1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

HİZBULLAH” KONUSUNDA KAFASI KARIŞIK OLANLARA ÇAĞRI / İBRAHİM FIRAT

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında inan01 tarafından paylaşıldı.

 1. inan01

  inan01 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  [​IMG] Bu satırları; Allah’tan korkan, Allah’ı, Resulünü ve Mü’minleri dost kabul eden, kâfir, münafık, fasık ve fesatçılardan beri olan insanlar için yazıyorum. Dayanakları ve kaynakları Kemalist Rejim ve Fesat Grubu olanlara, onların sözlerine amentü gibi yapışıp her ortamda Müslümanlara karşı kılıç gibi kullananlara, kıblesini onlara doğru tayin edenlere söyleyecek hiçbir sözüm yok. Onlar ahlaktan, adaletten ve İslami sözden anlamadıklarından ve bunlardan beri olduklarından, hesaplarını Allah Teâlâ'ya havale ediyorum.
  İslami bir duyarlılıkla ortaya çıkıp, 30 yıla yakındır çok zor ve çetin şartlarda mücadele yürüten, gerek Kemalist rejim gerek PKK ve gerekse de fesat grupları tarafından önünün kesilmesi ve yok edilmesi için birçok saldırıya maruz kalan Hizbullah Cemaati, Allah Teâlâ'nın lütfu ve inayetiyle yolunda yürümeye devam ediyor. Faaliyetlerin yoğun olarak yürütüldüğü Kürt illerinde etkisizleştirmek için yoğun baskılara maruz kalan Hizbullah Cemaatinin yüzlerce genci aziz İslam’ı savunduğu için gerek PKK ve gerekse de Kemalist rejimin polisi ve karanlık güçleri tarafından şehid edildi. Ne pahasına olursa olsun mücadelesini sürdürmeye kararlı olan Hizbullah Hareketi yolundan geri dönmediği gibi kimseye de boyun eğmedi. Kendisini savunmak için istemediği silahlı çatışma ortamına girdi. Kemalist rejimin içten çökertmeye yönelik sızmalarını önlemek için bazı insanları sorgulamak zorunda kaldı. Derken Kemalist rejimin 17 Ocak 2000 baskınıyla rehberi şehid edilip arşivinin bir kısmı ele geçtiğinden, ard arda büyük operasyonlara sahne oldu. Bundan sonrası ise herkesin malumudur.
  Tek dayanağı Kur’an ve sünnet olan Hizbullah’i hareketin varlığı İslam düşmanı bütün kesimleri rahatsız ettiğinden, Fesat Grubu öncü kol olarak Hizbullah’ın üzerine gönderilip İslami faaliyetlerin önü alınmak istenmektedir. Müslüman halkın yoğun teveccühü ve İslami faaliyetlerinin halk arasında ciddi taban bulması üzerine Fesat Grubu, yalan, yanlış ve uydurma haberlerle Hizbullah’ı münzevileştirme faaliyetlerine başladı. Gazetelerde çıkan haberlere sathi bir bakış, yalan ve uydurma haberlerin polis tarafından hazırlanıp bu grubun medyasına servis edildiğini göstermektedir.
  Burada Hizbullah hakkında küçük bir kuşkusu olan ve [​IMG]kafası net olmayan Müslümanlara şu çağrıda bulunmak istiyorum: Bilirsiniz ki İslam, bazı alanlarda iddiayı ispat için dört şahit getirilmesini ister. Bu şahitlerin varlığı, sözkonusu işin iddia edildiği doğrultuda hüküm verilmesini gerekli kılar. Biz de; namaz kılan, oruç tutan, zekât veren, Allah yolunda mücadele eden, Allah’ı, Allah’ın Resulünü ve Mü’minleri dost kabul eden, bunların dışındakileri dost tanımayan on binler olarak tanıklık ve şehadet ediyoruz ki Hizbullah hakkında Kemalist rejimin, PKK’nin, Fesat Grubunun ve diğerlerinin söylediklerinin tümü iftira, yalan ve uydurmadır. Onlar Kemalist rejimin bir polisinin iftiralarını ve yalanlarını şahit olarak gösterirken, bizler her gün beş kez Allah’a yönelip rukü ve secde eden, Allah’tan korkan, ilahi sınırları gözetleyen, yalan ve iftiradan kaçınan, Allah’ı, Allah’ın Resulünü ve Mü’minleri dost bilen onbinler, Hizbullah’ın iddia edildiği gibi hiçbir güçle hiçbir irtibatının bulunmadığına tanıklık ediyoruz. Fasıkların getirdikleri haberler konusunda Allah Teala koyduğu ölçünün bütün Müslümanlar tarafından gözetilmesini istiyoruz:
  “Ey iman edenler, eğer bir fasık, size bir haberle gelirse, onu etraflıca araştırın. Yoksa cehalet sonucu, bir kavme kötülükte bulunursunuz da, sonra (bu) yaptıklarınıza pişman olursunuz” (Hucurat Suresi 6)
  “Onu işittiğiniz zaman, erkek mü'minler ile kadın mü'minlerin kendi nefisleri adına hayırlı bir zanda bulunup: "Bu, açıkça uydurulmuş iftira bir sözdür" demeleri gerekmez miydi?” (Nur Suresi 12)
  Fesat peşinde koşanlar ve İslami mücadeleyi sabote etmeyen çalışanlar Hizbullah’a saldırmakla sadece görevlerini icra ediyorlar. Dünya tarihi boyunca Tevhid davasının önderleri olan Allah Teâlâ'nın peygamberlerine ve Mü’minlere karşı saldırı ve iftiralar sürekli var olduğu gibi, bugün bozguncuların varisleri İslami mücadele yürütenlere karşı saldırılarını aralıksız sürdürüyorlar. Ancak esef verici olan şey bazı Mü’minlerin bu oyunlara gelmeleri, fasık ve fasitlerin haberlerini araştırmadan içine dalmalarıdır. Onbinler olarak Allah Teâlâ'yı ve Mü’minleri şahit gösterip bunların yalan olduğunu herkese duyuruyoruz. Sözlerimizin sıhhatini araştırmak isteyenler, dergi, gazete ve internet sitelerinde yazan dostlarımızın yazdıklarını satır satır, kelime kelime incelerlerse bu sonucu çıkaracaklar.
  Ayrıca Müslümanların bizzat araştırarak esas kaynağından öğrenme yolları varken fasıkların ve fasitlerin dayanakları ve amentüleri olan emekli polis uydurmalarına takılmaları büyük bir utanç olup esef verici bir davranıştır.
  Masa başında oturup yüzleri kızarmadan ve hiçbir utanç duymadan Kemalist rejimin kirli ve karanlık işlerinden emekli olmuş birilerinin sözlerini ölçü kabul eden kalem sahibi bazı Müslümanların yüzbinlerce Müslümanı rencide eden yaklaşımlarını çirkin, ahlaksız ve yakışıksız görüyorum. İslami perspektifte olaylara baksalardı ve yukarıdaki iki ayette belirtildiği gibi Allah Teala’nın koyduğu ölçüyü gözetselerdi bu kadar seviyesiz, çirkin ve ahlaksız yaklaşımların içerisine düşmezlerdi. Güvenip yanlarına giden insanların temiz ve dostane yaklaşımlarını istismar ettikleri gibi, İslami kıstasları ellerinin tersiyle itip Fesat Grubunun kaynağı yalan ve iftira olan çirkin yaklaşımlarına sarılmaları işin boyutunu daha da vahim hale getirmektedir.
  Fitne ve Fesat Gruplarının Hizbullah ile ilgili ileri sürdüğü çirkin suçlamaların yalan ve iftira olduğuna Allah Teâlâ'yı ve büyük bir İslam’i kitleyi şahit gösteriyorum. İslami kıstas ortadayken hiçbir Müslümanın “Bilmiyorum, kafam rahat değil, tablo parlak değil” gibi hasta ve kasıtlı bazı ifadelerin arkasına sığınmaya hakları yoktur. Dünyada yapılanların karşılığının Ahiret gününde görüleceğine bütün Müslümanlar inanırlar. Yüzlerce insanını Allah yolunda şehid veren ve Allah’ın aziz dinini her şeyden üstün tutan Müslümanlara düşmanlık yapmanın ve onlara iftiralarda bulunmanın vebalinin ne kadar ağır olduğunu da herkese hatırlatmak isterim.
  Allah Teâlâ'nın ölçülerinden bir ölçü olan bu ayet-i kerime, tavrın ne olması gerektiğini ne kadar da güzel ifade etmiş.
  “Fısıltı, inananları kederlendirmek için ancak şeytandan gelir. Bununla birlikte o, Allah'ın izni olmadıkça inananlara hiçbir zarar veremez. Müminler sadece Allah'a güvenip dayansınlar.” (Mücadele, 10)

  İbrahim Fırat
 2. KavlulFasl

  KavlulFasl Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  huseynisevda'da veya Hizbullah'ın susanıngulleri'nde yayınlanan bir çok yazıyı Takip ediyorum ,Müslümanlar iyi çalışmalrıda oluyor ancak hiç istemediğim ve sevmediğim bir tarafları var ,ŞİA İRAN'ın Alçaklarının Armaları ve Resimleri yaptıkları Şovenist Mücadelenin Reklamını yapmaları ve Destekler görüntüler vermeleridir...

  Oysa EHL'İ ŞİA Cennetle Müjdelenen Sahablere alçakça Küfürler etmektelerdir...

  ''EHL'İ SÜNNET''in yolunun dışında, Sapık Ehl'i Şia ile İTİKATLARI da aynı değildir,Huseynisevda'yetkilisi biriyseniz bu konu hakkında iyi bir açıklama bekliyorum,Neden Ehl'i ŞİA Propagandası yapıp UYDURMA VAHDETCİLİK yapılıyor ?!

  Biz EHL'İ SÜNNET olarak kendini tanıtan Hizbullahilerin EHL'İ ŞİA Reklamını ve PROPOGANDALRINI -Acilen TERK etmlerini bekliyoruz..Sapık ŞİA lara olan Özentiniz yerine Dünyanın Her tarafında Mücadele veren ''EHL'İ SÜNNET'' MÜcahidlerine Özentinizi arttırın...

  EHL'İ ŞİA Sempatizanlığı hakkında Hizbullahi Müslümanların TEZ zamanda Müsbet açıklamalarını bekliyoruz,İnşallah Müsbet açıklama yapar iseler bir çok Sitelerimizde yayınlarız..
 3. inan01

  inan01 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Allah razı olsun abim ben sitenin yöneticisi falan degilim
  abim şia nın düşüncesini tam olarak biliyormusun ban delil göster derim yoksa iftira atmış olursun bunları tam olarak biliyormusun yoksa duymakla mı yetiniyorsun araştıralım abim o kadar güzel tarafları varken övmek anlatmak varken neden bunları görüyoruz hı aşere mübeşşere hakkında böyle düşünüyorlarmı! iyi araştırmak lazım degilmi abim biz kendimize bakalım abim islamiın neresindeyim diye kendimizi, sorgulamalıyız kendimizi düzeltmek için acil olarak birşeyler yapmak lazım degilmi? müslüman geniş olmalı Allah rasulu bir hadiste diyorki
  1736 İbni Ömer radıyallahu anhümâ'dan rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

  "Bir adam din kardeşine, ey kâfir derse, bu söz ikisinden birine döner Eğer böyle denilen kişi söylenildiği gibi ise söz doğrudur; yerini bulmuş olur Aksi takdirde bu söz söyleyene geri döner"

  Buhârî, Edeb 73; Müslim, Îmân 111 Ayrıca bk Tirmizî, Îmân 16
  selametle kal abim
 4. KavlulFasl

  KavlulFasl Islam-TR Üyesi Kullanıcı


  Üstte ki yazınızda Bana Nasihatınızı Okudum altını çizerek, Sn.Abim ''DELİL'' istediniz İşte Delilleri getirdik Müslümana yakışır bir şekilde ,ŞİA lara Sapık diyoruz nedeni ,BİD'ATÇILARA RASULULLAH-Sallahu alayhi ve Sellem- SAPIK diyor bu yüzden Sapıklardır...

  BİD'AT İŞLEYEN HER KİM OLURSA O SAPIKTIR.TEKFİR ETMEYE GELİNCE YAZIMDA TEKFİRLİK BİR KELİME BUL VE ''DELİL'' GETİR Sn.Abim

  Öncelikle Sizin Bir ''ŞİA'' olduğunuz Kanaati nerdeyse bende Galip gelmek üzere, Hayır !! Sapık 'ŞİA'' ile bir İlginiz yoksa onlardan biri değilsenizde Bilgilenmeniz amaçlı Kardeşlerimin Arşivlerinden ''ŞİA'' pisliklerini çıkardım Tekrar yayınlayalım Sizde okuyun ''EHL'İ SÜNNET MÜSLÜMAN'' ına yakışır bir şekilde...

  Ayrıca ''ŞİA'' içinde hangi Grup ise Sizin Sempatizanı olduğunuz Bu Grup bu Grubun Bize Akidede ve Sünnette DELİLLERİNİ getirirsiniz,bakarız durumu değerlendiririz...

  HARİCİLİK VE ŞİİLİK

  https://www.islam-tr.net/soru-cevap...eselelere-kuran-ve-sunnet-isiginda-cozum.html

  KONUYA GİRİŞ

  SELEF'İ SALİH'İN ''EHL'İ SÜNNET'' İN ŞİAYA BAKIŞI

  - Rafiziler hakkında hükmünü İbni Teymiye şöyle nakletmektedir; “Dedi ki; ‘Eğer bir Yahudi ile bir rafizi koyun keserlerse ben yahudinin kestiğinden yerim. Ama rafizinin kestiğinden yemem. Çünkü o İslam’dan dönmüştür. (mürtet olmuştur)” [Sarimu’l-Meslul: 570]

  - İmam Buhari (r.a.) dedi ki; “Namazımı cehmiye ve rafiziler ya da hıristyan ve yahudiler arkasında kılmakta fark görmüyorum. Onlara selam verilmez. Hastaları ziyaret edilmez. Onlarla nikâh yapılmaz. Şahitlikleri kabul edilmez ve kestikleri yenmez” [Halku Af’al el’ibad: 125]

  - Yine İbni Teymiye şöyle dedi; “İlim ehli olsun veya diğerlerinden olsun, kim bunlarla savaşmanın hükmü,(caiz olan bir tevile göre) halifeye karşı çıkmış asilerle savaşmanın hükmü gibidir derse, o hatalıdır ve İslam şeriatı hakikati konusunda cahildir. Çünkü bunlar Rasulullah (s.a.v)’in bizzat şeriatının ve sünneti seniyyesinin dışına çıkmışlardır. Onlar Haruri olan Haricilerin uzaklaşmalarından daha çok uzaklaşmışlardır. Onlar için geçerli olabilecek te’vil Müctehid imamların kaynaklarda ictihad etmesi gibi beyanı olmayan şeylerde te’vili gibidir. Ama bunların kitap veya sünnet ve icma da böyle te’villeri yoktur. Ama onların tıpkı Yahudi ve hıristyanlarda olan te’villeri gibi te’villeri vardır. Onların te’villeri arzularına uyan kişilerin te’villerinin en kötü cinsidir.” [Mecmu’l-Fetava: 28/482]

  - Ahmed bin Hanbel (r.a) diyor ki: “İster Cehmiyye, Kaderi yada Şia olsun eğer ki -kendi yollarına- davet ediyorlarsa, onlara ne selam verilir ne de cenaze namazları kılınır”( es-Sunneti li’l Hallal : rakamul eser: 785)

  - Musa bin Harun bin Ziyad (r.a) dedi ki: Muhammed bin Yusuf’dan işittim ki: Adamın bir tanesi Ebu Bekr (r.a)’e sövenin hükmünü soruyor. O’da dedi ki: Kafirdir. Adam da dediki: Cenaze namazı kılınırmı? O’da dedi ki: Hayır. Bende sordum ki: Adam “Allah’dan başka ilah yoktur diyor, biz onu ne yapacağız? O’da dedi ki: Ona ellerinizle dokunmayın, odunlarla çukuruna kadar taşıyıp gömün.”( el-Sunneti li’l Hallal : rakamu’l eser: 794)

  - Muhammed bin Yusuf (r.a) diyor ki: “Cehmiyyeleri ve Rafizi şiileri ancak zındıklar olarak görüyorum.”( Şerh Usulü İtikadi Ehli Sünne ve Cemaa 1545/8)

  - Ahmed bin Yunus (r.a) diyor ki: “Ben Şiilerin kestikleri eti yemem, çünkü onlar bana göre mürteddirler.”( Şerh usulu itikadi ehli sunne vel cemaa: 1546 / 8)

  - Tefsirci imam Elusi dedi ki; “Maverau’n-Nahir âlimlerinin çoğu İsna aşeriyye fırkasının (rafiziler) kâfir oluşuna, mallarının, kanlarının helalliğine ve kadınların helalliğine hükmetmişlerdir. Çünkü onlar sahabeyi kirama (Allah onlardan razı olsun) küfretmektedirler. Özellikle de peygamberimizin gözü ve kulağı mesabesinde olan şeyheyne (Ebu Bekir ve Ömer) küfretmektedirler. Sıddık’ın hilafetini red ediyorlar. Müminlerin anası olan Aişe’ye, Allah onu arındırmasına rağmen iftira atmaktadırlar. Hepsi Ali’yi üstün tutmaktadırlar. Hatta Ulul azim peygamberlerin haricindeki peygamberlere üstün tutmaktalar. Ve Kur’an’ın eksiklikten ya da fazlalıktan arınmış olduğunu kabul etmemektedirler.” [Usul mezhep el rafida: 3/1271]

  - Son Olarak İmam Gazali Buyuruyorki ; “ Şiilerin İki Yönden Tekfir Edilmesi Gerekir; Birincisi Şudurki Onlar Ehli Sünenti Tekfir Ederler ve Kafir olarak Bilirler bu sebep ile Bize Kafir Dyen Kafirdir, İkincisi ise şudurki Onlar Sahih Hadisleri Red ediyorlar Hz. Peygamber sav. sözlerini red ediyorlar, Bu sebeplede tekfirleri gerekir. (fedaul Batıniyeden Özetle)

  LONDRA DA SAPIK ŞİALAR

  Londra'daki Suudi Arabistan Büyükelçiliği önünde gösteri yapan Şiiler Hz. Ömer ile İblis'i aynı kefeye koydu.


  Kuveytli Şii Yasir El-Habib öncülüğünde İngiliz başkentinde gösteri yapan bir grup Şii, Mekke ve Medine'nin Birleşmiş Milletler gözetimine terkedilmesini istedi.


  Suudi Arabistan aleyhine sloganlar atan grup, Hz. Ömer'i Şeytan, Firavun ve Nemrud ile aynı kefeye koyan pankartlar açtı.


  Pankartta sağ tarafa "Adem, İbrahim, Musa, Muhamed, Fatıma, Ali, Hüseyin, Kazım ve Mehdi" yazan Şii göstericiler, bu isimlerin karşılarına da sırasıyla "İblis, Nemrud, Firavun, Ebu Süfyan, Muaviye, Yezid, Harun ve El-Suud" yazdılar.


  Bir başka pankartta ise "Allah katiline lanet etsin ey Fatıma" yazdığı görüldü. Şiiler, Hz. Ömer'in Hz. Fatıma'yı karnındaki cenini düşürene kadar dövdüğünü ve Hz. Fatıma'nın bu nedenle hayatını kaybettiğini öne sürüyor. Iraklı Şii düşünür Ahmed El-Katib gibi bazı Şiiler ise bu tür rivayetlerin asılsız ve hurafe olduğunu söylüyor.

  [​IMG]


  Resme dikkatle bakarsanız muvaye r.a ve ömer r.a iblisin grubunda diğer tarafda ise peygamberimiz hz.muhammed s.a fatima r.a ali r.a huseyin r.a mehdi a.s var.

  https://www.islam-tr.net/serbest-kursu/13114-hz-omer-ile-iblisi-ayni-kefeye-koydular.html


 5. KavlulFasl

  KavlulFasl Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Şia yi ''Ehli Beyt'' sevigisi diye aciklamaya calisan zihniyetlere duyrulur ...

  ( Türkiye Hizbullah'ı kendi Özüne ''Ehl'i Sünnet'' e Dönmelidir...)

  Konu hakkinda bir kac kitap TAVSİYEMİZ ;

  [​IMG]Kendi Kaynaklarından Câferî, Şiî ve Râfizîlerin İnanç Esasları *****
  535.8 KB
  [​IMG]

  [​IMG]Ehl-i Sünnet ve On İki İmam
  1.9 MB
  [​IMG]

  [​IMG]On İki İmam Şiâ İnancının Temelinin Genel Hatları
  272.4 KB
  [​IMG]

  [​IMG]Şia Mensubuna Nasihat
  415.7 KB
  [​IMG]


  Not:

  ( muratdemir Hocam, Sitemizin Üstadlarından )

  https://www.islam-tr.net/serbest-kursu/13114-hz-omer-ile-iblisi-ayni-kefeye-koydular.html
 6. KavlulFasl

  KavlulFasl Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  [​IMG]
  --------------------------------------------------------------------------------------------------

  [​IMG]


  [​IMG]


  Muktada Sadr'ın fetvasının tercümesi:

  Biz mehdi ordusunu destekleyen bir grup kadınız. Siz İslam ve
  Müslümanların hüceti Muktada Sadr’a bir soru sormak istiyoruz. Mehdi ordusun bir grup bize Grup sigası (Muta nikahı olarak) yapmayı teklif ettiler. Onlar bize diyorlar ki grup halindeki nikah yapılan nikah 70 defa daha faziletlidir. Biz bunu hacda şeyh yakuptan sorduk ve bidat olduğunu
  söyledi. Biz grup nikahı edebilirmiyiz? Bu nikah bir geceden az bir müddet içindir. Maksadımız mehdi ordusunun askerlerinin ihtiyaçlarını ortadan kaldırmaktır. Çünkü ;onlar nasiblerle (sunilerle) savaşırken kafaları karışmasın.


  Zeynebbiye
  Az-zihar hasan al-qartusi
  Şevval 17/1426

  Cevap:

  Malumdurki muta nikahı bizim mezhebimizde helaldir. Suniler bu konuda kafamızı karıştırıp bizim çoğalmamızı engellemek istiyorlar. Grup mutasına bizim alimlerimiz icazet vermektedirler fakat Müslüman olmayanların veya
  avam tabakadaki insanların grup sex mutasında olmasını istmezler. Çünkü onlar bu şekilde müminlerin bedenini görebilirler. Şeyh yakub da bu sebep ile bunu istememiş olabilir. Mehdi ordusunun askerleri ile muta nikahı
  yapmak başkaları ile muta nikahı yapmaktan daha güzeldir. Zeynebbiyede olan bacılarımızdan talep ediyoruzki Allah’ın onlara verdikleri bedenlerive malları istifadeye vermekte sakınca görmesinler. Grup mutası yaparkende başkalarına haber vermesinler ve kimseye görünmesinler.
  Bu aynı zamanda Ayetullah el-Hairi’nin de
  görüşüdür.
  .................

  [​IMG]
 7. KavlulFasl

  KavlulFasl Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  BU GÖRÜNTÜLER ''Şİİ'' LİĞİN RAFİZİLİĞİN BABASININ SİZİNDE ÖRNEK ALDIĞINIZ BÜTÜN SAPIK Şİİ LERİN ''İTİKAT PROBLEMLERİNİ'' ORTAYA ÇIKARMIYOR MU :?:)D

  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]


  Aha Humeyni, "El-Kur'an - Bab Marifetullah"adı ile yazdıgı kitapta, Kur'an-ı Kerim'de diğer İlahi Kitaplar gibi tahrif edildiğini iddia eder!
  Sari renk ile isaretlenmis bolumun tercumesi soyledir:


  "... . bu da bütün İlahi Kitaplar, Kur'an-i Şerif ve bütün Serif Ayetleri de dahil olmak
  üzere, tahrif edildiklerinin bir göstergesidir, daha sonra zaman içersinde bir çok tahrif
  eylemlerinden geçerek insanların eline sunulmuştur,... ..."


  [​IMG]

  [​IMG]
  ...................
 8. KavlulFasl

  KavlulFasl Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  KONU HAKKINDA BÜTÜN DELİLLERİ İLE

  ABDULHAK KARDEŞİMİN HAZIRLAYIP SUNDUĞU ''ŞİA (RAFIZİ) İTİKADİNDEN ÖRNEKLER '' BAŞLIĞI ALTINDA MEVCUTTUR..

  BİZİM DELİLLERİMİZİ ÇÜRÜTÜN SAPIK OLMADIKLARINI ''BİD'AT'' ÇI SAPIK OLMADIKLARINI ISPATLAYIN...

  KAYNAK LİNK: TIKLAYIN !!!

  https://www.islam-tr.net/tevhid/13233-sia-rafizi-itikadinden-ornekler.html


  Şia yi ''Ehli Beyt'' sevigisi diye aciklamaya calisan zihniyetlere duyrulur ...

  ( Türkiye Hizbullah'ı kendi Özüne ''Ehl'i Sünnet'' e Dönmelidir...)

  Konu hakkinda bir kac kitap TAVSİYEMİZ ;
  ALTTA Kİ PDF KİTAPLARI ''ŞİA SEVERLER'' MUTLAKA OKUSUNLAR  [​IMG]Kendi Kaynaklarından Câferî, Şiî ve Râfizîlerin İnanç Esasları

  535.8 KB
  [​IMG]

  [​IMG]Ehl-i Sünnet ve On İki İmam
  1.9 MB
  [​IMG]

  [​IMG]On İki İmam Şiâ İnancının Temelinin Genel Hatları
  272.4 KB
  [​IMG]

  [​IMG]Şia Mensubuna Nasihat
  415.7 KB
  [​IMG]


  Not:

  ( muratdemir Hocam, Sitemizin Üstadlarından )

  KAYNAK LİNK:

  https://www.islam-tr.net/serbest-kurs...-koydular.html


  ( İTİKAT GİRDABINDAN KURTULUŞ YOLU ''EHL'İ SÜNNET VE'L CEMAA'' AKİDESİNE-TEVHİD İTİKADINI İYİ BİR ŞEKİLDE ARAŞTIRIP AMEL ETMEKLE OLUR. )

  Şİİ TAKLİTÇİLİĞİ VE ELLERİNDE Kİ NECİS ÜLKELERİNE VE GÜÇLERİNE HAYRAN KALANLAR İÇİN...
 9. serhildan

  serhildan Üyeliği İptal Edildi Banned

  kürdistan hizbullahının tek tasvip edilecek tarafı türkiyedeki hurafeci tarikat ve cemaatlerin aksine daha radikal daha öze dönüşçü bir imaja sahip olmasıydı... evet ama bu sadece bir imajdı. çünkü içi hiçbir zaman doldurulmuş değildi....

  örgütün bir dönem tc gizli servisi ile beraber hareket ettiği ama zaman içinde bu beraberliğin raydan çıkıp örgütün tamamen tc derin devletinin kontrolüne girdiği apaçık-inkar edilemez bir gerçektir.

  kürt hizbullahının geçmişteki tc karşıtı kimi eylemleri çıkışları ise elbette tasvip edilebilir. yanlız o tc karşıtı çizgi çok eskide kaldı. dünki hizbullahçıların hepsi akp li oldu... hepsi tayyibin huyuna suyuna gidiyor...

  bir zamanlar kürt hizbullahındaki irancı-şiacı yaklaşımın sırf bir menfaat dayanışması olduğunu, coğrafi yakınlıktan kaynaklanan bir köprü-ayı-dayı ilişkisi olduğunu zannedenler vardı. laik tc ye karşı iran hizbullaha destek veriyor. hizbullah da güya sırf çıkar amacıyla şiaya yakın görünmeyi tercih ediyor sanılıyordu...

  zaman geçtikçe anlaşıldı. bu bir çıkar ilişkisi değil büyük bir gönül bağıymış. bütün hizbullahçılar şia hayranıymış. bugün menfaat için iranla bağ kuran hamasın varacağı yer de şiayla gönül bağı kurmak olacaktır. çünkü kalp kayması olacak, körle yatan şaşı kalkacaktır.

  şiayı tekfir etmeyen hiçkimse müslüman değildir. şiilerden beri olduğunu açıkça ilan etmemiş hiçbir hareketin islam adına hizmet ettiği iddia edilemez. şiilerin küfrü ve şirki saymakla bitmez.

  vahdet palavraları büyük bir aldatmacadan başka bir şey değil.
 10. KavlulFasl

  KavlulFasl Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Kur'anın TAHRİF edildiğini söylüyor NASRALLAH Sapığı Farsçasını anlayanlar Dinlesinler...Bizde Delil getiriyoruz Sapığın Videosuna..

  VİDEO LİNK : wmv Formatında

  http://way2gana.net/sup/vedio/hasan-thref.wmv


  KARADAVİ: ŞİAYA GÖRE İBADET YÖNÜNDE FETVA YOK!

  [​IMG]


  İRAN ANALİZ ÖZEL /Değerlendirmesi..

  Uluslararası Müslüman Alimler Birliği başkanı Şeyh Prof. Dr. Yusuf Karadavi yaptığı açıklamasında Ezher Üniversitesi eski şeylerinden Şeyh Mahmud Şeltut’un Caferi mezhebine göre ibadet edilmesi yönünde bir fetvasının bulunmadığını söyledi. Prof. Dr. Karadavi Ezher’in akidesinin İslam ümmetinin itikadının büyük kesimini oluşturan Eşari akidesi olduğunu söyledi.

  7 Nisan 2009, Salı günü Kahire’deki Alimler Birliğinin düzenlediği “Geleceğin Alimleri” konulu panele katılan Şeyh Karadavi ile gençler arasındaki sohbette şaz fetvalar mevzusu ele alındı. Toplantıdaki mevcut gazetecilerden birinin Şii İmamiye, Caferi mezhebine göre ibadet edilmesi hususunda cevaz verilmesi yönünde fetva bulunduğu yönündeki sorusu üzerine Şeyh Karadavi şunu söyledi: “Size bu yönde bir fetvanın hangi kitapta bulunduğunu ve bunu kimin yazdığını getirmenizi istiyorum. Ben böyle bir fetva görmedim. Her kim bu yönde bir şey söylüyorsa o zaman kitaptır, dergidir vs onu göstermelidir.”

  Şeyh Karadavi sözlerini şu şekilde sürdürdü: “en bu fetvanın isnad edildiği Şeyh Şeltut ile uzun yıllar birlikte yaşadım. Ben ona insanlardan en yakını idim. Ben böyle bir şey söylediğini görmedim. Nerede yazmış? Hangi kitapta yazmış? Şeyh Şeltut’un dört temel eserini çıkardım. Akide ve Şeriat İslam kitabı, Şeyh Şeltut’un Fetvaları, Tefsir Kitabı ve İslami Yönelişler kitabı. Bunlar dergiler, radyo vs yayımlanmıştı, onları arkadaşım Ahmed el Asal ile birlikte bir araya getirdim. “

  Şeyh Asal İslam dünyasının önemli mütefekkirlerinden bir tanesidir. Kendisi İslamabad İslam Üniversitesi rektör danışmanıdır.

  Prof. Dr. Karadavi konuşmasını: “Şeyh Şaltut’un mirasında böyle bir fetva görmedim.” şeklinde sonlandırdı.

  Hatırlanacağı gibi Şeyh Karadavi geçtiğimiz aylarda İran devletini ve Şii alimlerini İslam ümmeti arasında Şiiliği yayarak fitne, kargaşa ve ihtilaf çıkartmakla suçlamış, bu tür mezhep kışkırtmalarından kaçınmaları hususunda uyarılarda bulunmuştur. Konuyla ilgili olarak yaşanan gelişmeler için sitenin Şeyh Karadavi adlı kısmına başvurulabilir.

  Kaynak: Qaradawi Net
 11. KavlulFasl

  KavlulFasl Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  HİZBULLAH-BEDİR TUGAYLARI İLİŞKİSİ

  [​IMG]
  İRAN ANALİZ ÖZEL /

  / Irak’ta Sünni müslümanların katledilmesi için fetvalar, talimatnameler ve emirler yayımlayarak bunu İran Devrim Muhafızları tarafından eğitilmiş profesyonel silahlı Bedir Tugayları ile gerçekleştiren Şii el Hekim grubu ile yine Şii olan Lübnan’daki Hizbullah hareketi arasındaki ilişkiye dair bir fotoğrafı yayımlıyoruz.

  Sitemizin Bedir Tugayları kategorisinde yer verdiği Sünnilerin katledilmesine dair birçok belgenin sahibi olan Irak İslam Yüksek Konseyi ile Hasan Nasrallah’ın liderliğindeki Hizbullah’ın ilişkilerinin boyutunu göstermesi açısından bu fotoğraf önem taşımaktadır.Elbette Hizbullah Basra’da Bakır el Hekim’in fotoğrafının yer aldığı bu hediye ile yetinmemiştir. Bilakis önemli komutanlarından mücrim Hac İmad Muğniye’yi İran’dan gelen emir ile Basra’ya göndermiştir. Burada Şii teröristleri eğiten Muğniye diğer İran destekli ölüm tugayları ile birlikte ne yazıkki binlerce masum Iraklının kanına girmiş, geniş çaplı tasfiye operasyonları yürütmüştür.

  Ne yazıkki Abdulaziz el Hekim’in temsil ettiği bu grubun önde gelenlerinden Ammar el Hekim adlı onbinlerce Sünni Iraklı müslümanın katili Türkiye’de üst düzeyde ağırlanmış, İstanbul’da da Zeynebiye Camisinde Şii Caferiler tarafından el üstünde tutularak birlikte olduklarını dünya aleme deklare etmişlerdir?
  Irak’ta ve elinde gücü bulundurduğu her yerde Müslüman Ehli Sünnet camiasını hedef almaktan kaçınmayan bu Şii terör örgütlerinin temsilcilerini ülkemizde palazlayan başkanlığını Selahattin Özgündüz adlı Şii’nin yaptığı Türkiye Caferilerinin sözde vahdet adına toplantılar düzenlemesi de bölgesel bir projenin parçası olmaktan öteye gitmemektedir.

  Burnumuzun dibinde mezhep fitnesini kışkırtan İran ve Şii örgütlerin işlediği cinayetler ve katliamlardan, Sünnilerin katledilmesine dair fetvalar veren zihniyetten, 300′den fazla Sünni camisini yakan, yıkan ve işgal edenlerden, Irak İslam Yüksek Konseyi gibi eli kanlı terör örgütlerinden uzak olduklarını, bunlarla aynı düşüncede olmadıklarını samimi bir şekilde ortaya koymadıkça Özgündüz ve benzeri Şii-Caferi yapılanmaların da hedeflerinin ve uzun süreli stratejilerinin Türkiye’deki Sünni müslümanlar olduklarını söylememek için ortada hiçbir gerekçe olmayacaktır.

  Kaynak: Islam Way
 12. KavlulFasl

  KavlulFasl Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  HASAN NASRALLAH’DAN KUR’AN’A İFTİRA

  İRAN ANALİZ ÖZEL'İN yaptığı Araştırmaya Göre;

  VİDEO İZLE.

  Link: http://www.youtube.com/watch?v=cIGYKILsm_4

  Lübnan’daki Şii Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri olan Seyyid Hasan Nasrallah konuşmasında Kur’an-ı Kerim’de hiç yer almayan ayetleri sanki ayetmiş gibi büyük bir pervasızlıkla okuyor.

  Ardından da Humeyni’nin takipçisi olduğunu söylüyor. Ki bu sitede kendi el yazısından kitaplarına kadar yayımladığımız Ayetullah Humeyni ve birçok Şii alimin mevcut Kur’an-ı Kerimlere inanmadıklarını, bunların bozulmuş,tahrif edilmiş olduğunu iddia ettiklerini delilleriyle ortaya koymuştuk.

  İşte Humeyni’nin talebesi olan Şii Nasrallah da tıpkı üstadı gibi Kur’an-ı Kerimle, sahabeyle ve önde gelen alimlerle haddini aşarak dalga geçebiliyor. Ne yazıkki bu ve hareketinin gerçek yüzü Türkiye’de kitleler tarafından bilinmezken, cahil küçük bir grup tarafından bilerek veya bilinmeyerek reklamı yapılıyor?!

  DELİLLERİMİZİ GETİRİYORUZ...
 13. DAVA

  DAVA Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  ALLAH senden razi olsun irhabiyyun kardesim..
  Rabbim Seyh Karadaviye hayirli bereketli ve saglikli uzun ömürler nasip ettsin insaALLAH
 14. KavlulFasl

  KavlulFasl Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Sapık ŞİA savunucuları Bu Delilleri Çürütmediği sürece Onlara Bu Forumda Konuşma hakkı yok,her Konularının altında bu ''DELİLLERE'' cevap vermelerini isteyeceğim bana katılan ''Ehl'i Sünnet'' Kardeşlerimde olursa Şimdiden teşekkir ederim...

  LA-ŞİA-ŞOVANİZM-MUT'A

  LA-MURCİE-İCRA-MU'TEZİLE

  LA-TÜM SAPIK FIRKALAR

  LA TARİKAT-TASAVVUF

  LA-PARTİ-PARLEMANTO

  LA-İDEOLOJİ- (İZM)

  LA-BİD'AT-FISK-ZULÜM

  LA-KAFİR-MÜŞRİK-MUNAFIK-FASIK

  ''LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDUN RASULULLAH''
 15. kerim21

  kerim21 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  bana göre ki ben çok bilen ilmi olan bir insan değilim ayrıca mezhep farkı gözetmeden tüm müminleri ALLAH(cc)ın rızasını gözeterek kalben seviyorum , ve kanaatimce müslümanlar bu tur mezhepçilik tartışmalarına girmemeleri gerekir nedenide fayda getirmediği gibi müslümanların bir kesimini diğerb bir kesime karşı buğzettirir.bunu doğru bulmuyorum.ikinci bir konu şia mezhebinde de her mezhepte olduğu gibi yoldan çıkanlar olabilir ehli sünnette yokmudur ben bu akşam daha türkiyenin en meşhur cemaatlerinden birirnin peygamber efendimizi haşa ALLAH (cc) ile bir tuttuğunu kendi kulaklarımla duydum.bunlardan yine rabbimize sığınırız ve beriyiz.ALLAH(cc)tüm eksik ve beşeri sıfatlardan münezzehtir..ve arkadaşlar bir bakalım biz kimleri tekfir ediyoruz bir kaç tane kendinide belki dininide bilmez insan yuzunden(ki kuvvetle muhtemel bu kişiler islam düşmanları tarafından bilinçli olarak da öne sürülmüş olabilirler bunun örnekleri çoktur.türkiyede buna dahil.)tüm şiileri ve iranlı veya ıraklı veya lübnanlı müslümanları tekfir etmemiz bizim zaten zayıf olan imanımızı zora sokmazmı bakın iran rehberi ayetullah hamaney londradaki sahabelere ve hz aişe annemize hakaret eden şiiyle ilgili fetva yayınladı ve sahabelere ve peygamber eşlerine özelliklede peygamber efendimizin eşine dil uzatmak haramdır.. diye seyyid hasan nasrallah bunu milyonlara tv den açıklamıştır..ve o kişinin şiilikle ilgisinin bulunmadığını şiileri temsil etmediğini ve o kişinin yaptığı hatanın tum şiilere mal edilmemesini deklare etti ..ben diyarbakırda doğup buyuyen bir insan olarak ve bu cemaati biraz olsun tanıyan bir insan olarak hakka hak ve batıla batıl dediklerinin dışında bişey duymadım şahit olmadım yalnız bilmeden herkes herkesi eleştirir bazende haksızlık yapabilir bizim türkiyedeki müslümanlarında irana ve diğer küfre karşı mücadele eden müminlere karşı yaptığımız gibi içlerinde yaşamadığımız yakından tanımadığımız gerçekten itikadlarını akidelerini bilmediğimiz halde suizanla muamele ediyoruz gibime geliyor ..zira peygamber efendimiz zamanında mezhep yoktu ve islamın ölçüleri bellidir.kimki ALLAHA (cc),resülüne,(Hz. MUHAMMED s.a.v.) kitabına (kuran'a) inanıyorsa o mümindir hangi mezhepten olursa olsun bizim kimseyi dine sokma yetkimiz olmadığı gibi dinden çıkarma yetkimiz yoktur bu insanlar dünyadaki asrımızda tek islami cumhuriyeti inşaa etmişler işlamın ve müslümanların en büyük düşmanları olan amerika ve israile meydan okuyup savaşıyorlar dünyanın neresinde olursa bir müslüman onlardan yardım isterse mezhebine bakmadan maddi manevi destekliyorlar ki hamas buna iyi bir örnektir sünni olduğu halde enbuyuk desteği şii olan iran suriye yönetimi ve lübnandaki hizbullahtan görüyor ..vesselam..
 16. kerim21

  kerim21 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  arkadaşlar bu iran analiz word press diye bir site den alınma oda islam way diye bir kaynaktan alıntı yapmış ben bu siteyi biraz gezdim ve sırf irana karşı karalama yapan ve hasmane bir tutum içinde olan ve müslümanların arasına nifak tohumları ekmek üzere kurulmuş bir site izlemini veriyor bunlara itibar edilmemesi gerekir zira bu tur siteleri islam düşmnaları kurmuş olabilir ve amaçları müslümanların arasına mezhep fitnesi sokmaktır..turkiyedede bunun örnekleri çoktur hatırlayın internet andıcı vs. gibiler.ayrıca bize haberi verenede bakmak lazım zira kuranı kerimde ''Ey inananlar! Size fasık (yoldan çıkmış) bir adam bir haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeyerek bir topluluğa karşı kötülük edersiniz de sonra yaptığınıza pişman olursunuz.'' diye buyurulmuştur. hucurat /6
 17. kerim21

  kerim21 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  QUOTE=KavlulFasl;125900]HASAN NASRALLAH’DAN KUR’AN’A İFTİRA


  İRAN ANALİZ ÖZEL'İN yaptığı Araştırmaya Göre;

  VİDEO İZLE.

  Link: ‫???? ????? ?? ????? ??? ??? ????? ??? ???? ???????‬‎ - YouTube

  Lübnan’daki Şii Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri olan Seyyid Hasan Nasrallah konuşmasında Kur’an-ı Kerim’de hiç yer almayan ayetleri sanki ayetmiş gibi büyük bir pervasızlıkla okuyor.

  Ardından da Humeyni’nin takipçisi olduğunu söylüyor. Ki bu sitede kendi el yazısından kitaplarına kadar yayımladığımız Ayetullah Humeyni ve birçok Şii alimin mevcut Kur’an-ı Kerimlere inanmadıklarını, bunların bozulmuş,tahrif edilmiş olduğunu iddia ettiklerini delilleriyle ortaya koymuştuk.

  İşte Humeyni’nin talebesi olan Şii Nasrallah da tıpkı üstadı gibi Kur’an-ı Kerimle, sahabeyle ve önde gelen alimlerle haddini aşarak dalga geçebiliyor. Ne yazıkki bu ve hareketinin gerçek yüzü Türkiye’de kitleler tarafından bilinmezken, cahil küçük bir grup tarafından bilerek veya bilinmeyerek reklamı yapılıyor?!

  DELİLLERİMİZİ GETİRİYORUZ...[/QUOTE]

  bunasıl delil ??[

  arkadaşlar siz münafıkların ekmeğine yağ sürüyorsunuz bence bu iran analizin delili delil değil resmen iftiradır bir çok insan kuran ayetlerini okurken özellikle turkçe mealıni söylerken hepimizin elinde cebinde mealli kuran taşımadığımız için mealin tamamını harfiyen söyleyemeyebiliyoruz örneğin size bir fasık haber getirdiğinde doğruluğunu araştırın ayeti gibi ama yukarıda iran analizin verdiği videoyu izledim hasan nasrullahın okuduğu ile kari nin okuduğu arasında dil sürçmesi diyebileceğimiz bir durum var ortada yoksa ALLAH (cc) ve resülüne iman etmiş bir insan bile bile kuranın ayetlerini yanlış okuması mümkünmü hasan nasrallah ''teqlequn'' diye okuyor kari de 'te'leun' diyor.. olay bundan ibarettir...
 18. Hilafet Sancağı

  Hilafet Sancağı Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Şiilerin savunulacak tarafı yoktur.Sapık bir mezheptir.Türkiye'deki hizbullah ehli sünnete dönmelidir.
 19. adyaman

  adyaman Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  hizbullahın içerisinde şiilere sempati duyanlar olduğü gibi ki şiilerin itikadından habersizdirler bunlar çoğünluktadırlar şiilere hiçbir gonul bağıyla bağlı olmayanlarda vardır bunlar şiilerin sapıkitikatlarından beridirler
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş