1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Abdulaziz B. Baz Ve Şeyh Useymin

Konu, 'Geçici Denetim 7' kısmında Bir tutam ilim tarafından paylaşıldı.

 1. Pangea

  Pangea İyi Bilinen Üye Üye

  gezegen isimleri de hep mitolojik tanri isimleri. ancak neyse ne bu konunun ibadetimize bir faydasi olmadigi icin seytan vesvesesi oldugunu dusunuyorum. ben de takili kalmistim bir muddet duz dunya olayina. tavsiyem, bosverin.
 2. Seleften nakledilenler, onların Kur'an ve Sünnetten anladıkları dünyanın düz ve sabit olduğu yönünde bu yüzden bizi ilgilendiren bir ciheti var, basit bir mesele değil aslında.
 3. Muhammed087

  Muhammed087 İyi Bilinen Üye Üye

  bu mantığa göre sineğin de giden arabanın içinde bi yerden bi yere gidememesi lazım
 4. Birbirinden çok farklı şeyler bence,kapalı alan, hızlar arasındaki fark ve başka nedenlerden dolayı kıyas etmek uygun değil küre modeli dünya için. Mesela yolculuk süresi belirlerken ne yapılıyor mesafe hıza bölünüyor bunun sonucunda süre belirleniyor. Her şey düz ve sabit dünya hesabına göre yapılıyor ve görüyoruz ki bu doğrudur. Dünya küre ve bunun yanında ilerleme ve eksenel hareket yapıyorsa bunu iddia edenlerin matematiksel,fiziksel olarak ispat etmesi gerekir. Yörünge hızını hiç hesaba katmayalım resmi kuş bakışı düşünelim ve dünyanın belirtilen yönde döndüğünü bu sefer uçak yol aldıkça mesafe kısalır ve rotasını değiştirmek zorunda kalır daha erken varması gerekir hedefe ama hesap buna göre yapılmıyor. Örnekler çoğaltılabilir karada giden taşıtlar da örnek verilebilir. Sonra ok attığında hedefi vurması da ancak sabit ve düz dünya için geçerlidir dünyanın döndüğünü ve hareket ettiğini söyleyenlere göre okun hedef ile alakasız bir yere gitmesi lazım. Ekvator da atış yapan birisine göre ekvatordaki herhangi bir nokta saniyede yaklaşık 460 metre dönüyorsa durmakta olan hedef ok ile nasıl vurulabilir ki. Hamd, Alemlerin Rabbi Allaha dır.
 5. Muhammed087

  Muhammed087 İyi Bilinen Üye Üye

  dünya da içindekilerde aynı hızda dönüp hareket ettiği için hareketi anlaşılmıyor hız değişimi olsaydı herkes anlardı ok attığında hedef hareket ediyorsa attığın ok da aynı hızla hareket ediyor
 6. Saladin1

  Saladin1 Üye Üye

  Dünya yuvarlaktır diye biliyorum ama dönüp dönmediği hakkında bir bilgim yok.
 7. Pangea

  Pangea İyi Bilinen Üye Üye

  kardesim yer cekimi var basinc var atmosfer var. dünya düz olsa da yuvarlak olsa da donse de donmese de senin söylediğin hesap bir seyi kanitlamaz
 8. Şamil Basayew

  Şamil Basayew Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir.. Üye

  Dünya yuvarlaktır nokta
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş