1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Cübbeli Ahmed Mi? Simsar Ahmed Mi?

Konu, 'Tasavvuf' kısmında Tarık Yıldız tarafından paylaşıldı.

1. Aziz Tutal

Aziz Tutal Islam-TR Üyesi Kullanıcı

biz onları davet etmek isiyoruz ama inanki onlar bizi deşmek istiyor halifeye bunları söyleyen kim bilir bize neler yapar
    cübbelinin tarikat cemaat ve gavs konusu dışında (ki bunlar uzun tartışılır evet hata diye geçiştirilmez) bizden farkı yoktur
  2. Tarık Yıldız

Tarık Yıldız Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Kardeş Şiiler ile kardeş olmak istiyor musun istemiyor musun? İlk mesajından sonra o adamı görünce fikir mi değiştirdin?Yoksa ben buraya ne yazılsa yanlış mı anlıyorum?
  3. Aziz Tutal

ben anlatamadım kardeşim şiiler ile çatışmanın HENÜZ vakti değil çümkü müslümanların güç kaybetmesine lüzüm yok ne zamanki islam güçlendi ve şeriat geldi eğer o zaman sapıklıklarından kurtulurlarsa başımızın üstünde yerleri vasr eğer devam ederve halifelirimize hakaret edip bize kin besleyip itikadı bozmaya yönelik tavırlar sergilerlerse o zaman yapacak bişey yok
  4. omermuslim

omermuslim Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Kardeşim kimsenin Tahrana girip harb ettiğini görmedik.Şii yöneticilerin çıkarları uğruna suriyede yemende savaşan şiilerle savaşılıyor.Kendileri kaşınıyor yani anlıcağın.
  5. Aziz Tutal

evet kardeşim onlara bu cürreti veren biz sünnileriz bizim sözde din adamlarımız yeni türevler ortaya çıkarmasa heykellere putlara zaman ayıracağına kuran,sünnet,fıkıh öğrense dinde reform yapılmaya çalışılmasa şiiler bu cürreti göstermezlerdi
  6. Rebi3

Rebi3 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Kardeş biz sen ben şu an çatışmıyoruz, islam adına Allah yolunda savaşmıyoruz o halde neden birilerine saldırmanın vakti olup olmadığına biz karar veriyoruz. Müslümanların güç kaybetmesine sebebiyetten bahsediyoruz peki onların fitnesine katliamlarına karşılık verilmemesi durumunda müslümanların güç kaybetmesini ehli sünnetin helak olmasını neden konuşmuyoruz. Bundan dolayı bunun kararını sen ben değil islam coğrafyasında haçlı ve işbirlikçilerine karşı savaşan, yıllardır vuku bulan ve yaşanan hadiselerin tüm ayrıntılarına vakıf olan mücahidlere bırakmak gerekir. Biraz düşünmek lazım neden suriye ırak yemende ehli sünnet vel cemaat akidesine mensup mücahidlerin yüzde 70 e yakını bu şiileri vuruyor ? Kalan vurmayan kısmıda amerikanın destek verdiği ılımlı hareketler bunları düşünmek gerekir. Yani biz burdan şiiler vurulmamalı müslümanlar güç kaybediyor derken oralarda canlarını mallarını islam'a feda eden savaşan müslümanları islamı ve müslümanları güçsüzleştirmekle itham ettiğimizin farkında olmalıyız ki buda vebaldir. Halbuki onlar bizim tartıştığımız bu konuları bizden iyi biliyorken! Türkiyede demokratik ortamda yetişen, yahudi güdümlü medyanın kuşatması altında sipariş haberler ile büyüyen ve coğrafyamızın haberlerini de müslümanların medyalarından takip etmeyen bir müslüman suriyedeki yaşanan hadiseler hakkında ne derece doğru bilgiye sahibi olabilir ki. Her gün müslümanların ölüm haberleri geliyor biz burdan müslümanların enkaz altından çıkarılışını feryatlarını sadece izliyoruz anlaşılan bu duruma alışmış olmalıyız ki bunu bizim gibi seyretmeyen ümmetin derdi ile dertlenip icraat peşinde koşan cihad ehlinin yaptıklarınıda tartışır hale geldik yazık bize.
  7. turkbaycan

turkbaycan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

burda Safavi dovletine siz Iran dovleti deyirsiniz... Dafavi bir turk bir Azerbaycan dovleti olub tarix boyu iran fasrlar biz Azerbaycan Turklerinin altinda olub... Safavi iran yox Azerbaycan dovletidir. onlarin ilk resmi dili Azerbaycan turkcesi olub sorusu olan fb da Ramil türk arasin Azerbaycan bayraqli pp var ora yazsin

edit: bir ifade küfür olabilme ihtimaline karşı sansürlenmiştir.
  8. Tunahan Caner

Tunahan Caner Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Bu adam Şeytan resmen!
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş