1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Ali Küçük Hoca Vefat Etti

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Muhammed Taha tarafından paylaşıldı.

1. Muhammed Taha

Muhammed Taha Allahu Ekber Kullanıcı

إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ

Konya’nın önemli din ve ilim adamlarından olan Ali Küçük hoca, geçtiğimiz Şubat ayında kanser nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı.

Besairul Kuran ismiyle kaleme almış olduğu Kuranı Kerim tefsirinin yazarı olan Konyalı İlim adamı Ali Küçük Hoca Şubat ayında kanser sebebiyle tedavi altına alınmıştı. Ali Küçük hoca bir süre tedavinin ardından taburcu oldu. Yakalandığı kanserle mücadele eden Ali Küçük Hoca, bugün Hakkı Rahmeti’ne yürüdü.

ALİ KÜÇÜK KİMDİR

Ali Küçük Hoca; Çumra'nın Apa köyünde doğdu. İlk tahsilini köyde tamamladıktan sonra, Konya İmam-Hatip okuluna kaydoldu. 1972 yılında İmam-Hatip okulundan mezun oldu. Üç yıl Çumra Merkez Kur'an Kursu'nda Kur'an Kursu öğreticiliği yaptı. Daha sonra Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü'nden mezun olduktan sonra, aynı üniversitenin İlahiyat Fakültesi'ni bitirdi. 6 yıl kadar Avrupa'da Din görevlisi olarak çalıştı. Daha sonra Konya'da pek çok vakıf, dernek ve sosyal gönüllü kuruluşlar bünyesinde çalışmalarına devam etti. Ribat, İlk Adım dergileri ve Vahdet gazetesinde yazıları yayınlandı. İyi derecede Almanca, Fransızca, Arapça bilen Ali Küçük Hoca, evli ve 6 çocuk babasıdır.

Türkiye'nin hemen hemen bütün vahye duyarlı radyolarında, tefsir ve hadis dersleri yayınlanmaktadır. Bu arada sürekli Kur'an ve sünnet öğrenip insanlara ulaştırma çabası içinde olmuştur. İnsanlığın kurtuluşunun vahiyde olduğuna kesin inancı, Konya'da ve Türkiye'nin birçok şehrinde yaptığı dersler neticesinde toplumun vahiyden çok uzak olduğunu görmesi, kendilerine vahiy ulaştırdığı insanlardan aldığı, "Kur'an'ı ve Kur'an üzerine yazılmış eserleri anlayamıyoruz" şeklindeki ifadeleri, Ali Küçük Hoca’yı Kur'an tefsiri yazmaya şevk etmiştir. Allah'ın inayetiyle her kesimin, ilkokul seviyesinde öğrenim görmüş Müslümanların dahi zorlanmadan anlayabileceği bir tefsir yazmayı gerçekleştirmiştir.

Kaynak: Memleket Gazetesi
  2. Muwahhide Tevhid

Muwahhide Tevhid Islam-TR Üyesi Kullanıcı

..انا لله وانا اليه راجعون
  3. yahya cuheyman

yahya cuheyman Islam-TR Üyesi Kullanıcı

انا لله وانا اليه راجعون
  4. Turab el kurdi

Turab el kurdi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Allah rahmetiyle muamele etsin.
  5. cuheyman el-uteybi

cuheyman el-uteybi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

إنّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ

:(
  6. Firak

Firak İyi Bilinen Üye Kullanıcı

انا لله و انا اليه راجعون

Allah rahmet eylesin, çok üzüldüm..
    Allah hocayı cennetine alsın.
  7. Muddessir

Muddessir İyi Bilinen Üye Kullanıcı

انا لله وانا اليه راجعون

Allah swt ona rahmet etsin.
  8. eL_Muhacir

eL_Muhacir İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

İnna lillah ve inna ileyhi raciun

Rabbim rahmeti ile muamelede bulunsun amin
  9. Tihame

Tihame Islam-TR Üyesi Kullanıcı

10. avam16

avam16 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

İnna lillah ve inna ileyhi raciun

Rabbim cennette köşk nasip etsin ona
  11. RahmaninKulu

RahmaninKulu Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Rabbim merhameti ile Muamele etsin...
  12. Halid Ahmed

Halid Ahmed Islam-TR Üyesi Kullanıcı

13. Şamil Basayew

Şamil Basayew Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir.. Kullanıcı

Değişiklik

‼‼DEĞİŞİKLİK.... Ali hocamızın cenazesi YARIN konyada mevlana TÜRBESİ YANI SULTAN SELİM CAMİİNDEN üçler mezarlığına ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır.
  14. Taifetu'l Mansura

Taifetu'l Mansura Yürü sen ey Dünya! Beni arkanda bırak... Moderatör Kullanıcı

...إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ
  15. temelyilmaz

temelyilmaz Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Rabbim En Çok Sevdigi Kullar Arasına Alır İhşallah.Rabbim Cennette Köşk Makam Nasip Etsin Aminnn.
  16. Strangers

Strangers Şam Bir Sabır Kalesi Oldu... Kullanıcı

Rabbim merhameti ile Muamele etsin...
  17. Coolumsu

Coolumsu Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Allah rahmet etsin.
  18. Süleyman Incek

Süleyman Incek Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Allah c.c rahmet eylesin :(
  19. Ümmü Yasir

Ümmü Yasir İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım... Kullanıcı

Rabbim....Devamı gelmiyor çünkü onun benim üstümde çok emeği var...:( Kelimeler boğazımda düğümleniyor...

İnna lillahi ve inna ileyhi raciun:(
  20. tevhiddavam

tevhiddavam Rabbim! Benim ilmimi arttır! Kullanıcı

Allah rahmet eylesin ilk defa duydum adını. Videolara baktim biraz gercekten cok faydali bir abimizmis. Rabbim İslama hizmetini kabul etsin. Cennetinde nimetlerle mükafatlandırsın inşeAllah.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş