1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Makale El Kaide'ye Göre Halkların Hükmü Ve Savaşta Kimlerle Beraber Hareket Edileceği Görüşü

Konu, 'Geri Dönüşüm' kısmında Muhammed Taha tarafından paylaşıldı.

 1. Muhammed Taha

  Muhammed Taha Allahu Ekber Kullanıcı

    
  [​IMG]

  Mart 2011’de barışçıl gösterilerle başlayarak daha sonra iç savaşa evrilen Suriye devriminde Sünni Muhaliflerin giderek daha küçük alanlara sıkıştırıldığı gözleniyor.

  Sünni direnişçilerin devrimin ilk dönemlerinde ülkenin yarısından fazlasını elinde bulundurmasına karşın giderek istikrarlı biçimde kaybetmesinin ana nedenleri halen aşılamamışken sahadaki önemli grupların bir araya gelerek oluşturduğu ve yeni bir umut olarak değerlendirilen Heyet Tahrir Eş Şam’ın da dayanaksız tartışmalarla yıpratılmaya çalışıldığı görülüyor.

  Özellikle aşırı fikirleriyle tanınan yazarların desteğiyle yıpratılmak istenen Heyet Tahrir Eş Şam’ın ülkedeki farklı gruplarla olan birlikteliği El Kaide liderliğince onaylanıyor.

  Şeyh Atiyetullah El Libi’nin El Kaide’nin aşırı Sufilerle birlikte Sovyetlere ve NATO’ya karşı savaştığını belirten ifadeleri Tahrir Eş Şam’ı destekliyorken Arap Yarımadasındaki El Kaide lideri Kasım Er Rimi ile önceki ay yapılan röportajdaki bazı ifadeler de Suriyeli örgüt için iyi bir dayanak olarak değerlendiriliyor.

  Zengin içeriği ve profesyonel tasarımıyla Türkiye’de yapılan en kaliteli çalışma olarak kabul edilen YERKÜRE Dergisi, El Melahim Medyanın Kasım Er Rimi ile yaptığı röportajı okurları için Türkçeye aktardı.

  Kasım Er Rimi’nin Yemen’deki son durumu değerlendirdiği ve önceki ay yapılan röportajıyla Suriye savaşının kaybedilmesinin nedenlerinden biri olarak görülen ‘tecrübesiz ve bilgisiz unsurların El Kaide adına Suriyeli grupları eleştirmesi’ yalanlanmış oldu.

  El Melahim Medyanın Şeyh Kasım Er Rimi’ye yönelttiği soruları arasındaki ‘Peki sahada bazı İslami Cemaatler de mevcut onlarla muameleniz nasıl? Aynı şekilde Yemen’de Müslüman halkın içinde toplumsal kabile oluşumları da mevcut’ ifadeleri El Kaide Genel Emiri Er Rimi tarafından şöyle cevaplandı:

  “Sevgili kardeşim bu halk Müslüman bir halktır. Biz onlara Şeriatın ahlakı ve İslam esaslarına göre muamele ederiz. Her Müslüman bizim kardeşimizdir. Biz bugün önüne çıkan kimseyi ayırt etmeden saldıran Rafızi ve Haçlı Seferleri ile karşı karşıyayız. Savunma cihadı herhangi bir şart gerektirmez. Biz her Müslümana yardım etmeye ve onu savunmaya hazırız, tüm Müslümanlar ile beraber tek bir Hendek’te savaşırız. Şeyh Eymen ez Zevahiri’nin bu konudaki bizim görüşümüzü özetleyen “Nusretul’l İslam Vesikası” adıyla yayınlanan görsel dokümanları mevcut. Biz Allah’a hamdolsun Yemen’de her Müslümanla ve farklı farklı İslam cemaatlerinin tümüyle beraber savaşa çıkıyoruz. Selefilerin tümü, İhvan-ı Müslimin, kabilelerin evlatlarından olan kardeşlerimiz ve Aden’deki tüm insanlar vs. tümü ile beraber düşmana karşı savaşıyoruz. Müslümanlarla beraber savaşa katılıyoruz. Evet, Müslümanların arasını bazı Şer’i meselelerde, belli fıkhi tercihlerinde ve bunun dışında bazı konularda ihtilaflar olabilir fakat bu ihtilaflar her Müslümanın Müslüman kardeşine karşı ona nasihat etmek, yardım etmek, adil olmak gibi Şer’i haklarını gözetmekten alıkoymaz. Yardım etme bu haklardan biridir ki bir düşmanla karşılaşıldığı zaman tüm Müslümanlar saldırıyı def etmek için tek saf olur. Ve hep beraber savaşırlar. Selef alimleri (Allah Onlara rahmet etsin) kendilerine esma ve sıfat konularında dahi ihtilaf edenlerle beraber savaşa çıkmışlardır ve demişlerdir ki İyi olsun facir olsun herkesle cihada çıkılır.”  Asya’nın Sesi Haber Merkezi
 2. Sapık Temim ed Dari

  Sapık Temim ed Dari Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Yani yemen el kaidesi ihvana müslüman mı diyor yada sadece beraber savaşıyoruz mu diyor ? Ben tam anlamadım. Muhammed Taha
 3. Abdulmuizz Fida

  Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

  İhvan-ı Muslim'in genelini
 4. Sapık Temim ed Dari

  Sapık Temim ed Dari Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Ben bilmiyorum ihvan muslim kim? Ancak karadavi kafirdir.Hasan el benna bir sözü var gerçekse kafirdir.Mursi taģuttur.
 5. Abdulmuizz Fida

  Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

  Sakın saçını tarama!
 6. Berkut Altay

  Berkut Altay Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  ?
 7. Abdulmuizz Fida

  Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

  Kendini aynada görünce tekfir edecek diye korktum
 8. Şamil Basayew

  Şamil Basayew Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir.. Kullanıcı

  Küresel cihadın ilk yıllarında müslümanlar ve kendine müslüman diyenler tek bayrak altında toplanıp savaştı ve inanılmaz başarılar elde edildi örnek vermek gerekirse ırakta selefi el kaide ile nakşibendi ordusunun yanyana savaşıp amerikayı hezimete uğratması, çeçenistan'da kadiri savaşçılar ile türkiye ve arabistandan giden selefilerin rusları hezimete uğratması.

  Ancak ne zaman ki tekfir fitnesi yayıldı işte o zaman Allah bizi zillete mahkum bıraktı aynı coğrafyanın insanları birbirini keserken amerikalı kadınlarımıza tecavüz etti bir dönem bunu maalesef el kaide de yaptı.

  Ancak şimdi anlaşılıyor ki el kaide yeniden cihadın ilk yıllarında ki politikasına dönmeye başlıyor düşüncüleri net bizim düşmanımız amerika, batı ve israil ve onların uzantıları olan liderler. Bu kararı aldıktan hemen sonra yeniden saflar toplanacakken insanların başına ışidi musallat ettiler.
 9. AntiMürcie

  AntiMürcie Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Yalnız o ıraktaki nakşibendi savaşçıları 2006 da amerikan dolarını görünce sahva konseylerini kurup amerikanın yanında müslümanlara karşı savaştılar.Aynı şekilde çeçenistandada kadiri savaşçıları 2000 yılında rus rublesini görünce ahmet kadırov murtedının onderliğinde rus saflarında muslumanlara karsı savastılar.Sen azıcık arastır bakalım cıhadı bıtırenler kımmiş ? Tekfir mi yoksa akidesizlik mi ? Herşey islamda başlar islamda biter.Akidesi olmayan adamdan herşey beklenir.Para mal mülk mevki için kendini bile satar.Cihadi faaliyetleri bitirende hep bu olmuştur.
 10. Şamil Basayew

  Şamil Basayew Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir.. Kullanıcı

  Ben burada grupçuluk cartçuluk curtlucuk yapmıyorum herkesin şapkasını önüne koyması lazım diyorum dediğim şeyde basit el kaide islam davasını üstleniyor gruplaşmaları önlemeye çalışıyor tek gayesi de bu.
 11. Abdulmuizz Fida

  Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

  Kardeşim resmen sap ile samanı birbirine karıştırmışsın.
  Rasulullah (s.a.v.) de Medine'de Yahudilerle andlaşma yaparak dışardan gelen saldırılara karşı ittifak etmişti. Bu Nakşıbendi ordusunun Baascı sapıklar olmasını örtmez, kemiklerden yardım isteyen akidesini meşrulaştırmaz!

  Kadiri savaşçılar dediğin Çeçenya'nın kuvva-i Milliyesidir ki toprak savaşı yaparlar, ummet diye dertleri yoktur? Şu an ne yapıyorlar? Din kurtuldu, Cihad bitti mi?

  Kâfirun suresini Kur'andan kabul edenler için Tekfir fitne değildir, dinin kendisidir. Tekfirde zulm, aşırıya kaçarak mânilerine itibar etmemek fitnedir. Bu (fitne) her meselenin aşırısı için geçerlidir.
 12. Şamil Basayew

  Şamil Basayew Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir.. Kullanıcı

  Nasihat ve bilgi olsun o halde abi Cezakullahu hayran.
 13. AntiMürcie

  AntiMürcie Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Aynen akhi
 14. AntiMürcie

  AntiMürcie Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Senin grupçuluk dediğin akidedir islamdır.AbdulMuizz akhinin yazdığını iyi oku.Cidden resmen sapla samanı karıştırmışşın.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş