiyor. O zaman bütün hayvanseverleri vejetaryenliğe davet ediyorum" yorumunu yapt

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği üyeleri, Hollanda’ya tepki için, ‘Holstein’ cinsi büyükbaş hayvanları kamyonete yükleyip bu ülkeye gönderdi.

Çanakkale’nin Biga ilçesindeki bir mezbahada üreticilerle bir araya gelen Birlik Başkanı Bülent Tunç, Hürriyet gazetesine yaptığı açıklamada, Hollanda ile yaşanan gerilime üreticilerin büyük tepki gösterdiklerini söyledi.

İneklerin bugün toplu olarak gönderildiğini söyleyen Tunç, geri gönderdikleri hayvan sayısının 40 civarında olduğunu belirterek “Sembolik sayıda hayvan gönderdik. Eğer bu hayvanları almazlarsa gerekirse keser dağıtırız” dedi.
  2. eL_Muhacir

eL_Muhacir İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Herkes gücü nispetinde tepki vermeli bu sadece batıl sistemler için değil kardeşim islam içinde bu böyledir
    bir çığlık bile 80 kişinin yaralanmasına vesile oluyor
  3. IsLaM4eVeR

IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

muhtesem bir tepki helal olsun!
  4. ruhisukut

ruhisukut Önce tanı sonra bağlan! Kullanıcı

Şuan çoğumuza saçma gibi geliyor... Belki de gülüyoruzdur. Tıpkı ufak bir İsrail(ABD, Rusya, Fransa vs...) malı olan şampuanı boykot ettiğimizde bize gülen insanlar gibi... Boykotun küçüğü-büyüğü, öküzü-otu, makinası-kaşığı, otomobili-oyuncağı fark eder mi? Bence etmez...
  5. Ebu Selman et-Turkî

Ebu Selman et-Turkî Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Allah azze we celle zilleti başımıza musallat eder, taa ki onun istediği gibi onun dinine yönelen kadar.
  6. IsLaM4eVeR

IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

senin gücün baska, ailenin gücü baska.
    ailenin gücü baska sülalenin gücü baska
    sülanenin gücü baska köyünün gücü baska
    köyün baska memleketin baska
    memleketin baska bölgenin baska
    bölgenin baska ülkenin baska

koca ülke 40 öküze kaldiysa yaziklar olsun...
  7. ruhisukut

ruhisukut Önce tanı sonra bağlan! Kullanıcı

Eyvallah abi ama koca ülke değil Kırmızı Et Tüketicileri Birliği :)
  8. musab99

musab99 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Gezdigim avrupa ulkeleri arasinda islama ve yabancilara karsi en yumusak halk hollanda halkidir, Bir fransa ,ingiltere ile kiyasladiginizda irkciligin en az oldugu yerdir.
    Ama sunu soylemeden gecemiyecem adamlar Turklerden cok korkuyor,bakmayin oyle diklendiklerine
  9. HAMAS

HAMAS İyi Bilinen Üye Site Emektarı Kullanıcı

tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş