1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Haber Haydaa: Evlilik Programları Değil, Arkadaş Bulma Programları Yasaklanmış!

Konu, 'Türkiye Haberleri' kısmında Melhame-i kübra tarafından paylaşıldı.

 1. Melhame-i kübra

  Melhame-i kübra Erkek Üye

  Bir süre önce televizyonların resmen kabusu olan, kalitenin, seviyenin yerlerde gezdiği ve tabiri caizse 'rezil' olarak adlandırabileceğimiz evlilik programlarının, yeni gelecek düzenleme ile kapatılması gündeme gelmiş, dün ise OHAL kapsamında yayımlanan 690 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile bu programların sonunun geldiğini duyurmuştuk.

  Fakat tam anlamıyla hevesimiz kursağımızda kaldı diyebiliriz. Zira Resmi Gazete'de de yayımlanan 690 sayılı KHK'ya göre kapatılan, yasaklanan programlar evlilik programları değil, "0800" gibi telefon hatlarıyla hizmet veren arkadaş bulma programlarıymış...

  6112 sayılı "Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanunu"nda yapılan düzenleme şu şekilde:

  "Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, arkadaş bulma amacıyla kişilerin tanıştırıldığı veya buluşturulduğu türden programlara, takviye edici gıdalar ve benzeri destekleyici ürünler de dâhil olmak üzere herhangi bir ürünün ilgili mevzuatına aykırı olarak sağlık beyanıyla satışına, pazarlanmasına veya reklamına, sohbet, arkadaşlık ve eş bulma hatlarının ve hizmetlerinin tanıtımına yer verilemez. Katma değerli elektronik haberleşme hizmet numaraları, yerel aranır numaralar, benzeri özel içerikli hizmetlere ilişkin numaralar ile özel ücrete tabi diğer sabit ve mobil numaralar kullanılmak suretiyle, izleyici ve dinleyicileri yanıltıcı veya haksız kazanca neden olacak şekilde yarışma, çekiliş, lotarya ve benzeri adlar altında ödül ve ikramiye taahhüt edilemez ve bu yöntemle ürün tanıtımı, satışı ve pazarlaması yapılamaz."

  Bu da şu anlama geliyor; televizyon izleyicilerinin çilesi devam ediyor...
 2. f471h

  f471h İyi Bilinen Üye Üye

  Evlilik programları kapatılıyor, piyasada spekülasyonu, kargaşa oluşturup retweet edilmeyi seven dalkavuk çok olduğundan kafalar karıştı.
 3. firar

  firar Ölümsüz ordu... Üye

  Zindana atılacak, sürgün edilecek o kadar hoca alim varken, fuhuş kanalınımı kapatmakla uğraşsınlar.
  Şimdi o kanallar o yayınlar kapansa daha aşşalık daha ahlaksız başka planlara yol açmak için olur.
 4. eL_Muhacir

  eL_Muhacir İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  tr az buçuk malum da arap ülkelerin tr de ahlaksız dizileri satın alıp yayınlamasına ne demeli
 5. HasanMuhacir

  HasanMuhacir Aktif Üye Üye

  Ahi arab tağutlarınında bunlardan aşşağı kalır yanı yokki tunus cezayir mısır falan ahlaksızlıkta burayla yarışır.Aralarında bi suudi bide katar var az buçuk düzgün (yani halkları tağutlarını kastetmedim.)
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş