1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Soru El Kaide Konulu Pdf Kitap Önerirmisiniz ?

Konu, 'Kitap Tavsiyeleri' kısmında فرقان tarafından paylaşıldı.

 1. فرقان

  فرقان Aktif Üye Üye

  Selamun aleykum. el kaidenin itikadını anlatan müslümanların yazdığı bir kitap pdf.
 2. عبد الرحمن

  عبد الرحمن İyi Bilinen Üye Üye

  Aleykum selam ve rahmetullah.

  El Kaide'nin siyasi düşüncesi hakkında Bülend Tokgöz'ün bir çok kitabı var. Eleştirici bir dille yazılmış ancak düşünceyi saptırmıyor. Şu kitaplara bakabilirsin: "Veziristan Sevgilim Elveda", "Yorgun Yabancı Savaşçı" ve "Rüyalar, "Mevsimler Gölgeler". Diğerleri Taliban veya Bosna/Türkiye hakkında.

  Bir de El Kaide'nin kendisinden, Ebu Musab es-Suri'nin yazdığı "El Mukaveme" kitabı var, o da hususi El Kaide'nin harp stratejisini ortaya koyuyor.

  Bu itikad değil ama galiba bunu kastediyorsun? Siyasi menhec.
 3. فرقان

  فرقان Aktif Üye Üye

  Demek istediğim şu ehli sünnet vel cemaat mi ? Şimdi türkiyede yaşadığımız için ve arapça bilmediğimiz için olaylara hem güncel hemde normal şekilde vakif olamıyoruz yani tam anlamıyla. Mensub olduğum cemaatin akidesini tam anlamıyla öğrenmek istiyorum. Tevhidi eksik bir hilafet devleti kurulmasını istemiyorum sadece kuran sünnete dayalı başka insanların kendi düşüncesini katmadığı bir devlet. O kadar canlar veriliyor o kadar kan dökülüyor sonunda zafer elimize gecince bayrağımızı dalgalandırcağımız bir devletin insanların kendi düşüncelerine göre değil sadece Allahın kitabı peygamberin sünnetine eksiksiz bir şekilde uyumlu şekilde olması gerekir bu devletin. Yani demek istediğim ben Allah yolunda Allahın dininin yer yüzünde hakim olması için savaşacaksam bu düşünce için savaşan insanları arıyorum. Bu yüzden cemaatimin akidesini tam anlamıyla öğrenmek istiyorum.
 4. Ashabul_Yemin

  Ashabul_Yemin Yeni Üye Üye

  Nasıl yani hala anlamadınmı akidelerini? Onca video, makaleleri var. Kaldı ki el mukaveme hem akidelerini hemde siyasetlerini hemde stratejilerini açık şekilde beyan eder.
 5. Tevhid38

  Tevhid38 Aktif Üye Üye

  PDF olarak var mı bilmiyorum ama "zerkavi El-Kaide nin 2. Kuşağı " El-Kaide hakkında bilgi sahibi olmaya çok faydalı
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş