1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Haber Cahiliyyeden Hidayete Uzanan Hayat Youtuber Ekin Soyak

Konu, 'Türkiye Haberleri' kısmında Ubeyd tarafından paylaşıldı.

 1. Ubeyd

  Ubeyd Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla
  "Yeryüzünde bulunanların çoğuna uyacak olursan, seni Allah'ın yolundan saptırırlar. Onlar zandan başka bir şeye tâbi olmaz, yalandan başka söz de söylemezler."Enam 116

  "(Resûlüm!) De ki: Ey kâfirler! Ben sizin tapmakta olduklarınıza tapmam.
  Siz de benim taptığıma tapmıyorsunuz.
  Ben de sizin taptıklarınıza asla tapacak değilim.

  Evet, siz de benim taptığıma tapıyor değilsiniz.
  Sizin dininiz size, benim dinim de banadır."Kafirun 1-6

  [​IMG]

  Geçmişte kendisini takip ettiğim ucunu kaçırmaya başladıktan sonra takip etmeyi bıraktığım bir youtuber Ekin Soyak.Nasıl başlasam, ne desem bilemiyorum.Bu kardeş için Allah azze ve celle'nin gerçekten ona hidayet vermesi için dua edip, gerek faziletli vakitlerde gerek normal günlerde sürekli duamda tuttum bu kardeşi.Kendisini sadece videolardan tanıyordum cahildi masiyetleri vardı ama kendisine karşı kalbimde anlatamayacağım bir hidayet isteği bir hüzün vardı.Ve sürekli duada bulundum ve ahirette karşılığını bulma ümidi taşıyorum.

  [​IMG]

  Son zamanlarda kendisi bir sene içerisinde ilk "Çay House" daki kişilerle takılmış İslam'ı tanımış sonrasında ise onlardan ayrılan bir yol izlemiş.Anlattıklarından yola çıkılırsa Tevhid'i tanımış Tağut'u reddetmiş bizim zannımız bu yönde.Allah azze ve celle ona hidayet etsin onu sırat'ı mustakim üzere eylesin.Kendisinin cahiliyyede ki durumu lüks arabalar, şatafatlı bir hayat ve fuhşiyata götüren zincirler ile zincirlenmişti.Bunlardan vazgeçmek, ve Hakkı ve Sabrı tavsiye edebilmek ancak ve ancak Allah azze ve celle'nin ikramıyla olur.Allah onu hayırlı kılsın.600 Bin takipçisi olması, çekinmeden devletin küfür bir sistem olduğunu söylemesi şeriatı istediğini söylemesi.Ataput'un kafir olduğunu söylemesi kolay bir olay değildir.Bu yüzden kafirler kardeşimize yüklenmiş ve onun hakkında demogoji yapmışlar.Bu tarz davette bulunan kardeşlerimizi destekliyoruz.

  [​IMG]

  "Biz sana onların başından geçenleri gerçek olarak anlatıyoruz. Hakikaten onlar, Rablerine inanmış gençlerdi. Biz de onların hidayetini arttırdık."Kehf 13


  Kendisini ve durumunu bilmenizi istedim yanlışlarım nefsimden doğrular ancak Allah'tandır.Şehvetler ile bezenmiş bir hayattan vazgeçip Allah yoluna girenlere selam olsun.Kendisinin son videosu.

 2. محمد ياشار

  محمد ياشار Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Solcular tarafından çokça eziliyor bunun için kardeşimize sahip çıkmamız lazim
 3. isimsiz_mucahid

  isimsiz_mucahid Bu hesap kullanılmamaktadır!!! Kullanıcı

  Benim şahsi görüşüm internet üzerinden savunman tepki ve fişlenmeden başka bi işe yaramaz bu kardeş bi süre internetten uzak durup ilim talep etçek akidesini öğrenip sağlamlaştırcak ibadetlerini arttırcak ve biiznillah İslama faydalı olcak.Yoksa uzaklaşmayıp böyle devam ederse imtihan ağır gelebilir kalbinde şüphe oluşabilir ayağı bile kayabilir. Rabbim ayaklarımızı bu yolda sabit kılsın.
 4. Ubeyd

  Ubeyd Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Kimi insanlar vardır imtihan imanını daha çok arttırır.Kimisi imtihanda tutunacak dallar arar destekçi arar.Kendi hayatımdan da biliyorum ne zaman Müslümanların aleyhine söz söylenmiş ise ve üstüme üstüme gelinmiş ise bu benim imanım arttırıyor.Yani bu durum şahıslara göre değişiyor.Kimi sahabeler savaşın kızıştığı zamanları bir çok şeyden lezzetli olduğunu söylemiş, kimisine ise bu durum ağır gelmiş.Allah azze ve celle her ne durumda olursa olsun bu kardeşin ayaklarını ve ayaklarımızı sabit kılsın.Kalpler Allah'ın elinde güzel kardeşim, Müslümanlar ile birlikte olup hayatını Müslümanlar ile geçirip bu yoldan ayrılanlar var.Subhanallah aklıma gelmişken bir olay anlatayım.Bir abimiz anlatıyor:

  "Bir Müslüman vardı.Sağlam birisiydi, müzik dinleyeni çalanı vs tekfir ederdi.Nitekim aradan zaman geçti uzun bir zaman bu adam ortalıktan kayboldu.Bir gün kardeşler evine ziyarete gitti.Duvarda bir sazın asılı olduğunu görmüşler.Adama sormuşlar nedir bu halin?O da siz hala o zamanlarda mı kaldınız?Kendinizi aşın artık bizde sizin geçtiğiniz yollardan geçtik diye cevap vermiş."

  Aklıma bu seferde bir hadis geldi:

  "Kınamayınız, kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz."(Tirmizi, Kıyamet, 53, no: 2507; Beyhaki, Şuabu'l-İman, 5/315, no: 2778; bk: Keşfu'l-Hafa, 2/265)
 5. isimsiz_mucahid

  isimsiz_mucahid Bu hesap kullanılmamaktadır!!! Kullanıcı

  Eyvallah akhi tespitlerin ve örneklemelerin doğru inşallah ama imtahandan tad alıp huşunun artması için iyi bir yolun ve sağlam bir imanın olması lazım buda zaman içinde ve sürekli müslümanlarla beraber olmayı gerektirir. 99 adamı öldüren adamın kıssasını sahih kaynaklardan okumalarını kardeşlere herzaman tavsiye ederim müslümanlarla-Salihlerle beraber olmanın önemi hususunda ders çıkarabilmesi kolay olan sahih bi kıssadır cemaatte rahmet var bu olay nette döndüğü için konuşuluyor çevremizde çetin imtahanlardan geçen nice insanlar var Rabbim onların ecirlerini arttırsın hepimizin ayaklarını bu yolda sabit kılsın.(Amin)
 6. محمد ياشار

  محمد ياشار Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  ahi bu kardeş 1 senedir dinini öğrenmeye başlamış zaten
 7. berat9846

  berat9846 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  önceden bu şahısı sevmezdim ama şuan doğru yolu bulmuş hakkındaki fikirlerim değişti
 8. Coolumsu

  Coolumsu Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Arkadaşlar ben bu çocuğun çok samimi olduğuna inanmıyorum. Eğer dediği gibiyse ne güzel ama bence saygınlığını yitirince-arkadaşını dolandırdığı ortaya çıkınca- yeniden kazanmak için böyle bir yol tutmuş olabilir.

  Niyet okuması yapamam diyebileceğim tek şey umarım samimidir.
 9. Berkut Altay

  Berkut Altay مَزِّقُوا دَوْلَتَهُمْ فَاحْرِقُوا رَايَتَهُمْ Kullanıcı

  Kardeş seni kibarca uyarmak isterdim ama heralde onu daha önce yaptılar...
  HERŞEYE YORUM YAPMA YETER ARTIK. SANA NE!!!
 10. Şamil Basayew

  Şamil Basayew Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir.. Kullanıcı

  Allah ayaklarını sabit kılsın hizbut tahrircilerle takılıyor.
 11. MUTEFEKKİR

  MUTEFEKKİR Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Müslüman kardeşin için hüsnü zan beslemek varken sui zan beslemek niye. Biz görünene bakarız kalplerde olanı ancak Allah bilir.

  Suizan etmeyin. Suizan, yanlış karar vermeye sebep olur. İnsanların gizli şeylerini araştırmayın, kusurlarını görmeyin, münakaşa, haset ve düşmanlık etmeyin, birbirinizi kardeş gibi sevin, çekiştirmeyin. Müslüman Müslümanın kardeşidir, ona zulmetmez, yardım eder. Onu, kendinden aşağı görmez.(Buhari,Müslim)

  Su-i zandan sakınız. çünkü zan, sözlerin en yalanıdır.» (Buhari)
 12. Şamil Basayew

  Şamil Basayew Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir.. Kullanıcı

  Eğer öyle olsaydı tevhid dinini savunmazdı tarikatçı falan olurdu.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş