1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Haber Diyanet'in Faiz Geliri: 256 Bin 806 Tl

Konu, 'Türkiye Haberleri' kısmında f471h tarafından paylaşıldı.

 1. f471h

  f471h Islam-TR Üyesi Kullanıcı

 2. eL_Muhacir

  eL_Muhacir İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  Hiyanet işleri bakanlığı
 3. Tevhid38

  Tevhid38 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Böyle haberleri diyanet imamı arkasında namaz kılınabilir diyenlerin gözüne sokacan. Kırk tane tevil getiriyolar bu konuda ama bu masiyetleri görmüyolar Allah hayrla ıslah etsin
 4. eL_Muhacir

  eL_Muhacir İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  İstisnai durumlar hariç kardeşim misal timurtaş hoca gibi
 5. Tevhid38

  Tevhid38 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Timurtaş hoca geldi geçti şimdi bana bir tane örnek göster onun gibi ?
  Ayrıca gün geçtikçe bozuluyo bu yapı eminim Timurtaş hoca bu günleri görse kalmazdi bu kurumda
 6. Pangea

  Pangea Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  selamunaleykum arkadaslar
  diyanetin faiz geliri imamlarin cebine mi giriyor? o zaman tüm devlet memurları, sözleşmeli personel ve şirketi faizli kredi kullanan tüm çalışanlar aynı durumda. sizler ne iş yapıyorsunuz? hepiniz seyyar limon satıcı mısınız?
 7. uKaB

  uKaB Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  hıc yakısık almadı bu soz sayın pangea kardes.
 8. Tevhid38

  Tevhid38 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Devlet memuru olanlar tamam tekfir edilmiyor belediye gibi vs vs ama bu konuda o.kadar rahat bir cenah var ki hemde tevhidi savunan sanarsin hiçbir beis yok caiz gibi SubhanAllah illa limon satmak mi lazım rizik değişmez istersen uluslararası ticaret yap.
 9. f471h

  f471h Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Biz burada direkt Müslümanları değil, kademeli olarak öncelikle bir kurumun durumunu ele almamız lazım.

  Ortada bir kurum var, adı diyanet ama İslam dinine aykırı istikamette hareket ediyor. İslam'a aykırı şeyleri İslam adına tasdik etme hadsizliğine düşüyor. Bu kurum öyle bir kurum ki başına geçen kişi "yahu şunlar şunlar İslam'a aykırı ama yasal olarak önü açık" diye hayıflanıyor ama pratikte bir şey yapamıyor.

  Müslümanlar olarak birbirimizi burakıp bu kuruma karşı güçlü bir kamuoyu oluşturabilseydik ve İslami daireden bu kurumu dışlayabilseydik enerjimizi verimli yönde harcamış olurduk. Bu kurumu ıslah etmek gibi bir ödevimiz var Müsmümanlar olarak.
 10. Tevhid38

  Tevhid38 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Evet kardesim dediğinde haklısın kamuoyu oluşturup tepki verenler hayali örgüt kurmaktan cezaevlerinde Allah onları kurtarsin.
  Bizlerde çevremizde bunu yapiyoruz diyanet güvenilirliğini yitiriyo artık Allah'ın kaderi işte.Zamanla dalga makinesi olacak ki oluyo dinsizlerin ama zararı bize dokunuyor
 11. Pangea

  Pangea Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  uluslararasi ticaret diyorsun ama tum islemlerin ucu bir yerde devlete dokunuyor ve devlet faizli calisiyor. yani laikligi oven/ovmeyen imamin arkasinda namaz kilmak tartisilir da diyanette calisip devletten maas aliyor diye amele niyete bakmadan binlerce kisi hakkinda olumsuz dusunmek asiri geldi bana. Allahualem.
 12. Tevhid38

  Tevhid38 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Aldığı para umrumda değil mesele kurumu atakta tutması mesru gormesi ve göstermesi. Ben aldığı parayi kast etmedim ilk yazıda faiz olunca konu para konuşuluyor demek istediğim aklı başında İslami idrak etmiş birisi bunları görüp nasıl bu kurumda kalabilir? Eğer onun derdi paraysa bu yüzden kalıyorsa isterse laikliğe her gün kufretse bosuna
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş