1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Duyuruyu Kapat

Allah Size Yetmez Mi Ey Müslümanlar!?

Konu, 'Cihad ve İslami Mucadele' kısmında Firak tarafından paylaşıldı.

1. Firak

Firak "Ağlamak ki, zekatıdır tüm anlatamadıklarımızın." Moderatör Kullanıcı

Selamun Aleykum wa rahmatullah wa barakatuh

Bu platformdan ayrılmadan önce siz değerli kardeşlerime bir kaç nasihatte bulunmak isterdim Fakat bunu yapmadan önce bir kaç noktaya değinip nasihat etmememin sebebini açıklayayım biiznillah
    Öncelikle müslüman kardeşlerim gerçekten cesurlar ve hayatlarını feda etmede, tehlikeye atılmada, cihad meydanında gerçekten çok iyiler Şüphesiz ki bu, Allah'a olan teslimiyetin bir göstergesidir. Başka bir açıklaması olamaz. Başka bir sebepten dolayı kimse öyle birşey yapmaz Müslüman bir çok şeyden evvel ferasetli olmalıdır. Olayları iyi okumalıdır ve buna karşı gerekli tedbirleri almalıdır. Ne yazık ki bu bizim insanımızda çok az rastlanan bir durum. Düşmanının planlarına, gücüne, teknolojisine karşı bi arayış içinde değildir! Bugün kafirlerin müslümanlara savaş alanında üstün gelmesinin en büyük sebebi de budur. Ki bu aşılamayacak bir durum değildir. Bunun farkında olanlar zaten bir arayış içerisindedir buna eminim. Fakat bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıdadır. Kafirin sadece internet ortamındaki teknolojisini kullanmaktan başka şeyler de yapmamız gerekirdi! Her alanda! Kimimiz boyacı, kimimiz fırıncı, kimimiz bilmem neci! Allah için artık bırakın bu işlerinizi mesleklerinizi! Bırakın o işleri başkası yapsın Sizin bir davanız, bir amacınız bir hedefiniz var! Duvar boyayarak, ekmek yaparak bu hedefe ulaşamazsınız! Bırakın o işleri kafirler yapsın! Davanıza, hedefinize, amacınıza özellikle ve özellikle DİNİNİZE faydası olacak işler yapın artık! Sen ekmek yaptığın için kafir artık o arayış içine girmiyor! Çünkü zaten sen yapıyorsun o işi! Seni ekmek yapmakla oyalar kendisi uçak yapar Sen ekmek pişirmekle uğraşırken o daha da gelişir ve bir süre sonra elde ettiği güçle sana o ekmeği zorla yaptırır! Karın doyurmaktan başka hiçbir işe yaramayan tüm meslekleri bırakın Allah için! Müslümanın yapması gerektiği gibi yapın! Vallahi bundan hesaba çekileceğiz! Kafirler müslümanların lehine hiç ara vermeden çalışırken sen bundan hesaba çekilmeyeceğini mi sanıyorsun Bir çoğunuz belki de hepiniz bunu sadece sıradan bir yazı gibi okuyacaksınız bunu da biliyorum Hiç bir şey yapmayacaksınız bunu da biliyorum Kiminiz çocuğum aç kalırsa ne olur? İşimden olursam ne olur diyecek! Allah size yetmez mi müslümanlar? Cebheye gidip alnına bir kurşun yemek mesele değil! Sen kafire karşı ne geliştirdin? Kafir sana karşı uçak yaptı! Sen ona karşı ne yaptın? Söylemek istediğim fakat burada dile getirmediğim okadar şey varki!
    Hiç birşey yapmayacağınızı bildiğim için fazla uzatmıyorum! Allah swt kalplerinizi mühürlemiş, ruhlarınızı almış, zihniniz dumura uğramış ama farkında değilsiniz! Ya Rabb
    Ümmeti sana şikayet ediyorum, sen bu ümmetin halini düzelt, onları uyandır ve bir müslümanın bugün ne yapması gerekiyorsa onu yaptır Ya Rabb
    Bizi uyumamak üzere uyandır, gözlerimizi aç, bizi tekrar dirilt. Aminn
    Alhamdulillahi Rabbil Alemin.

@almukawamah : Abu Musab As Suri
  2. Firak

Ebû Mikdad.

IMG_20170405_151139.jpg
  3. Hatve

Hatve Varsın sevinçlerde başka bahara kalsın.. Ayın Üyesi Kullanıcı

Aklıma bu konuşma geldi;

4. Firak